Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amaze Browser-niesamowita przeglądarka dla Androida.
#1
Ciekawa apka na Androida, polecam bardzo potestować na Android TV, smartfonach i tabletach. Ma naprawdę bardzo duże możliwości...

Przeglądarka Amaze Browser zapewnia najlepsze wrażenia podczas oglądania filmów online. Aplikacja jest bardzo lekka, szybka i ma przejrzysty, zoptymalizowany interfejs użytkownika ze wszystkimi najlepszymi funkcjami w najmniejszym rozmiarze apk  4,3 MB.

Przeglądarkę Amaze Browser można zastosować na każdym sprzęcie z Androidem 4.4+ w tym na Androdzie TV sterowanie pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodowa (działa również klawiatura bezprzewodowa z touchpad-em).

Przydane funkcje Amaze Browser:

Przeglądarka Amaze Browser, zapisując linki wideo, więc nawet jeśli przestaniesz przesyłać, zamknij aplikację, gdy ją otworzysz, znalezione linki nadal tam są, dzięki czemu możesz łatwo wznowić odtwarzanie. Użyj przechwyconych łączy wideo/audio z innymi aplikacjami– ta wspaniała funkcja zapewnia większą elastyczność – otwieranie ich bezpośrednio za pomocą najlepszych odtwarzaczy wideo/audio lub w ruchomym oknie z pływającym odtwarzaczem wideo, pobieranie ich za pomocą najlepszego zaawansowanego menedżera pobierania lub kierowanie ich przez inne aplikacje audio-wideo np. nPlayer, Wuffy Media Player itp.

Użycie Amaze Browser na smartfonie lub tablecie, funkcja Chromecast (obsługa Chromecasta – umożliwia odtwarzanie filmów na dużym ekranie za pomocą zwykłego Chromecasta lub słuchanie ulubionej muzyki z Chromecastem Audio), info:
https://chromecastappstips.com/how-to-chromecast-amaze-browser/

https://www.techtracker.in/2021/05/amaze-best-bubble-browser-with-media.html?m=1

Zintegrowany tryb dymka/pływający z kilkoma unikalnymi funkcjami:
- Otwieraj linki z innych aplikacji w tle i wyświetlaj je, dotykając dymka
- Wiele kart, tryb incognito, dostęp do domu, zakładki bezpośrednio w trybie dymka
- Przełączanie między trybami dymku i pełnej przeglądarki bez ponownego ładowania stron
- Skrót do ekranu głównego, aby uruchomić aplikację bezpośrednio w trybie dymka (z ustawień > Dodaj skrót do dymka...)

Interfejs użytkownika, cechy:
- Zapisuje łącza audio-wideo, aby móc z nich później korzystać bez odwiedzanie stron internetowych
- Strona startowa - BOOKMARKS Zakładki/GWIAZDKA-ULUBIONE STRONY
- Prywatne/Incognito
- Wiele kart
- Tryb braku obrazu
- Przełącznik wyszukiwarki
- Tryb pulpitu
- Tryb renderowania
- Dostosowywanie (motyw/układ)

- Wykrywanie wideo/audio !!!
- Menedżer pobierania

Oczywiście polecam używanie kilku przeglądarek w tym Amaze Browser. Można ją sobie potestować np. na stronie  filman.cc  W tym linki audio-wideo oraz zewnętrzne odtwarzacze wideo. Do odwarzania linków audio-wideo najlepiej użyć zewnętrznych odtwarzaczy np.  nplayer, Wuffy Media Player itp. Szesze info o odtwarzaczach na stronie:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&pid=34443#pid34443

Info, pobieranie/instalacja aplikacji:

Bezpłatne pobieranie przeglądarki Amaze Browse z oicjalnej strony Sklepu Google Play:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bezpłatne pobieranie pliku APK, ze strony:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:#2
Uzupełnienie informacji:

W przeglądarce Amaze Browser następuje automatyczne zapisywanie wykrywanch linków audio/wideo (otwieranych filmów), dzięki czemu można z nich korzystać później bez ponownego odwiedzania stron internetowych, ale "link do multimediów (filmu) zwykle wygasa po pewnym czasie, na przykład po 1 dniu lub kilku godzinach. Po ponownym otwarciu strony serwer odeśle nowy wygenerowany link, który ponownie będzie aktywny przez kilka godzin." Zapisane linki można odtwarzać dowolnym odtwarzaczem audio-wideo zainstalowanym na Androidzie. Polecam 3 odtwarzacze wideo.

Aplikacje wideo odtwarzające wszystkie linki otwarte w przeglądarce Amaze Browser.

1. Wuffy Media Player    Opis Wuffy Media Player oraz innych odtwarzaczy wideo w wątku, link:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&page=2

2. VLC media player
3. MX Player
4. GV Video Player
5. Nova Video Player 
6. Kodi
7. Tidox Player

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Aktualizacja wątku:

Przeglądarka Amaze Browser nie jest już od kilku lat rozwijana i jest praktycznie "martwa", nie działa już w niej blokowanie reklam...

Jednak jest dostępna przeglądarka mającą wszystkie najważniejsze funkcje Amaze Browser oraz dodatkowo dużo więcej potencjału np. blokowanie reklam z możliwością konfiguracji.
Jest to   Orions Browser   wcześniej znany pod nazwą Monument Browser (Monument Browser był płatny, Orions Browser jest bezpłatny i ma te same funkcje oraz jest rozwijany w kolejnych aktualizacjach).

Podane powyżej odtwarzacze audio - wideo doskonale współpracują z Amaze Browzer i Orions Browser (przeglądarka ma możliwość odtwarzania linku z wideo, dowolnym zewnętrznym odtwarzaczem, w wybranym przez użytkownika czasie).

Orions Browser był kilka dni temu aktualizowany tj. 18 stycznie 2023 roku. 
Szerszy opis funkcji oraz ustawień tej przeglądarki znajduje się w poście o przeglądarkach internetowych (wpis pośrodku wątku):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&page=3

Instalacja przeglądarki na Android TV jest możliwa z pliku APK, plik instalacyjny ma bardzo małą wielkość, zaledwie 1,2 MB.

Uwaga!!!  Sterowanie aplikacją Orions Browser na Android TV jest możliwe, ale tylko pilotem Air Mouse, bezprzewodową myszką lub mini klawiaturą z touchpad-em .

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Czyli dobra ta przeglądarka internetowa?[Obrazek: 362a58b1198502ddc09ff27cb8c2c249.jpg]
Odpowiedz
#5
(21-01-2023, 06:30 AM)arkady1964 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&page=3

(...)


Bigdamian, czy umiesz czytać ze zrozumieniem?  Przeczytaj jeszcze raz co napisałem...

Jednak jeszcze kilka zdań, w odpowiedzi na Twoje pytanie. Moje wpisy są z roku 2021 i wtedy Amaze Browser była, a nawet obecnie jest dla mnie bardzo ciekawą apką, mającą duże możliwości. np. zapisywanie linków wideo, które można odtworzyć dowolnym zewnętrznym odtwarzaczem wideo w wybranym czasie. 
Niestety, jednak nie widać u twórców tej przeglądarki chęci do rozwijania tej przeglądarki np. jeszcze w 2021 blokada reklam cokolwiek działała, pomimo braku aktualizacji, obecnie AdBlock w przeglądarce Amaze Browser to tylko atrapa.  

Dlatego zaproponowałem przeglądarkę Orions Browser, która ma prawie te same funkcje, a twórcy cały czas ją aktywnie rozwijają przez sukcesywnie aktualizuje  Smile  :
Orions Browser, aktualizowany 20 stycznia 2023, info z oficjalnego Sklepy Google Play:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=en_US&gl=US
W internecie są dostępne są pliki APK i z nich można zainstalować aplikację na android TV:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Kolejna sprawa, co znaczy dobra przeglądarka...???
Oczywiste jest, że co dla Ciebie jest dobre dla kogoś może być złe i odwrotnie... 

Użyłeś bardzo szerokiego określenia ("dobra przeglądarka"), przecież to zależy tylko od tego, co kto oczekuje od przeglądarki i na jakim sprzęcie do czego jej używa, ogólnie jednym zdaniem od indywidualnych preferencji np. w moim przypadku, wymagam od przeglądarki:

1. Na smartfonie, przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO.

2. Na Android TV, ciekawe i przydatne funkcje (oczywiście dla mnie, na Android TV bezpieczeństwo przeglądarki ma pewne znaczenie, ale nie decydujące o wyborze, ponieważ operacje wymagające dużego bezpieczeństwa wykonuję tylko na smartfonie np. bankowość elektroniczna, no jeszcze niekiedy na tablecie, ale o tym poniżej).

3. Na tablecie, też bezpieczeństwo (niekiedy w domu też wykonuję operacje finansowe, czyli punkt 1. BEZPIECZEŃSTWO). 
Mam też drugi trochę starszy tablet, na nim nie robę żadnych operacji finansowych i na niego instaluję wszystko co tylko chcę, bez żadnych ograniczeń i obaw (jak nawet padnie, strata niewielka, nie ma na nim żadnych danych wrażliwych). 

Pozdrawiam

Edit. Obie przeglądarki są bardzo podobne w funkcjach i obie są wymienione w poście o bezpłatnych przeglądarkach, ale tylko o Orions Browser jest szeroki opis, gdyż jest dalej rozwijana w ciągłych aktualizacjach:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&page=3

Bigdamian, co do Amaze Browser, dalej można jej używać, jest to bardzo ciekawa apka, mająca duże możliwości. Pomimo braku aktualizacji większość tj. 99 % jej funkcji dalej działa. Zupełnie w Amaze Browser nie działa już tylko blokowanie reklam tj. AdBlock, ale nie każdy potrzebuje tej funkcji i wtedy będzie to dobra przeglądarka, a dla potrzebującego koniecznie blokady reklam, ta przeglądarka jest nie do przyjęcia...  Gdy jednak ktoś potrzebuje blokowania reklam, powyżej jest link, jest tam opisanych kilkanaście przeglądarek z blokerami reklam np. Samsung Internet Browser, ale Samsung nie ma tych funkcji co Amaze Browser czy Orions Browser... 
Jest dostępnych naprawdę wiele przeglądarek i każdy może wybrać taką która będzie dla niego dobra, a wszystko zależy tylko od indywidualnych potrzeb (zaznaczam, że w poście z linku powyżej podane są bezpłatne przeglądarki, które działają na Andrtoid TV).  

Bardzo ważne, zawsze podkreślam,  na smartfony z powodów bezpieczeństwa polecam tylko przeglądarki renomowanych producentów np.  Google Chrome  . Oczywiście, że jest jeszcze kilka bardzo dobrych przeglądarek pod względem bezpieczeństwa, ale ja zawsze preferuje w najnowszej wersji przeglądarkę Google Chrome.

Tak na marginesie postu, pojawiają się głosy o pirackich nakładkach stron na Google Chrome w Androidzie, ale to nie wina przeglądarki tylko samych użytkowników, którzy instalują zmodowane aplikacje na smartfony (instalacja aplikacji z nieznanego, nieoficjalnego źródła). 
Generalnie na każdym urządzeniu na którym mamy bankowość elektroniczną, zdecydowanie odradzam instalację wszystkich zmodowanych aplikacji oraz nawet instalacji aplikacji ze Sklepu Google Play które nie mają dużej renomy (ryzykowne jest też dawanie dzieciom swoich smartfonów do zabawy, starsze dziecko często potrafi zainstalować zmodowaną i zainfekowaną grę spoza Sklepu Google Play, nie mając świadomości, że jest to niebezpieczne, co niektórzy "dorośli" zresztą również, sami instalują na swoich smartfonach niebezpieczne zmodowane aplikacje pobrane z internetu). To są dopiero początki ataków na smartfony, z biegiem czasu będzie to lawinowo narastać, gdyż tam jest dostęp do kasy. W dzisiejszych czasach smartfon to nie tylko telefon...

Ostatnie dwa zdanie, instalacja aplikacji która od lat jest dostępna w Sklepie Google Play, w zasadzie jest pozbawiona większego ryzyka, ponieważ Google dość szybko usuwa ze swego Sklepu aplikacje noszące potencjalnie duże ryzyko. Zdecydowanie   najbardziej niebezpieczne jest instalowanie na smartfonie zmodowanych aplikacji z plików APK/XAPK  .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości