Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co do oglądania DVBT2?
#1
Witam,
ogromną mam prośbę. Używam do tej pory poczciwego Nboxa jako tunera DVBT. Ponieważ za kilka miesięcy zgaśnie ze względu na migrację do DVBT2 HEVC, muszę czymś go zastąpić. Chciałbym zakupić jakoweś urządzenie które pracuje pod kontrolą libreelec, przekonuje mnie mnogość dostępnych opcji, konfiguracja nie przeraża. Chciałbym zachować obecną, ważną dla mnie funkcjonalność nagrywania i planowania nagrań z DVBT2. Miła byłaby forma set top box'a z wbudowaną już co najmniej jedną głowicą DVBT2 i możliwością montaży dysku wewnątrz. Jeśli nie to jaką głowic DVBT2 dokupić by nie było z nią kłopotów? Czy dać sobie spokój i poszukać czegoś z Enigmą jednak? Choć Kodi kusi....
Z góry dziękuję za pomoc, każda informacja jest dla mnie cenna :-) .
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Najlepsze wyjscie. Nowy tuner z E2 i wbudowana glowica DVB-T2 (np. Octagon SF8008 COMBO za okolo 500zl) i do tego jakiegos android boxa za ~150 do ktorego wrzucisz core/libre-elec. Kombinowanie z android boxem i tunerem dvb-t2 na usb nie ma wiekszego sensu ze wzgledu na dosc wysokie ceny dongli (okolo 150-200zl) a i tak taki tandem jesli chodzi o ergonomie w obsludze livetv bedzie daleki od wygody jaka oferuje E2. Osobiscie mam tuner z E2 i android boxa z podpiata do niego karta DVB-S2 na usb. O ile na lapku z Libreelec 10 z ktorego zrobilem sprzet do multimediow livetv z satelity dziala calkiem stabilnie to juz na x96 z coreelec karta potrafi sie co jakis czas wylozyc i trzeba restartowac calego boxa.

Przypominam ze na Octagonie mozesz odpalic Kodi jednak nie spodziewaj sie cudow. Choc kto wie moze dla Twoich potrzeb wystarczy ci sam octagon?
-------------------------------------------------------------------------
X96 Max Plus 4/64 + DVBSky S960 + CoreELEC + VDR + OSCam
-------------------------------------------------------------------------
Odpowiedz
#3
Witam.
Podłączę się pod wątek.

Szukam urządzenia dla dziewczyny żeby miało jednocześnie:
- w pełni poprawne dekodowanie DVB-T2, które pomału u nas jest wprowadzane, a przy tym normalne przełączanie kanałów tv naziemnej z pilota z przyciskami (cyferki), a nie poprzez żmudne wchodzenie do menu jak np. w Canal+ Box 4K,
- DRM Widevine L1 do oglądania Netflixa w dobrej rozdzielczości,
Czy jest na polski rynek odpowiednie urządzenie?

Dziewczyna znalazła i ma możliwość sprowadzenia TELESystem UP T2 4K z rynku włoskiego, ale czy poprawnie będzie działać dekodowanie audio i video wszystkich kanałów DVB-T2? Testerzy na włoskim youtube chwalą ten model.

Producent podaje na stronie parametry Audio / Video:
Audio codecs: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, AAC, LC-AAC, HE-AAC, MP3
Video codecs: MPEG2 L1-L2-L3, MPEG1 L2, H.264, H.265 / H.265 Main 10 Profile 5.1
Risoluzione max ULTRA HD up to 2160p@60Hz (H.265)
Profondità colore:10 bit
HDR10, HLG

Tymczasem u nas wymagania są:
HEVC (H.265/MPEG-H), fonia w standardzie MPEG-2 Audio Warstwa 2 i Dolby E-AC-3,
a do 4K HEVC HDR w wersjach HLG10 oraz PQ10, oraz Dolby AC-4.

Ktoś pomoże?

Bolek.Sikacz
Odpowiedz
#4
(17-11-2021, 08:46 PM)Bolek.Sikacz napisał(a): ma możliwość sprowadzenia TELESystem UP T2 4K z rynku włoskiego

Przecież to archeo złom [Obrazek: k045.gif]

Będąc tak zdesperowanym, z parciem na posiadanie, wybieram/szukam intensywnie u Chińczyków dobrej czarno-piątkowej promocji na model Mecool KT1, abstrahując od ceny sprzęt na miarę dzisiejszych czasów...rozum by zdecydowanie podpowiadał za grosze CANAL+ BOX 4K + Live Channels


[Obrazek: 4uQXnlv.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości