Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fire TV Stick 4K Max
#11
(19-11-2021, 12:29 PM)smiechol95 napisał(a): tym lepiej.

Zaciśnij jeszcze pośladki, na spokojnie bym oczekiwał na rozwój sytuacji z innym groszowym zakupem Fire TV Stick 4K, może się trafi, chyba że tak Ci pilno...każda przesiadka z X96 w tym segmencie, będzie przeskokiem o lata świetlne, także siła spokoju [Obrazek: e020.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Dzięki za odpowiedź. Jasne, i tak będę czekał przynajmniej do tego właściwego Czarnego Piątku, aż tak mi się nie spieszy, bo mój X96 daje radę na Coreelec, chodzi o samą obsługę i możliwości Androida.

Wracając do pytania, wnioskuję, że to byłoby lepszym wyborem niż C+ Box?
Odpowiedz
#13
(19-11-2021, 01:13 PM)smiechol95 napisał(a): wnioskuję

Wniosek racjonalnie powinien być oparty o własne preferencje użytkowe...

smiechol96 napisał(a):to byłoby lepszym wyborem niż C+ Box?

W dużym skrócie...

[Obrazek: gif-nodding.gif]
Odpowiedz
#14
Panowie, czy kodi na FireTV 4K Max robi passthrough formatow DTS / DTS-HD MA / Amos do AVR? Czy nadal trzeba dekodowac?
Odpowiedz
#15
Fire stick nie przepuszcza gęstych formatów (dekoduje do DD+), max to DD+Atmos.
Za te pieniądze prózno szukac urzadzenia ,które to robi.Do streamingu i gęstych formatów tylko Nvidia Shield.
Odpowiedz
#16
No i sie zaskoczyłem. Wydałem 37€ na Maxa w ciemno i okazuje sie ze robi passthrough gęstych formatów jak i DTS do belki. W opcjach widzę zarówno DTS jak i DTS-HD MA. Matrix 19.3. Atmos oczywiście tez działa.

Wifi6 na tyle dobre, ze póki ci nie muszę inwestować w ethernet. Jedynie na początku uruchamiania platformy jakość jest słabsza, później następne odcinki są jak żyleta od początku.

Ilość pamięci na dane jest tylko niska. Backup i restore trzeba ręcznie robić, jeżeli sie ma więcej dodatków i skór, bo wtyczka do kopii zapasowej najpierw tworzy kopie lokalnie zamiast od razu z dysku sieciowego ja zgrać.

Poza tym path substitution w advancedconfig dla Thumbnails jest podstawa dla ludzi z dużymi bibliotekami.

Jako narzędzie do transmisji Xplore jest świetny ale lepszy Mixplorer. Ten ostatni wymaga do komfortowej pracy na FireTV klawiatury i myszki. Kabel OTG już do mni idzie.

Plex tez działa świetnie. Mam jako backup. Jedynie napisy musza być w formacie srt bo film nie ruszy w ogóle z włączonym tekstem.

Wczesniej miałem tez firetv Gen2. Komfort jest znacznie lepszy.

Jak naprawia KODI na xboxie to on wróci do bycia moja podstawowa platforma.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(25-11-2021, 06:49 AM)salata napisał(a): No i sie zaskoczyłem. Wydałem 37€ na Maxa w ciemno i okazuje sie ze robi passthrough gęstych formatów jak i DTS do belki. W opcjach widzę zarówno DTS jak i DTS-HD MA. Matrix 19.3. Atmos oczywiście tez działa. 

Huh  Możesz powiedziec na jakich ustawieniach przesyła DTS-HD-MA i Dolby True HD i jaki masz ten soundbar ,który  Ci te formaty odbiera ?
Odpowiedz
#18
Jak wrócę do domu to napisze jakie dokładnie ustawienia mam.

Co do soubdbara to mam samsunga zeszłorocznego HW-Q950T kupionego na tegorocznej promocji, bo mój stary AVR się wysypał a szanse na kupno czegoś za rozsądną cenę były niskie. Jakość audio w porównaniu do AVR mnie zwaliła z nóg (biorąc pod uwagę cenę). Najlepszy zakup audio od lat.

Do muzyki tez mam niezależna integre i CD.
Odpowiedz
#19
Przyznaję sie szczerze ,że instalowałem Kodi na Firesticku Max i bazując na info z sieci nawet nie podłaczyłem go bezposrednio do AVR by sprawdzić gęste formaty audio.
Z tego co piszesz kolego to za te pieniądze ten sprzęt, skoro obsługuje te formaty to jest prawdziwym kilerem w dodatku dzieki obsłudze HDR10+ przeskakuje nawet Nvidię Shield .
Odpowiedz
#20
[Obrazek: b541878443136249c18da56ea07e007b.jpg]
[Obrazek: 86174e3881994d76379d74a76e336d56.jpg]

(25-11-2021, 06:05 PM)salata napisał(a): [Obrazek: b541878443136249c18da56ea07e007b.jpg]
[Obrazek: 86174e3881994d76379d74a76e336d56.jpg]


I jeszcze sprzetowo dekoduje AV1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości