Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fire TV Stick 4K Max
#21
Hm.......
Fire stick 4k równiez obsługiwał DTS i DTS HD przed którąś tam aktualizacją ale są to formaty stratne.
Formatów bezstratnych -czyli DTS HD MA i Dolby true hd tu nie widzę.
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
No rzeczywiście MAster Audio tam nie ma. Wydawało mi się, ze filmy z MA są jednak poprawnie odwarzane. Sprawdzę jeszcze raz wieczorem.
Odpowiedz
#23
Nie wiem jak KODI to robi, ale jest passthrough gęstych formatów do belki. Dźwięk jest dekodowany poprawnie, wyłączenie przekazywania odłącza kanały i zostaje chyba tylko stereo.

[Obrazek: 464e135bd3a339ad48f0d377aa391fd3.jpg]
[Obrazek: 57c1bf3dfa83cadb6f1bba31680ad40f.jpg]
[Obrazek: f54eb4a16dbd9e5fbec4ed5481399954.jpg]


Niestety będę musiał zakupić adapter sieciowy, bo mimo wifi6 czasami bufor jest za mały i mam czkawki na materiale 4K z wysokim bitrate video i audio. Do około mam niestety masę hałasu, także na 5G.

Wkurza mała ilość miejsca, jak obrazki są wczytywane z NASa to nie podoba mi się lag. Wrzucę folder Thumbnails na SSD i zobaczę czy to pomoże.
Odpowiedz
#24
1. Jaka informacje o sygnale wejściowym pokazuje soundbar ? To co pokazujesz powyżej wykazuje ,że Kodi rozpoznaje format sygnału , nie znaczy to jednak wcale że w takiej postaci go przekazuje dalej.Najprosciej to sprawdzic na Dolby True HD Atmos- jeżeli taki format pójdzie na odbiornik zewnętrzny to pokaże on Atmos ,jeżeli taki sygnał nie dotrze to pokaże tylko DD+.
2.Jakie masz łącze internetowe ? Czy czkawkę masz streamując materiał z internetu czy w sieci domowej ? Co pokazuje Ci "monitor process" - jaki hałas wi-fi , jaki bitrate, jaka prędkośc łącza w stosunku do pełnej predkosci wchodzacej do routera ? Adapter ethernet może wiele nie pomóc ,usb-c to nie jest port gigabitowy i prędkosc może byc ograniczona do 100mb , po wi-fi spokojnie idzie 270mb (sprawdzone organoleptycznie).
Odpowiedz
#25
Dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy urządzenia z tematu.

Nie powiem, chwilę mi zajęło skonfigurowanie wszystkiego:

instalacja aplikacji których nie ma w sklepie (poszło gładko bo nie kombinowałem, ściągnąłem wszystko na kompa i zainstalowałem przez adb połączone przez wifi)

zmiana launchera, (wybrałem Leanback bo wydaje się jednym z najprostszych i nie ładował mi się od nowa ani razu), to akurat poszło sprawnie i dzięki Launcher Managerowi mogę zapomnieć o launcherze od Amazona

2h rozkminiania jak ustawić sterowanie telewizorem za pomocą pilota dołączonego do przystawki (okazało się że mimo wybrania marki TV trzeba jeszcze wybrać odpowiedni identyfikator IR, a nie wiedziałem, że po zmianie tego identyfikatora trzeba odczekać kilka sekund aby sprawdzić czy działa, więc klikałem wszystkie po kolei bez efektu),

instalacja starszej wersji playera, którą któryś z użytkowników podrzucił tu na forum, bo w tej ze sklepu był sam dźwięk, bez obrazu. teraz myślę, że może było to spowodowane tym, że nie zmieniłem jakości, a mogło być ustawione 4K, którego w telewizorze nie mam. niemniej, nie chce mi się już grzebać skoro działa

co do samego sprzętu, to działa ZNAKOMICIE. Ani razu nic mi się nie przycięło, wszystkie apki (może oprócz KODI Wink ) ładują się w mgnieniu oka, nawet jeśli nie działają w tle, żadnych ścinek czy to przy oglądaniu filmu, programu czy telewizji. Alexa działa spoko, ale nie wykorzystam jej w pełni ze względu na brak możliwości wyszukiwania polskich słów. jestem bardzo zadowolony.

pytanie: czy jest możliwość instalacji asystenta google? zainstalowałem niby starszą wersję, faktycznie w Leanback mogę odpalić wyszukiwanie głosowe, ale asystent google jakby "nie słyszy" mikrofonu. jeśli nie ma takiej możliwości, to trudno, ale jak ktoś zna sposób, to czemu nie Smile

pozdr.
Odpowiedz
#26
Probowalem sample DTS HD MA i dzwiek jest przekazywany do SB bezproblemowo. Z TrueHD Atmos jest problem, bo zaczyna odwarzac, ale jak sie zatrzyma to caly tor audio jest zablokowany i wymagny jest restart. Probowalem rozne buildy i po fiasku jaki okazal sie oficjalny Matrix 19.3 przesiadlem sie na build kodinerds.

W oficjalnym buildzie zmodyfikowalem plik advancedconfig i podalem wiecej cache, ale to nie do konca rozwiazalo problemu ze stutteringiem. Znalazlem interfejs sieciowy na USB3 typA na realteku i podlaczylem za pomoca kabla OTG i mam predkosc sieci lekko ponad 180Mb/s. Stutteringu zero.

Moja siec Wifi jest strasznie zarabana. I nawet Wifi6 nie pomaga, chociaz test pokazuje czasami 200 down ale upload juz 15-30. wszystkie materialy mam po sieci w domu przez nfs.

Internet mam 200/50. Po podlaczeniu ethernetu obraz na primevideo od poczatku jest jak zyleta.

Nie obwiniam devow kodi. Oni musza sie pierdzielic obecnie z tyloma platformai i standardami, ze glowa mala. Jezeli komercyjni producenci sprzetu maja problem z HDMI2.1, implementacja VRR i ALLM, HDR i DV, to co maly team opensource moze poradzic. Poki co najmilej wspominam Kryptona. Ale to juz nie wroci. Trzeba im rzucic jakas powarzniejsza dotacje, bo z Kodi jestem od czasu XBMP.
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Oczywiscie ,że DTS HD MA i Dolby true hd bedzie odczytywany ale dalej przekaże jedynie core.W kazdym razie za te pieniądze (37 euro) moim zdaniem ten sprzet jest rewelacyjny.
Odpowiedz
#28
Witam a na tym fire sticku max można się logować kontem gogle czy musi być konto amazon koniecznie
Odpowiedz
#29
@EMR9 jak chcesz się zalogować na konto google jak na sticku nie ma usług google? Musi być amazon.
Odpowiedz
#30
a no tak sorry to jak doinstalować Disney+ i hbo go możesz podpowiedzieć nieoficjalne apki trzeba instalować
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: tomekk85, 2 gości