Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KODI, DAB+ i Realtek RTL2832U
#1
Czy ktos spotkal sie moze z jakims dodatkiem pod KODI ktory przeksztalcalby sticki oparte o chipset Realtek RTL2832U w odbiornik DAB+? Bo dodatki pod SDR Radio FM z tego co wiem istnieja.

Za niedlugo po przejsciu na DVB-T2 stare sticki DVB-T beda praktycznie bezuzyteczne i dobrze byloby je do czegos wykorzystac. A wlasnie dzis By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. ze istnieje koncepcja zakladajaca zwolnienie czestotliwosci w pasmie 174-230 MHz przez MUX8 i przeznaczenie tego pasma na potrzeby nowych multiplexow dla DAB+.

Przy okazji (nie bede zakladal nowego tematu) mam pytanie do tych, ktorzy dluzej siedza w kodi. Czy ktos spotkal sie z taka wlasciwoscia w kodi by po zastopowaniu jakiegos materialu w podkladzie zawsze odpalal sie z gory ustalony modul kodi? Chodzi dokladnie o to, by jesli zatrzymuje jakis film z lokalnego nosnika lub stream z netu to z automatu wlaczal mi sie zawsze ostatni kanal ktorego uzywalem w PVR lub np. jakis wybrany stream radiowy z netu. Lubie jak cos zawsze gra w podkladzie Wink

...i jeszcze 1 pytanie choc pewnie malo kto uzywa VDR-a i karty DVB-S2. Gdy zastopuje odtwarzanie kanalu PVR to widze ze konwerter ciagle jest zasilany pomimo ze nikt juz nie oglada tvsat. Z tego co sie dowiedzialem to VDR podtrzymuje zasilanie dopoki choc jeden klient jest do niego podpiety (a VNSI VDR client ciagle podtrzymuje polaczenie mimo ze nie jest w danej chwili uzywany). Co ciekawe uzywajac DVBService (z pakietu DVBViewera) i windowsowej wersji KODI kazde zatrzymanie kanalu w kodi powoduje wylaczenie zasilania konwertera. Chcialbym to samo uzyskac na VDR i core/libreELEC. Ktos ma jakis pomysl? Rolleyes
-------------------------------------------------------------------------
X96 Max Plus 4/64 + DVBSky S960 + CoreELEC + VDR + OSCam
-------------------------------------------------------------------------
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
nie będą bezużyteczne. Używam niebieskiego dongla rtl-sdr z tveadend 4.3 na armbianie dvb-t2 działa..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości