Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armbian na boxy z prockami Amlogic
#1
Cześć ! chciałem wam polecić fork Armbiana  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.( w 2 wersjach opartego na Ubuntu LTS "Focal" i Debianie 11 "bullsaye") na urządzenia z procesorami Amlogic który można uruchomić z karciochy SD( "metoda na wykałaczkę działa u mnie  na Savio Platinium)ale też zainstalować na eMMC (po opcjonalnym bakupie Androida z MMC używając skryptu ddbr awartego w systemie)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Dodam ,że udział  w  tym projekcie (przynajmniej pośrednio) wzięło część deweloperów popularnych tutaj systemów (Libre,Core)Elec.
Chętnych zachęcam do testów.
PS najnowsze stabilne kodi można zainstalować na wersji "bullsaye" po dodaniu repozytorium By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
ehh kilka lat temu stawiałem armbiana na starych s905 Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Aż muszę sprawdzić ... :-)
Ps. u mnie niestety nie działa  czyli na X96max+  ...nie wykrywa systemu podczas startu SDcard.
Pewnie jak zwykle różnica w tych modelach odnośnie podzespołów albo bootloadera. Trzeba by wgrywać inne FW Androida itd.
A to mi się nie uśmiecha bo androida wywaliłem a na eMMC mam tylko CoreElec. I chyba faktycznie o ile mnie pamięć nie myli to czytałem że na box-ach X96max+ musi być odpowiedni bootloader :-(
znalazłem też takie info 
Cytat:Przed przystąpieniem do instalacji konieczne będzie przywrócenie oryginalnego oprogramowania układowego Androida. coreelec zmienia środowisko rozruchowe w sposób, który jest niekompatybilny z tymi wersjami Armbian.
Odpowiedz
#4
witam
mógłby ktoś łopatologicznie mi wytłumaczyć jak to zrobić jak to pobrać bo ja niw widzenie obrazu z tym ambianem

Chciałbym to postawić na Przystawka Android TV BOX BLOW 77-301
Specyfikacja urządzenia:
  • Chipset Amlogic S905W czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A53 do 2,0 GHz
  • GPU Penta-Core Mali - 450 do 750 MHz
  • EMMC ROM 16GB
  • DDR RAM 2 GB
oraz oczywiście najnowsze kodi


Próbowałem postawić CoreELEC-Amlogic-ng.arm-19.3-Matrix.tar niby sie uruchamia ale przy 2 i 3 uruchomieniu się wysypuje
Odpowiedz
#5
Świetny projekt na procesory amlogic.
Na pewno trudniejszy w konfiguracji niż Coreelec ale w zamian mamy pełnego linuxa na którym oprócz kodi można zainstalować masę innych programów.
Ja trafiłem na ten projekt, poszukując linuxa którego można uruchomić na S912.
U mnie na "T95z max" z oryginalnym androidem 7.1.2 niema żadnego problemu z podwójnym rozruchem z USB i eMMC.
Po nagraniu obrazu na pendrive wybrałem odpowiedni plik .dtb  i uboot i system wystartował bez problemu.
Tyle że ja rozpoczynałem od wersji server którą to stopniowo rozbudowuję.
Zbudowałem sobie coś takiego: "Armbian_22.11.0_Aml_s912_bullseye_5.15.77_server_2022.11.08.img" i po pierwszym uruchomieniu zainstalowałem wayland, sway, vlc, firefox, kodi, waydroid.
Firefox i vlc działają dobrze,  kodi się uruchamia ale na razie nie mogę doinstalować dodatków natomiast waydroid się zainstalował ale na razie nie udało mi się go uruchomić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości