Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armbian na boxy z prockami Amlogic
Cześć ! chciałem wam polecić fork Armbiana  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.( w 2 wersjach opartego na Ubuntu LTS "Focal" i Debianie 11 "bullsaye") na urządzenia z procesorami Amlogic który można uruchomić z karciochy SD( "metoda na wykałaczkę działa u mnie  na Savio Platinium)ale też zainstalować na eMMC (po opcjonalnym bakupie Androida z MMC używając skryptu ddbr awartego w systemie)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Dodam ,że udział  w  tym projekcie (przynajmniej pośrednio) wzięło część deweloperów popularnych tutaj systemów (Libre,Core)Elec.
Chętnych zachęcam do testów.
PS najnowsze stabilne kodi można zainstalować na wersji "bullsaye" po dodaniu repozytorium By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:

ehh kilka lat temu stawiałem armbiana na starych s905 Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!

[Obrazek: a015.gif]
Odpowiedz
Aż muszę sprawdzić ... :-)
Ps. u mnie niestety nie działa  czyli na X96max+  ...nie wykrywa systemu podczas startu SDcard.
Pewnie jak zwykle różnica w tych modelach odnośnie podzespołów albo bootloadera. Trzeba by wgrywać inne FW Androida itd.
A to mi się nie uśmiecha bo androida wywaliłem a na eMMC mam tylko CoreElec. I chyba faktycznie o ile mnie pamięć nie myli to czytałem że na box-ach X96max+ musi być odpowiedni bootloader :-(
znalazłem też takie info 
Cytat:Przed przystąpieniem do instalacji konieczne będzie przywrócenie oryginalnego oprogramowania układowego Androida. coreelec zmienia środowisko rozruchowe w sposób, który jest niekompatybilny z tymi wersjami Armbian.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości