Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi TV Stick 4K
#21
Cześć, jaki sprzęt na chwilę obecną polecacie z systemem na Android TV, taki szybki, i który by się nie przegrzewał, na zwykły telewizor bez 4K ?
XIAOMI MI Box S (przystawka, 2GB RAM)
XIAOMI MI Stick TV (z 2GB RAM)

Czym się różni Android TV z Google TV, bo te poniżej chyba obsługują Google TV?
REALME TV Stick
GOOGLE Chromecast 4.0
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
Odpowiedz
#23
Odpowiedz
#24
farben napisał(a):Działa Wam apka Netflix na Xiaomi Tv Stick 4K?

Tak, zawsze i wciąż perfect!

[Obrazek: tXsr2DKl.jpg]
Odpowiedz
#25
(22-05-2022, 02:18 PM)Łonogrzmot napisał(a):
farben napisał(a):Działa Wam apka Netflix na Xiaomi Tv Stick 4K?

Tak, zawsze i wciąż perfect!

[Obrazek: tXsr2DKl.jpg]

No to czas się pożegnać chyba z tym "urządzeniem". Przy pierwszym podejściu były problemy z przedłużką i HDMI. Przy drugim problemy z GF Now I zaczęły się problemy z charczeniem dźwięku co kilka minut. Teraz przestał działać Netflix... Czyścilem cache, odinstalowałem aktualizacje. Cały czas ten sam błąd. Na tv i Fire Stick działa normalnie.

[Obrazek: KfOBOFbl.jpg]
Odpowiedz
#26
(22-05-2022, 02:40 PM)farben napisał(a): No to czas się pożegnać chyba z tym "urządzeniem".

Masz rację, trafił Ci się ewidentnie felerny egzemplarz, składaj reklamację...Ja złego słowa nie napiszę na to urządzenie.

W przeciwieństwie do Fire TV Stick 4K Max, gdzie Amazon troszkę popsuł swoją markę ostatnią aktualizacją, oby szybko te bugi "sprostowali" updatem.
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Ok stick wymieniony. Netflix działa. Nadal jednak problem z dźwiękiem głównie przy Dolby Digital Plus 2.0 przy ustawieniu dźwięku w sticku na "Automatycznie: używaj formatów urządzenia". Dźwięk jest "zachrypnięty", YouTube, Player itp. Dodatkowo widzę, że nie działa Atmos w Prime Video oraz HBO Max... Przypadłość sticka czy problem globalny?
Odpowiedz
#28
(03-06-2022, 08:30 PM)farben napisał(a): Dźwięk jest "zachrypnięty", YouTube, Player itp.
Dodatkowo widzę, że nie działa Atmos w Prime Video oraz HBO Max...

Dźwięk "zachrypnięty"? [Obrazek: a035.gif]
Brak Dolby Atmos w oryginalnych ścieżkach dźwiękowych, w wymienionych aplikacjach? [Obrazek: d030.gif]

Mogę sprawdzić fizycznie na urządzeniu dopiero we wtorek po powrocie...ale jestem więcej niż przekonany, iż żadnych takich dolegliwości "nie doświadczałem" [Obrazek: k045.gif]

W międzyczasie, testowo w ramach wolnych mocy przerobowych możesz sobie sprawdzić jak sytuacja z Atmos, na przykład we wtyczce HBO Max w Kodi, przy stosownie wybranych ścieżkach dźwiękowych w jakiejś Diunie, czy nowym Matrixie [Obrazek: g075.gif]
Odpowiedz
#29
farben napisał(a):HBO Max

Oczywiście korzystasz z "wcześniejszej" wersji aplikacji 52.10.0, to dobrze [Obrazek: r010.gif]
Odpowiedz
#30
(04-06-2022, 09:53 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(03-06-2022, 08:30 PM)farben napisał(a): Dźwięk jest "zachrypnięty", YouTube, Player itp.
Dodatkowo widzę, że nie działa Atmos w Prime Video oraz HBO Max...

Dźwięk "zachrypnięty"? [Obrazek: a035.gif]
Brak Dolby Atmos w oryginalnych ścieżkach dźwiękowych, w wymienionych aplikacjach? [Obrazek: d030.gif]

Mogę sprawdzić fizycznie na urządzeniu dopiero we wtorek po powrocie...ale jestem więcej niż przekonany, iż żadnych takich dolegliwości "nie doświadczałem" [Obrazek: k045.gif]

W międzyczasie, testowo w ramach wolnych mocy przerobowych możesz sobie sprawdzić jak sytuacja z Atmos, na przykład we wtyczce HBO Max w Kodi, przy stosownie wybranych ścieżkach dźwiękowych w jakiejś Diunie, czy nowym Matrixie [Obrazek: g075.gif]

Tak na szybko Kodi 19.3 ze sklepu Play:
Netflix: działa 4K i działa Atmos
HBO Max: 1080p i dźwięk stereo
Prime Video: 1080p i dźwięk 5.1
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości