Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi TV Stick 4K
#31
(05-06-2022, 12:22 AM)farben napisał(a): HBO Max: 1080p i dźwięk stereo

[Obrazek: a010.gif] [Obrazek: a010.gif]

W ustawieniach wtyczki HBO Max "nie przeoczyłeś" zaznaczenia stosownych opcji...do urządzenia Xiaomi TV Stick 4K wrócę za kilka dni, pokażę na screenach że tam wszystko działa bardzo dobrze/zgodnie ze specyfikacją [Obrazek: k045.gif]



[Obrazek: 6OVugec.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:



#32
(05-06-2022, 10:40 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(05-06-2022, 12:22 AM)farben napisał(a): HBO Max: 1080p i dźwięk stereo

[Obrazek: a010.gif] [Obrazek: a010.gif]

W ustawieniach wtyczki HBO Max "nie przeoczyłeś" zaznaczenia stosownych opcji...do urządzenia Xiaomi TV Stick 4K wrócę za kilka dni, pokażę na screenach że tam wszystko działa bardzo dobrze/zgodnie ze specyfikacją [Obrazek: k045.gif]



[Obrazek: 6OVugec.jpg]
Powiem ci że faktycznie doszedłem do tego że trzeba włączyć 4K w ustawieniach wtyczki, dziwne bo Netflix 4K działał od strzału bez zmiany ustawień. Kodi jak to Kodi odwieczny problem z buforowaniem. O ile Netflix jeszcze jakoś ciągnie to HBO Max przy najwyższym bitrate już nie... Do tego jeszcze brak synchronizacji audio z video...
Odpowiedz
#33
(06-06-2022, 08:14 AM)farben napisał(a): brak synchronizacji audio z video...

Bez przesady [Obrazek: k045.gif]

farben napisał(a):Kodi jak to Kodi odwieczny problem z buforowaniem. O ile Netflix jeszcze jakoś ciągnie to HBO Max przy najwyższym bitrate już nie

Problem z czym? z buforowaniem? abstrahując od poziomu ogólnego buforu w Kodi, nawet przy takim ustawieniu jak poniżej, niemożliwe [Obrazek: k050.gif]


[Obrazek: pjIUzGA.jpg]

Z drugiej strony, jedno z praw Murphy'ego głosi...jeżeli tylko coś może nie działać dobrze, to nie działa 

Okay, mniejsza z tym, Kodi to tylko hobbystyczny substytut, korzystamy na co dzień z natywnych aplikacji...
Odpowiedz
#34
(03-06-2022, 08:30 PM)farben napisał(a): Dźwięk jest "zachrypnięty"

Nic nie chrypi/nie skrzypi/nie trzeszczy/nie chichocze/nie kwiczy...

farben napisał(a):nie działa Atmos w Prime Video oraz HBO Max

Aplikacja Prime Video wersja 5.7.4

[Obrazek: biTYojn.jpg]

Aplikacja HBO Max wersja 52.10.0

[Obrazek: FcqJkYQ.jpg]

farben napisał(a):Prime Video: 1080p i dźwięk 5.1

Tutaj można odpuścić, bo to szczyt możliwości tej wtyczki...

farben napisał(a):HBO Max: 1080p i dźwięk stereo

[Obrazek: 3Lb9czp.jpg]

[Obrazek: MY13Moh.jpg]

Gratuluję dobrnięcia do końca, "testów" dalej nie będzie, już mnie znudził ten wątek, dziękuję za uwagę [Obrazek: g045.gif]
Odpowiedz
#35
(07-06-2022, 06:33 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(03-06-2022, 08:30 PM)farben napisał(a): Dźwięk jest "zachrypnięty"

Nic nie chrypi/nie skrzypi/nie trzeszczy/nie chichocze/nie kwiczy...
Ustawienia dźwięku na automatyczne masz?
Odpowiedz
#36
(07-06-2022, 09:03 PM)farben napisał(a): Ustawienia dźwięku na automatyczne masz?


[Obrazek: fa7UXfGl.jpg]


farben napisał(a):nie masz wrażenia że dźwięk jest cichszy niż na innych urządzeniach?

Na powyższym ustawieniu, takie wrażenie jak "ręką odjął" [Obrazek: r010.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#37
Ostatnio zauważyłem że nie działa na sticku HDR, obojętnie jaka aplikacja, YouTube, Plex, w Prime Video przy odtwarzaniu HDR resetuje się stick... Znowu wina egzemplarza czy kolejny babol Xiaomi?
Odpowiedz
#38
(14-07-2022, 06:29 PM)farben napisał(a): nie działa na sticku HDR
przy odtwarzaniu HDR resetuje się stick
wina egzemplarza

Bój się Boga, co Ty za "wybrakówkę" nabyłeś, gdzie/po co/na co/dlaczego?! [Obrazek: k045.gif]


Zakoduj sobie, bo nie będę żył wiecznie, wszystko jest w porządku, żadne przedstawione przez Ciebie niedogodności nie występują, działa/odtwarza bez uwag! 


[Obrazek: UYlrPLY.jpg]

[Obrazek: e0glun8.jpg]


Nie ma za co [Obrazek: k016.gif]
Odpowiedz
#39
Ale czy tv dostaje HDR, bo mój twierdzi że nie i że obraz dostaje w SDR...
[Obrazek: W2utCE9l.jpg]

[Obrazek: Xn1GCnUl.jpg]

[Obrazek: MLoOz2Rl.jpg]

Nawet lokalne pliki z plexa które powinny iść w HDR są odtwarzane w SDR, telewizor nie dostaje informacji o HDR.

Prime Video v. 5.7.11+v14.0.0.344
Jaką masz u siebie @Łonogrzmot ?
Odpowiedz
#40
(15-07-2022, 07:45 PM)farben napisał(a): Prime Video v. 5.7.11+v14.0.0.344

Aktualnie "wakacje" z dala od cywilizacji, bez tego urządzenia, więc...
Tak na szybko, póki mam zasięg...w międzyczasie była aktualizacja aplikacji, nie mam jak/gdzie sprawdzić, cyferek nie podam.
Nie mam pojęcia dlaczego telewizor robi Ci "konwersję" z HDR na SDR, może miałeś/masz włączony w ustawieniach obrazu TV jakiś tryb "Gry" czy coś w tym stylu?
Nieszczęsny HDR widać "gołym okiem", cholerne wrażenie "przyciemnionego" obrazu co mnie osobiście irytuje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości