Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Próba instalacji CL na X96 max+ czarny ekran
#1
Cześć,

Nie znalazłem na forum odpowiedzi więc zapytam Was, może ktoś z Was coś wie w moim temacie.

Ponieważ po 7 latach wymieniam mojego poprzedniego boxa m8s+ na X96Max+ chcę zmienić w nim OS  na CoreElec tak jak robiłem to w poprzedniku. Po pobraniu odpowiedniego obrazu ze strony CL i wgraniu go na kartę pamięci, a następnie po zmianie sm1_s905x3_4g_1gbit.dtb na dtb.img i wciśnięciu karty w slot boxa wykonuję restert urządzenia z wykałaczką.

Uruchamia się pierwsze logo, po czym przechodzi do czarnego ekranu i na tym koniec, instalacja nie następuje. Nic się nie dzieje. Jeżeli uruchamiam boxa bez wykałaczki z wciśniętą kartą sd box stoi na logo x96. Jeżeli uruchamiam bootloadera ten widzi kartę, pokazuje strukturę katalogów ale nic się nie dzieje. Gdy wyjmę kartę u uruchomię boxa to poprawnie uruchamia się android.

O co może chodzić ? Czy ktoś się z tym spotkał ? próbowałem zmienić też config.ini na SD żeby zmienić kolejność konsol z TTS0 na TTY0 ale to nie przyniosło efektu ewentualnie źle to zakolejkowałem :/

Pozdrawiam wszystkich,
Arek

Dodatkowo jeszcze dopiszę, że zanim kupiłem x96 kupiłem także Tanix TX6 gdzie miałem podobny problem ale tam zmieniłem w pliku konfiguracyjnym kolejność konsol i podałem bezpośrednią ścieżkę do mmcblk1pl i w tamtym przypadku LibreElec się uruchomił ale nie podobało mi się jak działał i że nie wspierał SPDIF więc kupiłem X96.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Sprawdź inną kartę pamięci oraz czym nagrywasz obraz na kartę? Jesteś pewien, że jest tam procesor s905x3? Czasami z powodu braku dostępności części majfrendy potrafiły oszukiwać.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
że oni to takie skubańce mówisz ?? nie no wiesz, nie rozkręcałem pudełka, sugeruję się tym co na spodzie urządzenia napisane i w papierach 0_0. Co do kart to próbuję z trzech różnych w tym jednej nowo kupionej bo też już kartę podejrzewałem. Spróbuję znaleźć jakiś soft pod andka do sprawdzenia jaki to proc.

Teraz to ja już nie wiem co mam O_O - SoC name - Unknow

[Obrazek: MYDspPTl.jpg]

Dobra teraz jestem pewien, otworzyłem dziada i jest S905X3

[Obrazek: lhdSRFGl.jpg]

Teraz to już mam lepszy motyw... po złożeniu go do kupy wsadziłem ponownie SD i zastartował się .. coś tam się zainstalowało (jakieś 3 napisy w górnym lewym ale nie doczytałem co to było po tym że Done, Done, Done) ale teraz stoi od kilku minut na ekranie powitalnym z logiem CL w kolorach ukraińskich i mrugającym napisem CoreELEC..

Jednak nie - to było jednorazowe, po restarcie nadal tak samo - czarno. Faken... co się może dziać
Odpowiedz
#4
Co do programu jakiego używam do nagrywania kart, pracuję na linuksie i używam kreatora nośnika rozruchowego. Od Zawsze wypalam nim obrazy na kartach i pendrivach.

Wiem, że można podłączyć boxa do komputera i sflashować go programem amlogic usb coś tam coś tam.. czy możecie mi wskazać, który obraz powinienem wgrać ?
Odpowiedz
#5
Hej, czyżbym pomylił dział, w którym napisałem ??
Odpowiedz
#6
Nie, ale wszystkie osoby które znają odpowiedź mają właśnie biegunkę.
To nie biuro obsługi klienta - czekaj cierpliwie aż znajdzie się ktoś kto zna odpowiedź i ma czas żeby jej udzielić.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(11-03-2022, 06:08 AM)arka.noego napisał(a): Hej, czyżbym pomylił dział, w którym napisałem ??
Raczej pomyliłeś sprzęt przy zakupie - od pół roku co najmniej twórcy Coreelec odradzają zakup chińskich boxów ze względu na totalny burdel w specyfikacji.
fake RAM,ROM, CPU nie obsługiwane chipy od BT i wifi - szkoda kasy na taki sprzęt, istna loteria...
Odpowiedz
#8
Ja bym jednak spróbował z inna kartą pamięci lub nawet użył pendrive.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
Hej, dzięki za odpo. Ppróbowałem z wielu kart bez skutku. W efekcie końcowym kupiłem drugiego boxa x96max+ bo w tamtym szlag mnie trafiał.

w X96 kodi uruchamia się z karty SD ale to nie to, działa mułowato więc puki co zainstalowałem kodi na androidzie ( szału nie ma d*py nie urywa ale przynajmniej jest obsługa spdif) i jakoś działa. Nigdzie nie mogę znaleźć jak wywalić androida i wrzucić tam coreelec tak jak to kiedyś robiłem z m8s+.
Odpowiedz
#10
(11-03-2022, 10:36 AM)mjw napisał(a): Ja bym jednak spróbował z inna kartą pamięci lub nawet użył pendrive.

Dobrze pisze. Spróbuj z pendrive zainstalować. Paradoks u mnie był taki, że nie mogłem zainstalować coreelec z karty pamięci wkładanej do urządzenia, ale jak użyłem czytnika kart pod USB, instalacja zakończyła się pomyślnie. Cała reszta robiona zgodnie z poradnikiem.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości