Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC nie widzi HDD
#1
Witam.
Przeszukałem różne fora i nie znalazłem odpowiedzi. Może ktoś z Was miał taki problem.

Zakupiłem X96 max plus. Zainstalowałem na karcie SD  CoreELEC. System CoreELEC startuje bez problemu. Po włożeniu do USB dysku HDD system nie widzi dysku w żadnym gnieździe. Dysk HDD jest w kieszeni i ma własne zasilanie. Mam 2 Pendrive które są widoczne. Wyjąłem kartę SD, odpaliłem system android, włączyłem Kodi, dysk HDD przez USB jest widoczny i działa wszystko.
Czy w CoreELEC jest jakieś ustawienie, żeby dysk HDD był widoczny?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Nie nie ma żadnych dodatkowych ustawień.
Podstawowe pytanie - w jakim systemie plików masz sformatowany ten dysk?
Na pewno nie montuje się do /media ?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
(04-04-2022, 06:28 AM)Tomek napisał(a): Nie nie ma żadnych dodatkowych ustawień.
Podstawowe pytanie - w jakim systemie plików masz sformatowany ten dysk?
Na pewno nie montuje się do /media ?
Dzięki za zainteresowanie tematem.
Dysk jest sformatowany NTFS. Mam tam kilka filmów, fotki i muzykę. Filmy ( kilka w 4K i ważące po 30GB)  Przeglądałem całe  drzewo i nie widzi żadnedo nośnika. Pamięć USB od razu rozpoznaje. Tak jak pisałem wcześniej, po wyjęciu kart SD z CE i odpaleniu boxa na adnroidzie, dysk widoczny jest i w playerze i w Kodi. Bez problemu odtwarzam te pliki które są na dysku. Problem jest jak przełaczę na CE, nie widzi dysku a pamięci USB tak. Na jakimś forum wyczytałem że komuś  z innym problemem, pomogło wykasownie  foldere Android. Wykasowałem ten folder a CE nadal nie widzi dysku.
Może ma kolega jakis inny pomysł?
Odpowiedz
#4
Witam.
Niestety problem tkwi prawdopodobnie w CE. Włożyłem kolejny dysk 3TB do kieszeni i podłączyłem do X96 max+ i od razu został wykryty.
Sformatowałem ten dysk, który był niewidoczny (1TB) i nadal nie został wykryty.
Nie będę marnował czasu na zastanawianie się, co jest nie tak z tym dyskiem.
Proszę o zamknięcie tematu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości