Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi portable mode - prośba o pomoc.
#1
Zainstalowałem sobie dzisiaj, w ramach testów, Kodi jako portable mode, w katalogu, na dodatkowym dysku, na Windowsie 10, według instrukcji z: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować..

Wczytałem beckup zrobiony z mojej działającej wersji (zainstalowanej standardowo, na tym samym urządzeniu na którym zrobiłem instalacje portable mode).

I jest problem, wszystko działa ok (wyszukuje źródła, synchronizuje z Traktem) do momentu uruchomienia odtwarzacza, gdy klikam na wybrane źródło, wtedy Kodi się zamyka.

Tutaj log z próby odtworzenia wideo z FF: link usunięty*

Nie wiem czy ten log uwzględni problem, bo nie mogę wygenerować go bezpośrednio po problemie, bo problem kończy się zamknięciem programu. Więc log jest wygenerowany po ponownej inicjacji Kodi.

Nie odtwarza też strumieni z innych wtyczek, np. FEN i YouTube. Widzi żądła ale przy próbie odtworzenia zamyka się.
Na marginesie, strumień z PRV IPTV simple klienta odtwarza bez problemów.

Generuje też w folderze portable_data pliki: kodi_crashlog-19.4 Git_20220302-e12e66e019-20220405-214837.dmp
i kodi_stacktrace-19.4 Git_20220302-e12e66e019-20220405-214836.txt
z przykładową zawartością (zawartość różnych plików .txt, rożni się cyframi): zawartość usunięta*

Gdzie może leżeć przyczyna?

* Edycja (10.04.2021): ponieważ problem został rozwiązany w inny sposób, a logi nic nie wniosły do problemu, usuwam je i linki do nich.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
W katalogu gdzie normalnie są logi (w twoim wypadku to: D:\Kodi_Portable\Kodi\portable_data\) jest też kodi.log.old - czyli ten który był przy wywaleniu kodi - dołącz go tutaj - bo ten który dałeś nic nie wnosi.

Czyli odpalasz kodi, wywołujesz problem, kodi się zamyka - i albo dołączasz wtedy plik kodi.log, albo po ponownym odpaleniu kodi dołączasz kodi.log.old
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
A...ok, rzeczywiście są tam dwa logi, z czego jeden old.
Wrzucę jutro wieczorem, jestem na delegacji.
Z tym portable, jeśli zadziała, to fajna sprawa, zwłaszcza jeśli korzysta się że sprzętu pracodawcy na wyjazdach .
Odpowiedz
#4
(06-04-2022, 05:14 AM)Tomek napisał(a): W katalogu gdzie normalnie są logi (w twoim wypadku to: D:\Kodi_Portable\Kodi\portable_data\) jest też kodi.log.old - czyli ten który był przy wywaleniu kodi - dołącz go tutaj - bo ten który dałeś nic nie wnosi.

Czyli odpalasz kodi, wywołujesz problem, kodi się zamyka - i albo dołączasz wtedy plik kodi.log, albo po ponownym odpaleniu kodi dołączasz kodi.log.old

Już wróciłem, linki do logów:
kodi.log*
kodi.old.log*

* Edycja (10.04.2021): linki usunięte, ponieważ problem został rozwiązany w inny sposób.
Odpowiedz
#5
Problem rozwiązany.
Nie wiem dlaczego nie zadziałało przywracanie kopii za pomocą wtyczki "Beckup", ale skorzystałem z tego poradnika:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - opcja ręczny transfer.
Dane przenosiłem teraz pomiędzy 2 rożnymi komputerami (obydwa na Windowsie).
Po prostu, ręcznie przeniosłem do folderu portable data, dane z zainstalowanego na innej maszynie wersji Kodi, z lokalizacji: Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\Kodi.

Działa wszystko, nawet nie trzeba ustawiać opcji regionalnych i ręcznie włączać wtyczek, tak jak po użyciu wtyczki Beckup.
Działa nawet PVR IPTV simple klient, jedynie trzeba wskazać nową lokalizację listy odtwarzania M3U.

Zawsze przywrócenie danych z kopii za pomocą wtyczki Beckup sprawiało pewne problemy, a tu się okazuje, że lepiej zrobić sobie kopie ręcznie z podanej wcześniej lokalizacji i zero komplikacji po przeniesieniu danych.
Wszystkie hasła i aktywne powiązania wtyczek, z Traktem, serwisami streemingowymi, YT itp. zostają sklonowane.
Odpowiedz
#6
Nawet nie zdążyłem przejrzeć logów...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości