Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sofabaton X1 - pilot uniwersalny
#1
Dziś po ok 8 miesiącach dotarł do mnie pilot uniwersalny Sofabaton X1. 
Sprzęt był zamówiony w preorderze na Kickstarterze za ok 80 euro.

[Obrazek: RFeTwTjl.jpg]

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[Obrazek: 7qXtwSel.jpg]

[Obrazek: ArY1gIjl.jpg][Obrazek: 55sgIZLl.jpg][Obrazek: L5og7xKl.jpg]

Jak deklaruje producent pilot ten obsłuży ponad 500 tysięcy urządzeń. Oraz między innymi:
  • można ustawić własne akcje,
  • połączenie BT oraz IRDA,
  • Hub WiFi,
  • czas działania baterii 60 dni,
  • 2 calowy wyświetlacz,
  • scroll na pilocie,
  • działa z Alexą i Asystentem Google. 
[Obrazek: e5cc9f677af2452aad8c3ed6c10230de_origina...2d610c0459]

[Obrazek: eb612eb78ac1a944543244d13fdf67b3_origina...89897854a1]


Dziś wieczorem będę konfigurować i testować, na bieżąco informować. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
I jak Twoje odczucia? Mi wyjątkowo nie podszedł ten pilot i jestem delikatnie mówiąc rozczarowany.
Odpowiedz
#4
Na chwilę obecną po ostatniej aktualizacji wszystko wydaje się dla mnie ok, na początku był problem z wybudzaniem bo trzeba było klikać ze 2 razy aż się wybudzi. Bateria miała trzymać przynajmniej 30 dni, a w rzeczywistości trzyma u mnie niecałe 2 tygodnie. Wykonany jest całkiem nieźle to jest plus. Big Grin

Fire Cube czy Fire Stick łączy się z nim przez bluetooth ale brakuje np możliwości sterowania głosem. Da się to obejść tworząc aktywności czyli w skrócie połączenie 2 pilotów w jednym układzie.

A co Tobie nie przypadło do gustu?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
- Respansynowść na naciśnięcie klawisza. Jak chce pogłośnić dźwięk w TV, musza najpierw nacisnąć jakiś przycisk aby pilot się włączył i dopiero po 1 sekundzie od tego momentu klawisze działają. Nie działa to tak jak w normalnym pilocie do TV.
- Zrobiłem dwie akcje, jedna do FireTVStick i TV. Ma się włączyć TV a przyciski są podzielone że część od FireSticka a część od TV z auto właczeniem AV2.
Druga akcja to Xbox, TV, wyciszenie TV i AV4
Niestety przełączanie miedzy trybami, wyłącza mi TV i włącza go znów gubiąc przy tym kompletnie na jakie AV ma się włączyć. Przez co jest sytuacja ze pilot uważa że mam włączoną daną opcję, a TV jest wyłączony, albo zamiast Xboxa jest FireStick i na przemian. Muszę znów ustawić wszystko ręcznie by akcje działały prawidłowo.
Wszystko działa jeśli najpierw wyłączę klawiszem OFF po czym wybiorę inną akcje. Tutaj chyba muszę się pobawić akcją "zaczekaj" zanim wybierze "wykonaj akcję".

Dla mnie wszystko by rozwiązało problem jak by przycisk OFF działał jak w FireTVStick tzn. służy tylko do TV, a reszta się dzieje tak jak to ustawiłem w akcjach.

- Nie podoba mi się klawisz cofania u góry po prawej. Chociaż myślałem ze to nie problem jak go kupowałem.

Liczyłem jeszcze na to ze pilot bedzie rozpoznawał ze się go podnosi jak to jest w Shieldzie, ale to juz mój wymysł.

Na razie tyle.
Odpowiedz
#6
Problem z responsywnością u mnie znikł po aktualizacji, teraz pilot po naciśnięciu przycisku np głośności reaguje odrazu. Robiłeś aktualizację?

Myślę, że wiele z tych problemów uda im się rozwiązać przez aktualizację oprogramowania. Przycisk do wyłączania zmapowałem sobie jako czerwony przycisk, bo off coś mi mieszał. Mogę nim również włączać telewizor i automatycznie włącza się fire cube.

No nic, wiadome było, że będzie z nim trochę problemów. Zobaczymy czy support będzie chciał działać aby usprawnić jego działanie.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Tak jak najbardziej jestem po aktualizacji. Zauważyłem że nawet te pokrętło czasem laguje i trzeba dwa razy nacisnąć. Spakowałem i wystawiłem na sprzedaż, pewnie nikt nie kupi ale. Chciałbym kupić Logitecha, ale ta cena odstrasza każdego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości