Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wtyczką pobierającą informacje z filmweb
#21
Też to zauważyłem np. w tytule "sok z żuka"

(24-10-2020, 10:50 AM)skupi napisał(a): @piernik sprawdziłem wszystkie 3 filmy, niestety wtyczka działa poprawnie z Twoich logów wyszukiwanie filmu poprzez wtyczkę jest tylko dla filmu shrek, musisz włączyć dokładniejsze logi, i takie mi przesłać.

I tak:
Wyszukiwanie po nazwie katalogu dla "I kto to mówi (1989)", "Flintstonowie (1994)" , "1800 gram (2019)" działa poprawnie i znalazło wszystkie 3 filmy, jedyny błąd jaki możesz robić to wciąż wyszukiwać po nazwie pliku, który nie masz w standardzie kodi.

Jedyny filmy którego nie może znaleźć wtyczka to shrek, ale wyszukuje go po nazwie pliku, który jest "Shrek 2001 m720p Dubbing PL itd.", wybacz, ale jak takie coś wpiszesz do filmweb, to Ci nic nie znajdzie.

Jak już wspominałem wcześniej, wtyczka działa na zasadzie zmiennych wyciąganych z kodi, jedne bazują na nazwie katalogu, drugie nazwie pliku, i tutaj trzeba nazywać zarówno pliki jak i katalogi zgodnie z zasadami jakie masz w wiki kodi. Jeżeli tego nie zrobisz to wtyczka wyciąga głupoty i tak na przykład wpisała w wyszukiwanie filmweb "Shrek 2001 m720p Dubbing PL itd." co niestety nie może dać prawidłowego wyniku. Jeżeli plik, nazwa katalogu jest poprawnie zrobiona wtyczka wyciąga tylko nazwę i datę i tak tworzy zapytanie.

Ja u siebie katalogi zawsze zaznaczam jako wyszukiwanie po katalogach i pilnuje, aby nazwa i rok był taki jaki jest na filmweb i nie mam żadnych problemów. Pliki mogą się nawet nazywać bez sensu, ale kiedy masz opcję po katalogu to tylko bazuje na nazwie katalogu.

Jeżeli chcesz wyszukać pojedynczy plik, film, i zaznaczasz ten jeden katalog to musisz wybrać, "Wybrany folder zawiera jeden plik wideo".
Ale sugeruje zrobić jeden zbiorczy katalog na przykład FILMY, a w nim masz wszystkie filmy prawidłowo nazwane. Wtedy jako źródło robisz tylko ten katalog tzn FILMY, zaznaczasz nazwa jako podstawa szukania i wsio. Wszystkie katalogi poniżej FILMY są przypisane to ustawień katalogu FILMY i już nic nie musisz robić. Po dodaniu nowego filmu robisz tylko aktualizację źródła.

Jeśli dalej coś masz nie tak to musisz włączyć logi w ustawieniach, bo tylko one są dokładniejsze, przejdź do katalogu gdzie masz problematyczne filmy, wybierz menu i daj skanowanie do biblioteki, takie logi powiedzą mi jaki masz problem. Ale sądzę, że wyszukujesz po nazwie pliku, które pewnie są błędne. Stąd głupie wyniki w wyszukiwarce.

Z logów na podstawie twojego filmu shrek wtyczka stworzyła takie zapytanie do filmweb "http://www.filmweb.pl/films/search?endYear=0&q=Shrek%202001%20m720p%20Dubbing%20PL%20www.FilmyHD.net&startYear=0"

Alternatywna wyszukiwarka używa innego api filmweb, nie wiem skąd je wyrwał reggs Smile, nie analizowałem tego. Na razie działa. Podstawowa analizuje stronę filmweb, taką jaką widzisz jak wpiszesz filmweb.pl

Rozwiązałem problem. Może się przydać innym. Problemem było to, że miałem w ustawieniach biblioteki ->video ustawione, żeby korzystał ze znaczników (meta tagów) plików wideo. Stąd błędy.
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
@skupi  Odkryłem błąd podczas pobierania informacji z filmu LEGO PRZYGODA
   
Widzi film w liście ale nie pobiera danych. Pewno przez znak . Zapewne jest to związane też z polskimi krzaczkami.

Widze, że forum źle wstawia linki. Ten znak to znak R - prawa autorskie.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#23
Odpowiedz
#24
Witam serdecznie,
także bym chciał zgłosić błąd.
osobiście tworzę pliki nfo do każdego filmu (kiedyś przy pomocy XBMC TOOLBOX) teraz przy pomocy TINY MEDIA MENAGER który potrafi kożystać z wtyczek zainstalowanych w KODI.
Mam pobrane najnowszą wtyczkę z repozytorium kodiwpigulce. i o ile bezpośrednio w KODI wtyczka działa to już w "TMM" nie.
Problem polega na tym że wyszukuje tytuły ale nie pobiera żadnych danych. 
Skontaktowałem się (zgłosiłem błąd) w społeczności TMM. i dostałem info że to wina wtyczki a dokładniej (cytuję):
"I am no expert in writing Kodi scrapers, but when querying the TMDB collection ID, there is a syntax error in the called function, which causes the scraper to crash.
I will try to mitigate this problem inside tmm, but if you know how to contact the author of this scraper, you could give him a hint, that there may be an error (which Kodi probably just suppresses)
The error I get internally is:

Invalid xml url: <url function="GetTMDBSetID" cache="tmdb--<results sorted="yes"><entity><title>Æon Flux</title><year>2005</year><url>https://www.filmweb.pl/film/%C3%86on+Flux-2005-119657</url>
da się to jakoś naprawić?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#25
Witam, 

Używałem z powodzeniem dodatku filmweb do pobierania informacji o filmach jednak ostatnio mam błąd. 
Nie znaleziono serwera źródłowego i rzadne informacje nie są pobierane. 
Wersja kodi 21 beta 1
Wersja filmweb 2.5.4

Czy coś się popsuło we wtyczce dla wszystkich czy to tylko u mnie się dzieję?
Jak to naprawić? 

Z góry dziękuję!
Odpowiedz
#26
Nie jestem w stanie przywrócić tej wtyczki do działania. Do niedawna używałem kodi 18.coś i w pewnym momencie przestała działać. Wyświetla komunikat "nie można się połączyć z serwerem zdalnym". Uznałem że to może być wina starego kodi więc zrobiłem aktualizację do 20.5 i sprawdzałem wtyczkę z oficjalnego repo (2.4.0), z tutejszego (2.4.5) i z github (też 2.4.5). Bez zmian, cały czas ten sam komunikat.
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości