Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia
Bez logów nic się nie pomoże. Wszystko działa na tej wersji, więc to coś u ciebie.
Poza tym. Ostatnia aktualizacja nie zamieniła niczego poza dodaniem źródła exodus (które i tak już zdechło). Opisz dokładnie swój problem, jak co i skąd próbujesz otworzyć.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



mam problem z kodim a mianowicie z wtyczką fanfilm robię wszystko jak trzeba i przy odpaleniu wttyczki pojawia się błąd próbowałem już kilku instalacji kodi różne wersje i jest to samo wersję kodi mam 19.1 a wersja fanfilm to 2023.02.11.0
Odpowiedz
Fajnie. To teraz przeczytaj pierwszy post i zastosuj się do niego. Bo na razie jedyna rzecz jaką można powiedzieć to "u mnie działa". A z tego wynika że nie robisz wszystkiego jak trzeba.
Mieszając zaś różne instalacje kodi masz wręcz gwarancję że coś nie będzie działać. Na ostatniej stabilnej wersji kodi - 20.1 - wszystko działa.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Witam.Od wczoraj coś jest nie tak z serwisem "Filman" niby wtyczka wyszukuje wynik ale on nie odpala.Poza tym z innych sewisów jak vizjer czy hd seans wtyczka wyszukuje po kilka a czasem nawet kilkanaście wyników tymczasem z filmana tylko jeden chociaż też jest ich dużo;
przykład : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Dawniej Filman chował się za cloudflare w tym roku przestał więc można by poprawić jego obsługę we wtyczce.
Odpowiedz
Filman dalej ukrywa się za cloudflare, tylko czasami go wyłącza. Trafiłeś pewnie na lukę że teraz go wyłączyli. Zaś fanfilm korzysta z tego co zwraca filman przez API, a nie przez to co strona podaje, właśnie z względu na blokady cf (nie pamiętam czy czasem też linki nie są dla zalogowanych gdzie wymagana jest captcha).
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Photo 
Czy ktoś wie, dlaczego od jakiegoś czasu FanFilm nie pokazuje dodatkowych informacji o filmie dla źródeł TB7?
Nie ma informacji tj, czy napisy (SUB), jaki dźwięk (DD, DDP, 5.1, Atmos), czy wersja z kina (CAM), czy HDR (HDR, HDR10+), kodek (H.265). A może można gdzieś to włączyć w ustawieniach?

Przypadkiem odkryłem też, że błędnie pokazuje, że film ma wersje PL, a to jest skrót od HDR10plus
[Obrazek: nPzkM1e.jpg]

[Obrazek: 0kjlZmj.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:



Nie ma opcji żeby to w opcjach zmienić. Musisz czekać na poprawienie scrapera.
Zgłosiłem gdzie trzeba.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Witam
Od kilku dni fanfilm nie wyszukuje zrodel external. Ani z netflix ani z disney plus itd
Nic nie zmienialem
Testowane zarowno na wersji PC jak i na android box
Odpowiedz
Temat znany, zmieniło się API justwatch. Trwa naprawa.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(07-05-2023, 11:28 AM)Tomek napisał(a): Temat znany, zmieniło się API justwatch. Trwa naprawa.
Ok, bardzo dziekuje.. nie znalazlem odpowiedzi we wczesniejszych postach, dlatego zapytalem, szczegolnie ze zrodla z player pl znajduje...a z amazon chociaz znajduje to nie odtwarza..wiec myslalem ze moze cos jednak u mnie z kontami sie podzialo. I juz mialem przyslowiowa podloge i kafelki zrywac w celu znalezieniu problemu...A tak to sobie spokojnie czekam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości