Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia
Odpowiedz
REKLAMA:



Poprawka jest już gotowa. Trwają testy.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Wyłapałem drobne błędy i je naprawiłem.
Także jeśli deweloperzy zechcieliby skorzystać, to proszę im podesłać te nowsze wersje plików.

Podziękowali: Toov
Odpowiedz
Witam, jakies szanse na powrot zrodel external w niedalekiej przyszlosci? Wiem ze juz pytalem ze problem znany...ale tak z ciekawosci pytam czy sa jakies postepy w rozwiazaniu problemu? Co ciekawe znajduje linki dla amazon prime ale pisze ze nie mam wykupionego dostepu
Odpowiedz
A przeczytaj 2-3 posty powyżej.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(23-05-2023, 02:38 PM)Tomek napisał(a): A przeczytaj 2-3 posty powyżej.
Ok..sorki..myslalem ze to chodzi o ten drugi problem z TB7 ...nie zaskoczylem..luzik
Odpowiedz
REKLAMA:



Odpowiedz
Zgłoszę gdzie trzeba.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Będzie poprawka - ale niestety - z powodów czysto ludzkich developerzy mogą ją wypuścić dopiero po 15 czerwca.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(21-05-2023, 01:37 PM)Tomek napisał(a): To wynika z ograniczeń jakie ma tb7. Ma odrębną wyszukiwarkę dla fanfilm, która zwraca wyniki tylko z wplik. Inne serwisy dostępne w tb7 mają zbyt długi czas odpowiedzi i kodi sobie z nimi nie radzi przy wyszukiwaniu przez fanfilm. Nie do ominięcia na chwilę obecną.

Zajrzałem w kod wtyczki i udało mi się dorobić opcję, aby zwracała także wyniki z innych serwerów. Bo ostatnio oglądając film z serwera "wplik" tak mocno spadł transfer, że nie dało się oglądać online przez dłuższy czas. Wyszukałem sobie pozycję w wyszukiwarce www i wybrałem serwer "wrzucaj" i okazało się, że mogłem obejrzeć film do końca. To mnie natchnęło do przerobienia wtyczki fanfilm, aby nie musieć sięgać do strony internetowej, tylko wszystko wyszukiwać z Kodi. I okazało się, że wtyczka wyrabia się w czasie! Testowałem kilka dni i tylko raz w pewnej porze wyszukiwarka nie wyrobiła się w czasie, ale to był wyjątek. Warto też w "ustawieniach" -> "Ustawienia źródeł" -> "Timeout źródeł" zwiększyć sobie czas do maks (czyli 60 - szkoda, że nie można jeszcze trochę więcej Wink
[Obrazek: GzwrL8Nl.jpg]

A zyskujemy więcej źródeł.
Dołożyłem w opcjach (należy wgrać plik "settings.xml" do folderu "Fanfilm/resources"), aby użytkownik mógł sam decydować, czy chce korzystać z 1 hostingu, czy wielu, dla wyszukiwanych wyników w serwisie TB7 (jest już odpowiednia opcja w kodzie wtyczki) i każdy będzie mógł się przełączyć w razie problemu na pojedynczy hosting (choć mam nadzieję, że może to być tylko chwilowe).
[Obrazek: OF7GQ05l.jpg]
Jak ktoś nie podmieni pliku "settings.xml", to w kodzie pliku "tb7.py", w linijce nr 52, musi zlikwidować znaczek # na początku, aby wymusić wyszukiwanie wielu źródeł.


Również dołączam zmodyfikowany plik do pokazywanie więcej źródeł w serwisie Rapideo - tutaj problem polegał na filtrowaniu wyników, bo brany był pod uwagę tylko rozmiar pliku, co powodowało, że jeśli teoretycznie taki sam plik jest dostępny na kilku hostingach, to pokazywany był tylko pierwszy, a teraz pokazywane są także pozostałe, co pozwala wybrać sobie inny serwer. 
Plusem jest także to, że na serwerze WPLIK linki wygasają po 2 lub 3 godzinach, a np na WRZUCAJ są ważne całą dobę.


Pliki wystarczy wgrać do folderu, gdzie Kodi przechowuje swoje ustawienia i wtyczki. W każdym pliku zip (bo nie mogę tu wrzucić pliku py) jest informacja, do jakiego folderu należy przekopiować plik - oczywiście na razie, bo zakładam, że deweloperzy dodadzą je z czasem do repozytorium FanFilm i przy jakiejś najbliżej aktualizacji pobiorą się automatycznie.



Swoje Zmiany w kodzie w wybranych plikach oznaczyłem #### (czyli czterema hashami), aby deweloperzy mogli szybciej przejrzeć kod i upewnić się, że nic złośliwego tam nie wrzuciłem.




Jednocześnie chciałbym zaproponować zmiany w plikach (biblioteki modułu PTW), które odpowiedzialne są gdy użytkownik ma włączoną opcję "Pokaż extra informacje źródła" (widoczne na zdjęciu powyżej). Dodałem tam nowe parametry, jak np. ATMOS, DolbyVision, DCP-Rip, poprawiłem istniejące, gdyż nie zawsze wykrywały się prawidłowo - oczywiście testowałem kilka dni, aby wyłapać jak najwięcej ewentualnych błędów i braków. Dzięki tym zmianom można dużo precyzyjniej wybrać plik o najlepszej dla nas jakości (dotyczy to także ścieżek dźwiękowych).


Muszę przyznać, że teraz jeszcze bardziej doceniam trud, jaki deweloperzy wkładają tworząc za darmo tak rozbudowane skrypty, bo to co na pozór wydaje się banalne, w praktyce wcale takie nie jest. Także testy również zajmują sporo czasu.


Zatem bardzo proszę o przekazanie tej wiadomości deweloperom wtyczki FanFilm. Mam nadzieję, że nie odrzucą tych ulepszeń i uwzględnią je w najbliższej aktualizacji.
Jednocześnie zachęcam innych forumowiczów do testowania i wyłapania ewentualnych błędów lub zgłoszenia jakiś uwag bądź propozycji.

Podziękowali: Toov, Tomek, EMR9, tasior55, wiech


Załączone pliki
libraries_z_ptw_29-05-2023.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 14
Rozmiar: 17.35 KB
PTN_z_ptw_29-05-2023.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 14
Rozmiar: 3.3 KB
settings_FanFilm_29-05-2023.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 17
Rozmiar: 4.59 KB
tb7_29-05-2023.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 14
Rozmiar: 4.78 KB
rapideo_29-05-2023.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 15
Rozmiar: 3.24 KB
2
1
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości