Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wtyczką Vectra.
#11

REKLAMA:



#12
Cytat:Pierwotnie przeznaczonym repozytorium dla Vectry było heppen i tylko tam widzę dla niej miejsce. Tymczasowo ostatnia wersja 1.0.7, jest udostępniana tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
A ja nie, dlatego jej już nie ma. Wszyscy wiedzą, kto za tą wtyczką stał i kto ją napisał. Ty sobie ją przywłaszczyłaś i dalej udostępniasz, nie robiąc w kodzie kompletnie nic, bo nie masz do tego umiejętności. Readme i licencja to trochę za mało, aby można było nazywać się autorem, ale to już mój błąd.

To tak w kwestii wyjaśnienia co z tą wtyczką się stało Smile
#13
(18-07-2022, 01:23 PM)heppen_ napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
A ja nie, dlatego jej już nie ma. Wszyscy wiedzą, kto za tą wtyczką stał i kto ją napisał. Ty sobie ją przywłaszczyłaś i dalej udostępniasz, nie robiąc w kodzie kompletnie nic, bo nie masz do tego umiejętności. Readme i licencja to trochę za mało, aby można było nazywać się autorem, ale to już mój błąd.

To tak w kwestii wyjaśnienia co z tą wtyczką się stało SmileTego jeszcze nie grali Smile

A na spokojnie. Wcześniej mbebe Tobie ukradł Flixclassic: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Przez chwilę w to wierzyłam zasugerowana, pewnie z racji niskich umiejętności.

Teraz ja Vectrę i to nagle, bo nie ja się tam sama dodałam:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pisałam, że jest tymczasowo u mnie, aby użytkownicy mieli aktualną wersję z naprawioną listą zależności. Zresztą każdy może mieć kod zgodnie z licencją. Trochę się podszkoliłam w tych licencjach. Wtyczkę usuwam choć wcale nie muszę, ale widzę tu grubszy problem emocjonalny więc nie będę protestowała jak usuniesz mnie również z autorów. I na tym kończę dialog.

Edit: Z Internetu nic nie ginie i ja za swoje wpisy mbebe przeprosiłam: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Wypadałoby byś i Ty @heppen_ go przeprosił zamiast brnąć w nowe "kradzieże". I zamiast robić sceny trzeba napisać, że zakończyło się support Vectry dla użytkowników, bo pytają i należy im się wyjaśnienie. W inwektywach nie będę uczestniczyła.

#14
Cytat:Przez chwilę w to wierzyłam
XD

Cytat:I na tym kończę dialog.
Oho, bo naglę uwierzę, że dasz mi spokój. Jak ty jakaś wariatka jesteś xD

I jak już linkujesz to linkuj bez usuwania swoich komentarzy: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
tak, snapshota sama robiłaś...
#15
Z pewnością dla przeciętnych użytkowników te zawiłe spory licencyjne nie są interesujące, a jak z wtyczki Vectra skorzystać. Jest to cały czas możliwe, bo trochę wcześniej ktoś inny całkiem legalnie ją "przywłaszczył i dalej udostępnia": By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Przed instalacją wtyczki trzeba ręcznie doinstalować zależności:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bardziej zorientowani mogą edytować plik addon.xml lub użyć patcha by uzyskać to samo: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
I jeszcze drobna poprawka, ale tylko dla Kodi 20 Nexus: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

I na tym wpisie kończę poświęcanie uwagi tej wersji wtyczki. Rozwijaną jest aktualnie ta od mbebe.

#16
hmm ...
widzę, że to grubsza sprawa i sporo niedomówień (chyba wbiłem kij w mrowisko ?) Nie wiem kto co komu "ukradł/pożyczył/wzorował się" ale szkoda, że nie potraficie się dogadać/współpracować. Moje pytanie do @Zuzi było podyktowane tym, że już dużo wcześniej widziałem jej usilne poczynania, aby znaleźć kogoś kto taką wtyczkę popełni. Według mojej wiedzy najpierw pojawiła się wtyczka w repo Mbebe, a później Heppen (przynajmniej tak mi się wydaję i chyba nie ma to znaczenia) choć ta od Heppen bardziej przypadła mi do gustu, dlatego jej szukam.
Wiem, wiem, wiem pewnie każdy ma swoją rację, ale czy nie możecie się jakoś dogadać, otworzyć jeden wspólny projekt, iść na piwo (albo kto co tam lubi) i zrobić coś fajnego ? Po co te kłótnie/obrażania i udowadnianie kto jest lepszy i co umie ?
Robicie dużą robotę (i dzięki Wam za to) i fajnie by było, aby "jeden" szanował "drugiego, trzeciego..." i odwrotnie.
Krytykujmy ale konstruktywnie, wymieniajmy się opiniami, uczmy, pokazujmy co można zrobić lepiej i nie śmiejmy się, że ktoś czegoś nie potrafi.
Sorry za ten wywód ale nie macie wrażeni wszechobecnego "ujadania", ten to, ten tamto ? Zróbmy coś wreszcie zespołowo bo mam wrażenie, że nic nam nie wychodzi (nawet w tak prostych i prozaicznych rzeczach)

PS.:
nie wiem kto napisał tę wtyczkę w repo Heppen'a bo już się pogubiłem (skoro to Heppen to dlaczego ja usunął !?), Zuzia , mbebe ??
mam nadzieję, że dojdziecie do jakiegoś porozumienia dla dobra ogółu Smile
REKLAMA:



#17
@Seba12, dziękuję za rzeczowy komentarz. Mniej technicznie można całą sytuację wyjaśnić tak. Heppen, 1 kwietnia dodał moje autorstwo uznając, że mój wkład przy tworzeniu wtyczki jest wystarczający. Teraz okazało się, że to był taki żarcik primaaprilisowy Smile Epicko zakończył mój "samozwańczy" support oceną moich umiejętności i stanu psychicznego. Generalnie ze mną można się dogadać, ale po czymś takim, sam rozumiesz, mosty jakby spalone.

Jednak wtyczka nadal jest na Githubie jako fork i jest używalna, podanym wyżej sposobem można ją instalować. Druga wersja od mbebe jest mi doskonałe znana od samego początku, bo prosiłam mbebe by podjął się napisania tej wtyczki i dzięki jego uprzejmości ona powstała. Potem rozwój jakby trochę przyhamował, poniekąd z braku dostępu do Vectry. Myślę, że jeżeli mbebe będzie zainteresowany rozwojem swojej wersji, z czasem będzie ona równie funkcjonalna.

#18
Dobra - wszystko wyjaśnione? Zamykam bo dalsza dyskusja nie ma sensu. Zostawiam dla potomnych.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości