Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działa czyszczenie biblioteki
#1
Witajcie.
Od jakiegoś czasu nie działa mi czyszczenie biblioteki. 
Kodi jest uruchomione na dwóch box'ach z coreelec oraz na pc pod windows.
Na każdym z nich nie działa czyszczenie biblioteki. Po wybraniu z menu przechodzi ok, ale nie wyrzuca wpisów które już nie istnieją (fizycznie zostały skasowane z dysku).
W logu mam tylko takie informacje:

2022-07-12 15:41:20.438 T:17712 WARNING <general>: VIDEO::CVideoInfoScanner:Tonguerocess directory 'smb://10.0.0.6/video/zzzzz/' does not exist - skipping scan.

Baza jest wspólna postawiona na mariadb. Każde urządzenie ma dostęp prawidłowy do lokalizacji po smb. Poza tym wszyto śmiga prawidłowo. Jak coś nowego dodaję na jednym z urządzeń to pojawia się wszędzie prawidłowo.

Macie jakiś pomysł w czym może być problem?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
mam ten sam problem - ale na nfs - nie ogarnąłem go inaczej jak przez ręczną edycję bazy. Kodi po prostu nie ogarnia tego na zewnętrznych zasobach. Na bibliotece lokalnej działa
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
U mnie działa - jeśli usunę plik z biblioteki wchodząc w filmy - i wtedy jest ok. Ale jeśli usunę wpierw plik z dysku a potem dam czyszczenie to się miesza.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
(12-07-2022, 04:59 PM)Tomek napisał(a): U mnie działa - jeśli usunę plik z biblioteki wchodząc w filmy - i wtedy jest ok. Ale jeśli usunę wpierw plik z dysku a potem dam czyszczenie to się miesza.
Nie chce mi się bardzo ale jak będzie chwila to spróbuje założyć nową bazę.
Znalazłem opcję aby nie pokazywał pustych seriali (gdy już nie ma plików) ale jak np usuniesz część plików z katalogu serialu to i tak będzie pokazywać to czego od dawna nie ma. Więc nie jest to rozwiązanie optymalne.
Odpowiedz
#6
Zrobiłem czyszczenie bazy tj wyrzuciłem ją, ale pozostawiłem użytkownika.
Kodi po uruchomieniu i odświeżeniu źródeł zeskanowało wszystko.

*SERIALE
Jak usunąłem jedną pozycję (katalog z plikami przez smb) z seriali to i tak pozostał pusty wpis, bez plików.
Odznaczenie opcji media->video->"pokazuj seriale bez odcinków" pomaga i nie widać już wpisu w kodi. Oczywiście pod bazą jest :/
Wcześniej nie usuwało mi nawet plików w kodi, więc jest poprawa.

*FILMY
W filmach po usunięciu pliku, uruchomieniu czyszczenia bazy trzeba jeszcze włączyć odświeżanie biblioteki i ładnie się wszystko usuwa (łącznie z wpisem w bazie).

Reasumując, nowa baza + zmiana opcji kodi pod seriale pomogły.

Zmiany robione na PC pod windows z kodi 19.4 więc zobaczymy co na to CE 19.5.
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości