Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry pi 3b v1.2 Karta Wifi na usb (Libreelec)
#1
Witam, mam problem ponieważ posiadam Raspberry bez wifi.
Mam jakąś na realtek 8811CU ale nie chce działać.
Czy jest jakaś lista obsługiwanych kart?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Lista jakaś tam jest, ale raczej dość wiekowa:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Z mojego doświadczenia z różnymi RPI - jak chcesz tanio i w miarę ok to polecam coś na chipsecie ralink 5370
działa bez instalacji driverów


[Obrazek: H01c9c0bf0d474c6f9215d9b1360d6983s.jpg]


ewentualnie coś na RTL8188



[Obrazek: Mini-USB-Adapter-WiFi-Chipset-MT7601-RTL...0.jpg?mini]

Podziękowali: kuba32440
1
Odpowiedz
#3
Takie coś byłoby ok?
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Od razu zapytam o jakiś pilot albo klawiaturę.
Co polecasz w miarę taniego?
Chciałbym w miarę po kosztach to zrobić bo malinkę już mam Smile
Odpowiedz
#4
Jak byś chciał coś szybszego z wifi-5/AC  to tu jes troche problem bo w mainline kernel linuxa nie ma za wiele takich kart
Ewentualnie powinny zadziałać MediaTek mt7610, mt7612  ale są to dośc starew chipy i nowej karty wifi na nich chyba nie da się już kupić (no może na alliexpress)

Po za tym pamiętaj że jak byś chciał jakąś bardziej prądożerną kartę wifi może się okazać że raspberry pi 3 ma za mały prąd na USB...
Wtedy tylko aktywny HUB USB może pomóc Smile 

Teraz korzystam z karty na  chipie ralink rt2870 (do 300MB 2.4 GHZ/5GHZ) z RPI4b działa bardzo fajnie - ale jak byś chciał ją do 3b to nie wiem czy bez huba z zasilaniem 3 dała by radę.

Podziękowali: kuba32440
Odpowiedz
#5
A jakiś pilot do tego?
Nada się dowolny czy też są takie cyrki?
Zastanawiam się nad tym.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Bo jeżeli muszę do malinki dokupić akcesoria a tu mam wszystko i marszu będzie działać...
Odpowiedz
#6
Ten pilot to działa chyba tylko z boxem i jego firmware, a czy będzie obsługa pod Libreelec to się dopiero dowiesz, pewnie nie jak jej sam nie wykombinujesz.

Działa praktycznie wszystko co podłączysz i przez co możesz sterować. Wiadomo często dodatkowe konfiguracja jest konieczna dla pilotów jak sie chce zrobić bardziej praktyczny i uniwersalny pilot. 
[Obrazek: iJTM4aVl.jpg]

Mi wystarczy klawiatura i mysz Logitech  używane jednocześnie na malince, laptopie i TV  +  pilot  jak wyżej ,  wszystko na BT +  monitor dotykowy ( przydaje się jak nie ma nic pod ręką do sterownia.

Poza tym sprawdzone kilka urządzeń z donglami własnymi od pilotów uniwersalnych, padzików, klawiatur itp. działają właściwie.
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości