Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dysk USB - szyfrowanie ?
#1
Czy ktoś korzysta z szyfrowania dysku hdd podpinanego pod usb ? Czy w CoreElec jest to możliwe ...np LUKS-em

ps. znalazłem na forum CE ...nawet działa tylko miałem kłopoty z szybkim podpinaniem tego dysku przez sieć z systemu linux
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Tylko po co, stracisz system nie odszyfrujesz dysku jak związane szyfrowanie z systemem albo nie podłączysz go gdzie indziej bo będzie problem z odczytem przez SSH.

Ogolenie nawet nie widzę nawet sensu szyfrowania multimediów w urządzeniu stacjonarnym. Moim zdaniem poza spowolnieniem i zajmowaniem zasobów nic nie zyskujesz. Poza tym tracisz tylko czas za każdym razem na nowym urządzeniu na odszyfrowanie dysku.
Odpowiedz
#3
Nie zapewniam Cię że tak nie jest. Dysk został zaszyfrowany na laptopie w znanym formacie linux-owym LUKS. Potem tylko podłączasz delikwenta pod usb CE i odpowiednio konfigurujesz co jest naprawdę proste. Uruchamiasz cryptsetup podajesz hasło do w/w montujesz pod jakiś folder i już :-)
Jak system CE padnie to przecież dysk USB jest nienaruszony i możesz go podpiąć pod jakikolwiek system Linux który z automatu wykrywa szyfrowanie luks ... wpisujesz hasło i użytkujesz w/w jak zwykły usb-hdd. Tylko jak wspomniałem po każdorazowym wyłączeniu CE lub restarcie trzeba procedurę powtarzać z terminala wpisując hasło i montując usb-hdd (co jest oczywiście prawidłowym zachowaniem dla bezpieczeństwa ale czasem może denerwować ) dlatego stworzyłem uproszczający skrypt na pulpicie mojego systemu Linux (laptop) po kliknięciu robi to z automatu :-) ... co najlepsze korzystając z opcji uśpienia / wybudzenie CE nic nie musisz robić wszystko działa dysk jest zamontowany i odszyfrowany i to jest super. Moim zdaniem warto jeśli ktoś chce zabezpieczyć dane na takim nośniku. Przypomnę że ja tu nie szyfrowałem całego systemu CE tylko podpinany dysk twardy zamontowany w przenośnej kieszeni i podpinany pod USB.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości