Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Embuary
#1
Jak w temacie tj. skórka Embuary (Matrix/Nexus) została opracowana dla użytkowników Emby, ale dobrze działa w każdej konfiguracji Kodi 19 Matrix oraz Kodi 20 Nexus. Informacja o skórce Embuary jest podana w linku poniżej:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Uwaga! Zaznaczam, że skórka Embuary do poprawnego działania w ogóle nie wymaga Emby. Więc nie trzeba instalować dodatków które są proponowane pod koniec instalacji skórki Embuary. Co do samej skórki, działa bardzo szybko i stabilnie, jest funkcjonalna, ma też ładny, intuicyjny i czytelny interfejs. Dlatego skórka Embuary (Matrix/Nexus) jest godna uwagi.

W przypadku, gdy ktoś zainstalował skórkę z dodatkami Emby i ich nie potrzebuje to należy odinstalować skórkę, wszystkie dodatki Emby (w tym zależności Emby) i zainstalować skórkę od nowa, ale bez instalacji proponowanych dodatków.

Instalacja skórki Embuary (Matrix/Nexus) w Kodi: Ustawienia > Dodatki > Zainstaluj z repozytorium > Kodi Add-on repository > Wygląd i działanie > Skóra > Embuary (Matrix/Nexus)
Dziwna sprawa, ale nie wiem dlaczego, przez Ustawienia: Interfejs/Skóra/Pobierz więcej, miewałem niekiedy problemy z instalacją skórki Embuary (Matrix/Nexus), dlatego dla zainteresowanych zdecydowanie zalecam powyższą bezpośrednią instalację skóry z oficjalnego repo Kodi Add-on repository. 

Pozdrawiam

Edit. Skórkę Embuary polecałem, ponieważ podobał mi się jej wygląd i dlatego ją przez pewien czas stosowałem na Kodi 19 i Kodi 20.
Obecnie z lekkich skórek dla mnie zdecydowanie najlepszą jest  Chroma.  Info o Chroma:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Zainstalowałem skórkę na Canal+ Box i wygląda pięknie. Z tym, że po dodaniu własnych widżetów (foldery z FanFilm - Nowe Filmy, Trendy, Najpopularniejsze, W kinach i kilka gatunków) skórka po zaimportowaniu plakatów strasznie tnie... Czy da się coś zrobić, żeby przeglądanie było płynne? Próbowałem ograniczyć do 10 pozycji każdy widget, ale nie zauważyłem różnicy.
Odpowiedz
#3
Spróbuj przełączyć w fanfilm na otwierane źródeł w oknie a nie w katalogu. Może coś pomóc
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#4
Próbowałem już, ale bez różnicy. Problem dotyczy jedynie głównego ekranu, w ustawieniach i wtyczkach wszystko śmiga płynnie
Odpowiedz
#5
A jak dodać zakładkę "telewizja" z programami tv?
Odpowiedz
#6
Skórki dla Kodi są dodatkami, co oznacza, że jeśli umie się instalować dodatki Kodi, to ma się wystarczającą wiedzę jak zainstalować dowolną skórkę dla Kodi. Wszystkie skórki jak też inne dodatki wymagają zależności niezbędnych do działania skórki (dodatku). Podczas instalowania skórek instalowane są również wymagane zależności (jeśli nie są już zainstalowane w Kodi).
Oczywiście, jeżeli jednak zależność nie jest wcześniej zainstalowana lub nie zostanie zainstalowana to w czasie instalacji skórki, Kodi wyświetli komunikat o problemie tj. „zależności od  (...) nie mogą zostać spełnione”. Gdy zależność nie została zainstalowana w Kodi, nie można zainstalować skórki (dodatku). Wymagana przez skórkę zależność musi być koniecznie zainstalowana, aby doszło do instalacji skórki. W przypadku braku wymaganej zależności, instalacja skórki zostanie przerwana. 

Ja nie proponowałem odinstalowanie zależności, ponieważ bez wymaganych zależności nie jest możliwe zainstalowanie skórki.

Nie wiem jak jest teraz, ale jak ja instalowałem skórkę Embuary w 2022 roku na Kodi, to pod koniec instalacji skórka proponowała jakieś dodatkowe opcje, które akurat mi nie były potrzebne... 
Pisząc post źle sformułowałem zdanie, słowo dodatki nie było właściwe, miałem na myśli instalację dodatkowych opcji proponowanych przez skórkę pod koniec instalacji skórki Embuary tj. nie instalować tych opcji, jak już się je zainstalowało, a są niepotrzebne to można skórkę zainstalować od nowa, bez tych opcji.

Co do samej skórki Embuary, pomimo, że podobał mi się jej wygląd, dość szybko z niej zrezygnowałem. Stosuję tylko kilka wtyczek wideo. Przy obsłudze tych wtyczek używam również pilota Air Mouse, gdyż pilot Air Mouse dla mnie jest bardzo przydatny w szybkim przewijaniu na pasku postępu filmu (daje to błyskawiczny i precyzyjny dostęp do danego miejsca w filmie). Okazało się, że skórka Embuary nie działa w 100% z pilotem Air Mouse, to zdecydowało, że przeszedłem na inne skórki, w tym:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam


Edycja 1.  Skórka Titan MOD w wersji na Nexusa obecnie moim zdaniem jest najlepszą skórka, ponieważ autor tego moda dba o rozwój skórki. Zaznaczam, że jest to maja subiektywna opinia.

Edycja 2.  Przez długi czas dla mnie najlepszą skórka dla Kodi był Titan MOD (i dalej uważam, że jest to zawsze godna uwagi skórka na Kodi), ale ostatnio doszło u mnie do zmiany lidera. Obecnie moim zdaniem po zmianach dokonanych przez @DenDy zdecydowanie najlepszą skórka dla Kodi jest Arctic Zephyr 2: Resurrection.
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości