Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja Canal+ Box uwaliła Kodi portable
#11
Nie zrobisz nawet downgrade, nie masz przecież dostępu do czegokolwiek co jest potrzebne.  Nawet mając dostęp do starszych aktualizacji obniżysz tylko wersje systemu a bootloadera nie ruszysz bez odblokowania którego aktualnie nie ma.

Aktualizacje aktualizacjami,  należy tylko odróżnić typ aktualizacji : tylko aktualizacje systemu po resecie ( systemowe czyli głownie aktualizacje aplikacji )  od aktualizacji systemu OTA  ( pliki systemowe + aplikacje + inne poprawki nie zwiane bezpośrednio z systemem tylko firmware boxa ). 

Po resecie boxa aktualizowane są TYLKO aplikacje a nie sam system.

Wychodzi na to że prostym rozwiązaniem lagowania i problemów z aplikacjami jest tylko reset boxa i ustawianie/instalowanie wszystkiego od nowa albo skasowanie tylko cache i danych aplikacji czy w sumie wystarcza i trochę przestaje logować.  

Na Coreelec trzeba po prostu poczekać jeśli będzie.    Zresztą kto używał Coreelec na co dzień powinien w pierwszej kolejności pomyśleć i wyłączyć najpierw  aktualizacje w Androidzie.  U mnie tylko jeden box przetrwał, używany jest jako tuner i ma jeszcze starego Androida. Tongue
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Użyłem sformułowania soft a nie aktualizacja w znaczeniu soft = aktualizacja ota. Chciałem rozdzielić aktualizacje od softu (czyli pliki systemowe itp itd).
Co do coreelec - nic nie będzie zrobione bo developerzy nie mają tego boxa więc nawet nie będą szukać rozwiązań. Zbyt niszowe urządzenie.
A fakt faktem - błędem była aktualizacja androida jak się używa coreelec, wiedząc że ten box używa do coreelec błędu w sofcie

Btw. U mnie ten box bez aktualizacji też leży i się kurzy ...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#13
Panowie mądrzy po fakcie Wink Ja jestem ten debil, którego zaskoczyła ta aktualizacja po 1 tygodniu użytkowania tego boxa. A bardziej testowaniu. I także chce wrócić do CoreElec. Wiadomo że CE nic z tym nie zrobi bo to nie ich bajka. Potrzebny kumaty użytkownik z niezaktualizowanym boxem, który będzie wiedział co wyciągnąć i jak to w ogóle ogarnąć by stworzyć takie update ota, lub firmware, który cofnie nas do A9 i dobrego bootloadera. Ja po miesiącu się poddałem w poszukiwaniach.
Odpowiedz
#14
Też przestałem szukać, Coreelec wrócił na Raspbery Pi 4.

p.s. By to stworzyć musiał byś mieć dostęp do tego co mają developerzy przy tworzeniu instalek a na taki wyciek nie ma co raczej liczyć. :/
Jak to stwierdził @Tomek  zbyt niska klasa sprzętu, koszty przeróbek dorównują kosztom zakupu. Zabawa dla pasjonatów a bardziej się opłaci kupić jakiś inny box.
Odpowiedz
#15
@Ktosi jesteś pesymistą nie raz mówili że się nie da a był taki który mówił potrzymaj mi piwo i hop Smile A na Raspbery Pi 4 bym nie liczył są braki, ostro wykorzystywany jest na wojnie.
Ps. Nawet do Starlink został zhakowany : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#16
Pi to mam na kilogramy, wyciągam z elektrosmieci, głownie standów sklepowych z produktami demo. Wink
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(05-09-2022, 04:32 PM)Foxs napisał(a): Chwilowo obszedłem ten cały cyrk instalując menadżera plików przez którego odpalam sobie filmy z serwera więc w teorii kodi mi nie jest potrzebny tyle że przez kodi miałem dużo więcej opcji typu zapisany link do folderu z filmami na głównej stronie.
A czemu nie zainstalujesz Kodi na Androidzie?
Odpowiedz
#18
(12-09-2022, 06:00 AM)dabroviec napisał(a):
(05-09-2022, 04:32 PM)Foxs napisał(a): Chwilowo obszedłem ten cały cyrk instalując menadżera plików przez którego odpalam sobie filmy z serwera więc w teorii kodi mi nie jest potrzebny tyle że przez kodi miałem dużo więcej opcji typu zapisany link do folderu z filmami na głównej stronie.
A czemu nie zainstalujesz Kodi na Androidzie?

W sensie kodi na canal+box? Zrobiłem to ale wygląda na dość okrojony, nie umiem np. zrobić połączenia przez vnc by móc podglądać z kompa co tam się dzieje na kodi.
Nie mówiąc już o tym, że przy padace boxa (np. brak prądu), od nowa trzeba uruchamiać boxa a potem kodi. Na Coreelec wszystko startowało samo od razu. Ogólnie dużo więcej możliwości jest.
Najlepiej by było wywalić ten cały soft od canal+ i wgrać tam CE ale tak jak wyżej pisali raczej się to nie uda.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości