Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy z komputera
#11
A czy przypadkiem nie jest tak, że sieć masz publiczną, nie prywatną a co za tym idzie udostępnianie bywa wyłaczone. Może głupi pomysł ale sprawdź Smile
Niepokoi mnie twój brak wiary.
(org. I find your lack of faith disturbing.)
Darth Vader
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
(29-09-2022, 01:45 PM)p3t3n3t napisał(a): A czy przypadkiem nie jest tak, że sieć masz publiczną, nie prywatną a co za tym idzie udostępnianie bywa wyłaczone. Może głupi pomysł ale sprawdź Smile

Publiczną? Chyba nie. Internet światłowód - ruter Mercusys MR50G (może to ważne) 
|

MR50
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
#13
Ja wiem, że im bardziej wiesz co być powinno, to Windows sam z "siebie" jakgdyby określa sieć jako prywatną, nie mam "przy sobie W10 ale było podobnie

[Obrazek: pHbc9lAl.jpg]
No i jeszcze wersja "Samby" bywało (u mnie ,że jeśli nie podałem, najniższej i najwyższej wersji czyli od 1 do 3 mało działało) Windows to dziwny twórr ale zawsze masz jeszcze FTP
Niepokoi mnie twój brak wiary.
(org. I find your lack of faith disturbing.)
Darth Vader
Odpowiedz
#14
(29-09-2022, 11:21 AM)Sinel napisał(a): Zrobiłem wg. instrukcji, portu nie wpisałem - ta pozycja nie jest podświetlona.
Komunikat:
Nieudane połączenie
Nie można nawiązać połączenia z lokalizacją sieciową. Może to być spowodowane brakiem połączenia z siecią. Czy chcesz mimo to dodać lokalizację.
Nie wiem dlaczego w takim razie na dwóch pozostałych programach udostępnienie katalogu "Film" działa?

Działa w Android to znaczy, że jest OK.
Na obrazku widać, że aplikacja na Android korzysta z SMBv2.

Teraz trzeba ustawić dobrze Kodi.
Wejdź w Ustawienia -> Usługi -> Klient SMB -> Przywróć powyższe ustawienia do domyślnych.
Restart Kodi (wyłącz i włącz ponownie).
Potem wejdź jeszcze w Dodaj źródło wideo -> Przeglądaj ->
Najedź na dodany adres smb://192.168.1.111 i przytrzymaj chwilę przycisk OK.
Pojawi się możliwość edycji źródła (Edytuj lokalizację sieciową).
Do Nazwa serwera  192.168.1.111
dopisz numer portu jak niżej:
192.168.1.111:445

Zatwierdź przyciskiem OK.
Odpowiedz
#15
Już znalazłem, sieć jest prywatna. Smile Zresztą jak widać inne programy i manager "widzą" dysk na PC.

[Obrazek: vR9PF3wl.jpg]
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
#16
no czyli wszystko powinno być jak najpiękniej. a zatem moim zdaniem musi być to jakas "powtarzalna" głupota. Zawsze możesz nie polecam !!! wyłaczyc udostępnianie "na hasło" opcji jest wiele. Albo FTp byle sewrer jak ktos tam pisał lokalny PLEX nic nie kosztuje. Powodzenia
Niepokoi mnie twój brak wiary.
(org. I find your lack of faith disturbing.)
Darth Vader
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Domyślam się, że gdzieś coś muszę robić źle.
Hasła nie mam, na playerach VLC i Nova wchodzę do katalogu Filmy bez podawania hasła.
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
#18
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości