Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy z komputera
#1
Proszę poradźcie mi jak przy pomocy TV-Box'a można w prosty sposób odtwarzać na telewizorze filmy które są na dysku HDD komputera?
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Udostępnianie folderu albo DLNA, UPNP itp np. przez Windows Media Player.
Odpowiedz
#3
Albo serwer Plex
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
W Windowsie to twa kilka sekund by udostępnić z windows media playera. Odtwarzają bez problemów praktycznie wszystkie urządzenia wpięte pod siec domową.
Jak dla mnie zabawa z SMB to tylko strata czasu na konfigurowanie udostępniania zamiast skorzystać z gotowego w Windows UPNP + DLNA które używa każde urządzenie multimedialne, zero konfiguracji, własne opisy, katalogowanie, sortowanie danych itp. , wszystko ustawia sie samo i jest o wiele lepsze od zastosowania SMB/CIF.
Kodi i wtyczki albo VLC o wiele lepiej współpracują w takiej konfiguracji udostępniania, dostęp jest praktycznie natychmiastowy do dowolnego momentu filmu czy metadanych filmu.


NFS było by najlepsze ale nie posiada serwera NAS.

p.s. Komputera/laptopu do udostępniania akurat nie używam bo to trochę bez sensu by działał cały czas kiedy chcę oglądać, na serwer nadają się idealnie boxy z dodatkowym oprogramowaniem np Plex, Kodi albo box który ma wszystko gotowe w systemie jak Nvidia Shield.
Odpowiedz
#6
Już któryś dzień z rzędu usiłuję uruchomić udostępnienie na KODI i nic nie widzi. Na VLC, NOVA Video Player udostępnione katalogi działają bez problemu a na KODI nie daję rady. Co mogę robić źle?
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(29-09-2022, 09:03 AM)Sinel napisał(a): Już któryś dzień z rzędu usiłuję uruchomić udostępnienie na KODI i nic nie widzi. Na VLC, NOVA Video Player udostępnione katalogi działają bez problemu a na KODI nie daję rady. Co mogę robić źle?

Udostępniasz folder z filmami na Windows 10?
Na czym sprawdzasz działanie udostępnionych katalogów?
Kodi masz na boxie z Androidem?
VLC masz na boxie z Androidem?
Odpowiedz
#8
Tak, wszystkie programy VLC, NOVA Player i Kodi mam na Canal+ Box.
Dysk jest w PC, udostępniony Win10 - wszyscy "odczyt/zapis" (file://DESKTOP-560VDL1/Filmy)
IP 192.168.1.111 albo DESKTOP-560VDL1
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
Dodaj źródło wideo -> Przeglądaj -> Dodaj lokalizację sieciową... ->

w oknie dodawania lokalizacji sieciowej ma być :
Protokół Otoczenie sieciowe Windows (SMB)
Nazwa serwera    192.168.1.111
Folder współdzielony    Filmy
Port                          445
Użytkownik        nazwa_użytkownika_windows
Hasło                  hasło_użytkownika_windows

Edit:
Możesz najpierw spróbować bez wpisywania portu (445)


Zrobiłem wg. instrukcji, portu nie wpisałem - ta pozycja nie jest podświetlona.
Komunikat:
Nieudane połączenie
Nie można nawiązać połączenia z lokalizacją sieciową. Może to być spowodowane brakiem połączenia z siecią. Czy chcesz mimo to dodać lokalizację.
Nie wiem dlaczego w takim razie na dwóch pozostałych programach udostępnienie katalogu "Film" działa?
[Obrazek: zhUjaOSl.jpg]
[Obrazek: EMjOqs3l.jpg]
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości