Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy z komputera
#1
Proszę poradźcie mi jak przy pomocy TV-Box'a można w prosty sposób odtwarzać na telewizorze filmy które są na dysku HDD komputera?
Odpowiedz
REKLAMA:#2
Udostępnianie folderu albo DLNA, UPNP itp np. przez Windows Media Player.
Odpowiedz
#3
Albo serwer Plex
Odpowiedz
#4
(21-09-2022, 05:13 PM)Sinel napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
W Windowsie to twa kilka sekund by udostępnić z windows media playera. Odtwarzają bez problemów praktycznie wszystkie urządzenia wpięte pod siec domową.
Jak dla mnie zabawa z SMB to tylko strata czasu na konfigurowanie udostępniania zamiast skorzystać z gotowego w Windows UPNP + DLNA które używa każde urządzenie multimedialne, zero konfiguracji, własne opisy, katalogowanie, sortowanie danych itp. , wszystko ustawia sie samo i jest o wiele lepsze od zastosowania SMB/CIF.
Kodi i wtyczki albo VLC o wiele lepiej współpracują w takiej konfiguracji udostępniania, dostęp jest praktycznie natychmiastowy do dowolnego momentu filmu czy metadanych filmu.


NFS było by najlepsze ale nie posiada serwera NAS.

p.s. Komputera/laptopu do udostępniania akurat nie używam bo to trochę bez sensu by działał cały czas kiedy chcę oglądać, na serwer nadają się idealnie boxy z dodatkowym oprogramowaniem np Plex, Kodi albo box który ma wszystko gotowe w systemie jak Nvidia Shield.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości