Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odtwarzanie na BOXie filmów z laptopa
#1
Cześć.

Mam filmy na laptopie, które chciałbym udostępnić w sieci domowej (coś na zasadzie serwera), tak, aby na telewizyjnym BOXie można było je odtwarzać w kodi, bez bawienia się z kablami HDMI czy pendrive.

Jak się za to zabrać? Jest to w ogóle możliwe?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Udostępniasz filmy na laptopie do otoczenia sieciowego. W Kodi na boxie wchodzisz w menadżer plików, klikasz "nowe źródło" następnie "przeglądaj" i wybierasz "Otoczenie sieciowe Windows (SMB)" tam znajdujesz swój laptop i masz dostęp do wszystkich plików, które udostępniasz Smile

Podziękowali: ssooqq
Odpowiedz
#3
@kaczy93 Dziękuję Smile O to mi właśnie chodziło Smile Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#4
Witajcie a czy istnieje taka możliwość na xbox ?
Próbuję się połączyć z komputerem ale nic nie znajduje, jakieś sugestie ?
pozdrawiam

//EDIT
wchodzę w Wideo
potem pliki
dodaj źródło wideo
i przeglądaj.

Pokazuje mi się masa opcji ale nie ma nic związanego z SMB, otoczeniem sieciowym windows ani nic z tych rzeczy....
Odpowiedz
#5
@Odświeżam !
Odpowiedz
#6
Powinno być wg przedmówców "Otoczenie sieciowe Windows (SMB)".
Ja robię to inaczej. Na liście będzie "Urządzenia UPnP", to cały Twój sprzęt jaki masz podłączony do lokalnej sieci. Tam są laptopy, telefony, telewizory. Wybierz z listy to co potrzebujesz.

Przypominam, że filmy czy inne media muszą być w tym urządzeniu udostępnione.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ja też to robie przez UPnP, mam windows 10 i uruchamiam stremowanie biblioteki wideo, wrzucam tam folder z filmami i ciągle gdy mam włączony komputer mogę się dostać do tych filmów z poziomu SmartTV no i także Xbox'a oraz urządzeń z Kodi. Tylko że w Xbox musiałem zainstalować aplikację "Filmy i TV" bodajże
Odpowiedz
#8
mam pytanie w podobnej sprawie.
W kodi, w otoczeniu sieciowym windows SMB nie widzę komputerów z sieci lokalnej. BOX to Mecool M8S PRO L.
Dodam, że komputery są widoczne na KODI zainstalowanym na Win7.
Tak na prawdę mam do routera podpięty dysk USB. Czasem widzi go w "Przeglądarka zeroconf", czasem nie, ostatnio raczej wcale go nie widzi. Nie wiem od czego to zależy.
Coś ktoś podpowie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości