Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool M8S Pro plus problem z wifi
#1
Witam.Parę dni temu otrzymałem zakupiony z Gearbest Tv box Mecool M8S pro plus.Próbuje go podłączyć poprzez wifi do routera bezprzewodowego Pentagram P 6381-2. Lecz urządzenie łączy się z routerem i po chwili zrywa to połączenie i tak na okrągło.Jakość sygnału jest znakomita.Router resetowałem i nie mam w nim dodatkowych zabezpieczeń oprócz WPA2. Inne urządzenia współpracują z tym routerem prawidłowo. Gdy sieć jest niezabezpieczona na urządzeniu Wifi działa prawidłowo.Zmieniałem w tv boxie ustawienia sieci z DHCP na statyczne ale to też nie pomaga.Dodam też że zmieniłem oprogramowanie na Nexus Android Tv i resetowałem urządzenie.Może ktoś miał podobną przypadłość z tym urządzeniem i będzie w stanie mi pomóc.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jakieś 3 lata temu używałem boxów i m8s i coś tam podobnego zmieniłem rom smigał super po kablu i tak dalej
ale mial właśnie ten problem że rozłączało wifi co 30 sekund może minuta i tak wkółko
Przyczyną był właśnie rom, poproś kogoś kto ma ten box niech ci poszuka w systemie pliku konfiguracyjnego
nie pamiętam gdzie on się znajduje w sys. lub system. wymagany Root Explorer lub coś podobnego
i niech zapisze jakie ma nadane uprawnienia rw-r-r czy jakieś inne
Odpowiedz
#3
Dziękuje kolego za odpowiedz.Po zmianie softu na Nexus wróciłem do oryginalnego oprogramowania za pomocą USB burning tool i nadal jest to samo. Czyli raczej to nie wina softu, gdyż burning tool czyści i formatuje pamięć urządzenia.
Odpowiedz
#4
zrób hotspot wifi z telefonu z twojej sieci i połacz box wtedy będziesz wiedział na 100% czy to router czy nie
Odpowiedz
#5
Tak też zrobiłem. Tv box łączy się z telefonem bezproblemowo.Tylko że telefon korzysta wtedy z danych komórkowych z sieci telefonu.A internet do tv boxa mam z kablówki.Najprawdopodobniej to router powoduje problemy z przesyłem internetu.Chyba najpewniejszym sposobem na sprawdzenie będzie jak pożyczę od kogoś inny router.
Odpowiedz
#6
(10-02-2018, 07:55 PM)janczuro napisał(a): Tak też zrobiłem. Tv box łączy się z telefonem bezproblemowo.Tylko że telefon korzysta wtedy z danych komórkowych z sieci telefonu.A internet do tv boxa mam z kablówki.Najprawdopodobniej to router powoduje problemy z przesyłem internetu.Chyba najpewniejszym sposobem na sprawdzenie będzie jak pożyczę od kogoś inny router.

Poradziłeś sobie z tym problemem? Bo mam to samo :/
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
U mnie problemy stwarzał router,więc go wymieniłem.Jeszcze możesz spróbować w ustawieniach sieci bezprzewodowej,ustawienia IP zmienić z DHCP na statyczny i przypisać nowy stały adres IP.U mnie niekiedy to pomagało i internet nie rozłączał się tak często.Ale najlepiej pożycz od kogoś inny router, chyba że nie masz od kogo to kup w markecie nowy router,po sprawdzeniu możesz zwrócić z powrotem do sklepu.Ja tak zrobiłem.
Odpowiedz
#8
pomogło przywrócenie routera do ustawien fabrycznych
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości