Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie Android TV Smartfonem, działające aplikacje
#1
Ostatnio zainteresowałem się apkami do sterowania smartfonem Android TV, co się okazało z dziesiątek aplikacji tego typu zaledwie kilka połączyło się z moim sprzętem Android TV tj. Xiaomi Mi Box S oraz Canal+ Box

Poniżej dla zainteresowanych podam działające aplikacje.

1. Zank Remote - Android, Fire TV  (Android Remote)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=en&gl=US
Przy instalacji Zank Remote na Android TV jest film instruktarzowy jak załączyć tryb myszki.

2. CetusPlay
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl&gl=US
Uwaga! Aplikacja musi być też zainstalowana na Android TV, aby działała na smartfonie.
Apka Cetus Play ma dwie wielkie zalety w wersji bezpłatnej ma prawie wszystko, oraz mało inwazyjne reklamy tj. nie zasłaniają całego ekranu, tylko jest wąski pasek na dole.
Wybór trybu działania następuje przez kliknięcie w prawym górnym rogu ekranu smartfona.

3. Android TV Remote
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl&gl=US

4. Remote Control For Android Tv    (Enjoy Android TV remote Control)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl&gl=US

5. TV Remote - Uniwersal Control
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl&gl=US

6. Remote Control for Android TV    (SensusTech LLC)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=en&gl=US


Aplikacje bez obsługi touchpada:

1. Uniwersal TV Remote Control    (SensusTech LLC)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl&gl=US

2. Xiaomi Mi Smart TV Remote    (SmartTV Remote)
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl
Na ekranie smartfona po zainstalowaniu i włączeniu aplikacji wyświetla się zdjęcie pilota od Mi Box-a, większość przycisków działa.  Tylko te reklamy...
Plik APK jak urządzenie nie ma dostępu do Sklepu Google Play np. nowsze smartfony i tablety Huawei:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Uwaga. Smartfon i Android muszą być w tej samej sieci Wi-Fi, aby połączyć smartfon z Android TV na koniec instalacji koniecznie należy potwierdzić otrzymany kod wyświetlony na ekranie telewizora.

Wszystkie podane, powyżej apki w Sklepie Google Play są dostępne za darmo, ale są zawalone reklamami. Wersje płatne są pozbawione reklam. Awaryjnie w razie np. zgubienia lub zniszczenia pilota da się przez jakiś czas używać nawet wersje darmową. Jak ktoś zna inne bezpłatne apki, które bez problemu działają na Android TV proszę o podanie na Forum.

Pozdrawiam

Podziękowali: mjw
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości