Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki box do odtwarzania filmów
#11
Ty potrzebujesz jakiegoś China BOXa z CoreElec na pokładzie i odtwarzanie po sieci domowej albo z Plexa. Takiego Mecool KM6, KM7, KT1 np. A najlepiej jakiś polecany na forum CoreElec.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Ewentualnie jak nie musi być koniecznie box to można zastosować komputer SBC, Raspberry pi są dziś nie do kupienia ale może być np Odroid c4:

[Obrazek: Odroid-C4.jpg]
399zł + obudowa, zasilacz, karta micro sd zmieścisz się w 500zł
Ma gigabit LAN, 4GB RAM i oficjalne wsparcie od Coreelec Smile
Odpowiedz
#13
zastanawia mnie czy na boxie canal plusa nie dało by rady wgrywając kodi tego zrobic ? n igdy z tym nie miałem doczynienia wiec dlatego pytam

a wracajac te 500 to max co chciałbym zapąłcic
jak miałbym zapłacic 500 to chyba kupiłbym faktycznie starszego shielda
to co proponujesz jest mi całkowicie nieznane
4 GB i to wszystko ? zwykle te Chińskie tuneruy mają jakąs pamiec własna i pamiec na probramy a tu pioszesz tylko 4 GB ?
Problem z Chińskimi tunerami jest taki że czego bym, nie dotknął to ludzie pisza muli , resetuje sie i czegoś zawsze nie odtwarza albo nie można czegoś instalowac
miałem przez chwile Mecoola tuner dvb z androidem tzn przez 2 lata
była tam obsługa DLNA ale pomimo że siec działą dobrze i NAS wykrywa sie od reki w komputerach i telewizorach to ten tuner zupełnie tej sieci nie widział pomimo że kabel do internetu juz tak i jakiś yotube odpalał

ale przygoda z tunerem skonczyła sie małym pożarem i to tak ni z tego ni z owego tubner zaczął dymic i sie zapalił wiec jakoś nie mam zaufania do tych chińskich technologii dlatego budżet wzrósł do 500 zł z 300 za chińczyka

wczoraj juz zastanawiaąłem sie nad wydaniem 845 zł i zakupem odtwarzacza Dune z Amazona ale promocja sie skonczyła zanim zebrałem sie za zakup a ja cały czas miałem wątpliwości że to za dużo
Odpowiedz
#14
(26-11-2022, 06:55 AM)s3lk napisał(a):
(25-11-2022, 05:24 PM)somer napisał(a): W czym przeszkadza Ci brak LAN w Firesticku ?
Teraz na Black Friday w UK jest po 37 funtów, zapewne gdzies UE znjadziesz za zblizoną kwotę.


Tym że  potrzebuje odtwarzac filmy z domowej sieci lan 1 GB
po wifi takich transferów niei osiągne

poza tym czytałem gdzieś na jakimś forum ze Firestick ma jednak kłopot z odtwarzaniem filmów avi.mkv, mp4 zakodowanych niektórymi starszymi kodekami
Gdzie Ty znajdujesz takie pliki,które wymagają przesyłu 1GB ?!  Nawet kopie BD 4k 1do 1 rzadko zdarzają się większe niż 100GB -przelicz sobie wymagany bitrate,tym bardziej jeśli nie masz sprzętu audio odbierającego gęste formaty audio.Firestick odpala wszystkie pliki które odpala NVIDIA pro 2019 a nawet więcej (hdr10+,hlg).
Odpowiedz
#15
Ma 4 GB RAM (czyli pamięci operacyjnej), te certyfikowane boxy mają najczęściej 2 GB, a nie dysku - tam wsadzasz kartę SD i masz taką pojemność jak karta (boxy mają najczęściej 8 GB).
Odpowiedz
#16
(26-11-2022, 03:20 PM)somer napisał(a):
(26-11-2022, 06:55 AM)s3lk napisał(a):
(25-11-2022, 05:24 PM)somer napisał(a): W czym przeszkadza Ci brak LAN w Firesticku ?
Teraz na Black Friday w UK jest po 37 funtów, zapewne gdzies UE znjadziesz za zblizoną kwotę.


Tym że  potrzebuje odtwarzac filmy z domowej sieci lan 1 GB
po wifi takich transferów niei osiągne

poza tym czytałem gdzieś na jakimś forum ze Firestick ma jednak kłopot z odtwarzaniem filmów avi.mkv, mp4 zakodowanych niektórymi starszymi kodekami
Gdzie Ty znajdujesz takie pliki,które wymagają przesyłu 1GB ?!  Nawet kopie BD 4k 1do 1 rzadko zdarzają się większe niż 100GB -przelicz sobie wymagany bitrate,tym bardziej jeśli nie masz sprzętu audio odbierającego gęste formaty audio.Firestick odpala wszystkie pliki które odpala NVIDIA pro 2019 a nawet więcej (hdr10+,hlg).

nie nie wymagają 1 GB ale mam taką siec

a wifi w moim domu działa bardzo mizernie (coś w ścianach domu chyba przeszkadza) 
Musiałbym postawic nadajnik wifi  jako przedłużenie kabla który mam za TV wiec jaki sens wydawac kase na kolejny klocek w odległości 10 cm od  Firesticka tylko po to żeby sie z nim połaczyc
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(26-11-2022, 06:55 AM)s3lk napisał(a):
(25-11-2022, 05:24 PM)somer napisał(a): W czym przeszkadza Ci brak LAN w Firesticku ?
Teraz na Black Friday w UK jest po 37 funtów, zapewne gdzies UE znjadziesz za zblizoną kwotę.


Tym że  potrzebuje odtwarzac filmy z domowej sieci lan 1 GB
po wifi takich transferów niei osiągne

poza tym czytałem gdzieś na jakimś forum ze Firestick ma jednak kłopot z odtwarzaniem filmów avi.mkv, mp4 zakodowanych niektórymi starszymi kodekami

Do tego jest usb Y adapter i karta sieciowa USB. Mam polecam. Jedyna wada (?), to przepustowosc interfejsu USB, ale 300mbit/s spokojnie wyciaga. Nie mam takiego filmu jaki by mi sie nie odpalil. Zadnych problemow z tymi kontenerami nie mialem. Mam kilka starych produkcji w divx/xvid i wszystko smiga. Wada o czym pisali to brak wsparcia dla HD audio. Jednak mam tez plex i on ciagnie transkodowanie audio jak trzeba (szczegolnie sciezek z DTS-HD MA). DTS i DTS-HD stick o dziwo odtwarza. Uzywam builda Maven z kodinerds. Mam pieknie dzialajacy HDR i DoVi.

Swietny sprzet za 37e. Szkoda mi bylo inwestowac w "starego" shielda, wiec wzialem na przeczekanie i tak juz u mnie zostal przez te kilka ostatnich miesiecy. Czekam az nv odwierzy swoj sprzet, ale znajac zycie (i jak sie zachowuja na rynku kart graficznych) to dowala zaporowa cene.
Odpowiedz
#18
[quote pid="42134" dateline="1669880347"]

Do tego jest usb Y adapter i karta sieciowa USB. Mam polecam. Jedyna wada (?), to przepustowosc interfejsu USB, ale 300mbit/s spokojnie wyciaga. Nie mam takiego filmu jaki by mi sie nie odpalil. Zadnych problemow z tymi kontenerami nie mialem. Mam kilka starych produkcji w divx/xvid i wszystko smiga. Wada o czym pisali to brak wsparcia dla HD audio. Jednak mam tez plex i on ciagnie transkodowanie audio jak trzeba (szczegolnie sciezek z DTS-HD MA). DTS i DTS-HD stick o dziwo odtwarza. Uzywam builda Maven z kodinerds. Mam pieknie dzialajacy HDR i DoVi.

Swietny sprzet za 37e. Szkoda mi bylo inwestowac w "starego" shielda, wiec wzialem na przeczekanie i tak juz u mnie zostal przez te kilka ostatnich miesiecy. Czekam az nv odwierzy swoj sprzet, ale znajac zycie (i jak sie zachowuja na rynku kart graficznych) to dowala zaporowa cene.
[/quote]

usb Y TO JAKIŚ KABEL usb/ przejściówka

.. NIE BARDZO ŁAPIE - wytłumacz prosze

Mam gniazdko w ścianie metr od TV z ta siecia lan 1 GB

jak niby ten kabel ma mi pomóc w niekupieniu czegoś dodatkowego żeby podłaczyc Firestick do tego gniazdka ?
istniej ejakaś magiczna przejściówka o nazwie USB Y do konwerski lanu na usb udajaca karte sieciową ?
Odpowiedz
#19
Wyobraż sobie ,że istnieje i to nawet kilka do wyboru.
Wystarczy wpisać w Google "firestick usb lan adapter".
Odpowiedz
#20
podobnie to u mnie wyglada, tyle ze mam karte sieciowa 1GB/s na USB3, ale nawet 100Mbit spokojnie do wszystkiego wystarczy. Amazon ma oficjalny adapter. Moja karta sieciowa ma jeszcze 3 porty USB.

[Obrazek: fire-tv-stick-usb-ethernet.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości