Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopia zapasowa
#1
Z nieznanych przyczyn kodi mi się wywaliło i muszę stawiać wszystkie wtyczki na nowo ?
Jaka wtyczka będzie najlepsza do kopii zapasowej na przyszłość na android?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Moim zdaniem kopiowanie całego katalogu kodi najprostsze i pewne. Pamiętaj że kodi jest ukryty .kodi więc pozwól.
[Obrazek: X6VLr2Pl.png]

Podziękowali: adrt8v
Odpowiedz
#3
Nie spowoduje to, że wtyczki nie będą działać poprawnie?
Zresztą, Ty masz na myśli kopiowanie na Windows, a jak to zrobić na android boxie?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#4
Jeśli ci się wywaliło kodi to opcje są dwie:
1. Samo kodi na androidzie padło - zdarza się - wtedy kopia zapasowa tak jak powiedział @sky02 - robi się to dokładnie tak samo jak na windows (jak i na każdym innym systemie na którym działa kodi)- kopiując katalogi profilu:
Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi
(art do wiki: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.)
2. - miesza coś któraś wtyczka - więc wtedy backup na nic - bo błąd zostanie skopiowany - wtedy można jedynie dla własnej wygody skopiować ustawienia poszczególnych wtyczek i kodi - które są w :
Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/

Podziękowali: adrt8v
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Super. Dzięki za rady.
Tylko teraz jak połączyć kodi z telefonem. W usługach włączyłem wszystko co się da, sterowanie http, upnp, airplay i nie mogę się połączyć używając na telefonie andFTP ani cx file explorer. Gdzieś czegoś nie włączyłem lub wpisuje błędne dane w aplikacjach?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#6
Jeśli na tym telefonie masz kodi z którego chcesz zrobić kopię, to nie musisz się łączyć w żadne spośób, musisz tylko skopiować pliki z tej ścieżki co wyżej dodstałeś.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Nie. Chcę połączyć telefon z kodi na boxie w celu wygodnego kopiowania plików między urządzeniami, a także tworzenia folderów na samym boxie w interfejsie kodi.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#8
To musisz na boxie z kodi odpalić jakieś ftp - ale nie w kodi, tylko w zewnętrznej apce - ja do tego używam solid explorera. Ale i tak łatwiej będzie się łączyć komputer - box.
Samo tworzenie plików w interfejsie kodi - tego nie rozumiem kompletnie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#9
Nadszedł czas wypróbowania tego sposobu. Miałem folder kodi z całą zawartoscią i go skopiowałem, ale nie przyniosło to skutku w postaci działających wtyczek z przeszłości. Nie wiem, może wersja kodi nie odpowiada backupowi, bo folder z 2022 roku w grudniu a kodi najnowsze albo w ogóle coś innego jest na rzeczy, że to nie zadziałało. Sposób wydawał się prosty, dlaczego nie zadziałał?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#10
W oficjalnym repozytorium Kodi masz wtyczkę backup- pozwala tworzyć kopie ze wszystkimi ustawieniami wtyczek.Kopie można przenosić zarówno pomiedzy róznymi wersjami Kodi jak i róznymi urządzeniami.

Podziękowali: adrt8v, ManyPL
1
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości