Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T95Z Plus 4GB/62GB Android 12
#21
Dziękuję Wam za podjęcie tematu...faktycznie popełniłem błąd....jeśli nawet nie uda się oddać boxa, zainwestuję chyba w Boxa z Nokii...czy sprzęt z tej aukcji będzie odpowiedni: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
Odpowiedz
#23
Tylko gdzie kupić Nokia Box 8010. Na stronie streamview póki co niedostępny. Cena 129 EURO... niemało.... ale jeśli faktycznie jest to taki solidny i przyszłościowy sprzęt to może warto...
Odpowiedz
#24
(28-12-2022, 04:26 PM)fzr10001 napisał(a): Tylko gdzie kupić Nokia Box 8010. Na stronie streamview póki co niedostępny. Cena 129 EURO... niemało.... ale jeśli faktycznie jest to taki solidny i przyszłościowy sprzęt to może warto...

Zależy jak patrzeć np: Nokia 8010 kosztuje około 600 złotych.
Canal+ obsłuży Ci wszystkie aplikacje, działa dobrze, kosztuje 200 złotych. Jeszcze przez długi czas będzie działał podobnie jak Nokia 8010 (chyba, że potrzebujesz dekodowania dźwięku w Dolby Atmos). Masz pozostałe 400 złotych w kieszeni i za 2 lata kupisz sobie nowy sprzęt, ale chyba i tak nie będzie takiej potrzeby...

Box Canal+ jest to przyzwoity sprzęt za niewielkie pieniądze.

Pozdrawiam

Edit. Ciężko coś więcej doradzić, w tej samej cenie kupiłbym Nokię 8010, jednak nie kosztuje 200 złotych...

Podziękowali: fzr10001
Odpowiedz
#25
Odpowiedz
#26
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Obiecałem opisać wrażenia po odebraniu BOXa, faktycznie nie jest to szczyt marzeń i faktycznie "śmierdzi ryżem", jednak nie ma też katastrofy. Pobrałem i zainstalowałem KODI 19.5 i wszystko chula całkiem przyzwoicie, nie zawiesza się i nie przycina, natomiast sam sprzęt nie grzeje się bardzo mocno, więc może trochę pochula zanim usmaży się procesor.
Dziękuje wszystkim za opinie (pozytywne i negatywne) na temat mojego zakupu bo naprowadziliście mnie na właściwą drogę. Kolejny zakup to będzie stream box NOKIA 8010.
Zrozumiałem też że zacinanie się kanałów w listach IPTV to nie kwestia telewizora ani boxa, tylko w moim przypadku samej listy, kilka musiałem przerzucić zanim zaczęło chulać wszystko poprawnie.
Pozdrawiam WSZYSTKICH wypowiadających się w moim wątku i życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2023 ROKU.
PS. Może podrzuci ktoś na priv skąd zasysać sprawdzone listy, obecnie pobieram z epremki.com.
Odpowiedz
#28
On się nie usmaży z temperatury. Po prostu w pewnym momencie mu soft poleci i już go nie reanimujesz.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#29
(28-12-2022, 01:54 PM)fzr10001 napisał(a): Widzę że "prześmiewców" też nie brakuje....ale to już chyba norma dzisiejszych czasów. Zatem co Kolego polecisz co tak bardzo krytykujesz zakup....uważasz że sprzęt z "pełną certyfikacją" jak to nazwałeś jest lepszy...niekoniecznie i nie zawsze. Kilka lat temu kupiłem (dobry na owe czasy) TV Sony....w tej chwili można zapomnieć już o jakichkolwiek updatach, firmwarach itp.
A taki był dobry markowy.

Kilka zdań w temacie Box-ów.

No cóż, certyfikacja nie oznacza, że sprzęt jest markowy, tylko, że sprzęt ma certyfikat Google (certyfikacja, nadanie/potwierdzenie zabezpieczeń praw cyfrowych DRM, coś w rodzaju licencji) czyli mający poziom Widevinę L1  tzw. pełna certyfikacja , co pozwala filmom z Netflix wyświetlać w rozdzielczości Full HD (1080p) oraz 4K UHD (4096p), natomiast Widevine L2 (540p) i L3 (480p) to maksymalnie jakość SD. Aby sprawdzić jaki jest w sprzęcie poziom Widevine (Security Level - najwyższy jest L1), można użyć aplikację DRM info, dostępną bezpłatnie w Sklepie Google Play.

To jedna sprawa, po drugie sprzęt, który kupiłeś nie ma systemu Android TV, tylko Android znany ze sprzętu mobilnego smartfony/tablety. Skutkuje to tym, że sterowanie pilotem gdzie nie ma systemu Android TV oparte jest na kursorze myszki.

Trzecia sprawą jest cena takich Bo-xów opartych na "zwykłym" Androidzie. Widziałem podobny sprzęt na wyprzedażach po około 60 - 80 złotych. Miały trochę gorsze parametry, ale w praktyce działają tak samo...

Wiem co piszę, ponieważ miałem i przetestowałem takie "wynalazki". Rozumiem, że można kupić takiego Box-a za parę groszy tj. 60 - 80 złotych, małe pieniądze, małe wymagania... 
Ja używam obecnie sprzęt z Android TV z pełna certyfikacją (Xiaomi Mi Box S oraz Canal+ Box) i nie ciągnie mnie do tych "wynalazków" (chociaż "nigdy nie mów nigdy", jakby było coś bardzo taniego, to może dla zabawy kupię).

Powyższe zdania kieruję do mniej zorientowanych Forumowiczów. Ja obecnie polecam Box-a Canal+ głównie z powodu popularności tego sprzętu, wynikającego z niezawodności i dość niskiej ceny oraz dlatego, że sam przetestowałem dokładnie ten sprzęt. 

Dla zainteresowanych polecam zakup sprzętu z Android TV, z pełną certyfikacją. W cenie 200 - 250 złotych dostępny jest przecież nie tylko Box Canal+, ale też inny sprzęt oparty na Android TV z certyfikacją, w tym z Chin (przecież nie wszystko co chińskie jest złe, robią tam tandetę, ale też bardzo dobry sprzęt, nie można uogólniać). Na tym Forum jest kilka działów, gdzie użytkownicy polecają sprzęt z Android TV, nawet niekiedy w bardzo okazyjnych cenach.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości