Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi 19.5 na Kubuntu 22.10 i brak klienta iptv
#1
Witam.
Piszę po raz pierwszy tutaj. Szukałem rozwiązania swojego problemu na różnych stronach i na tutejszym forum, ale albo nie potrafię szukać albo rozwiązania tam podpowiadane nie rozwiązują mojego problemu.

Jak zaznaczyłem w tytule działam na systemie Kubuntu v 22.10 i Kodi 19.5
Kodi zainstalowane z repozytoriów według opisu na stronie kodi.tv, uruchamia sie poprawnie i poprawnie instalują sie wtyczki np PilotWP.
Niestety w repozytorium Kodi nie ma klientów TV. Nie ma nawet takiej pozycji w menu.
Doczytałem na stronie By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. iż powinienem zainstalować dodatki poprzez linię poleceń. Wykonuje wszystko według opisu i niestety nie ma możliwości instalacji klienta iptvsimple - obrazuje to obrazek nr 1 [Obrazek: tkOd1Vul.png]
Odczytałem z czym problem i postanowiłem doinstalować api-prv, niestety i tu poległem co obrazuje obrazek nr 2 [Obrazek: sZx13gkl.png]
Na tą chwilę jestem bez pomysłu co dalej z tym fantem zrobić.

P.S. Wiem że już kiedyś z takim problemem sie zetknąłem, niestety pamięć mnie zawodzi a nie zapisałem co zrobiłem by rozwiązać skutecznie problem.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Niestety, ale iptvsimple nie ma skompilowanego pakietu dla Ubuntu 22.10: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. w stabilnym branchu. Albo ręczna kompilacja tego klienta albo skorzystanie z ich nightly buildów, czyli Kodi 20: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Zainteresuj się Flatpak, jak dodac do pochodnych ubuntu sobie wyguglaj- uroki linuxa. I jak ogarniesz, to z flathub zainstaluj sobie kodi 19.5, wtedy masz kodi wraz z każdą wtyczka binarną. Prosciej się nie da w linux.
Odpowiedz
#4
Fakt, miałem o tym wspomnieć. Wersja we flatpaku zawiera już skompilowane wszystkie dodatki, w tym także klienty PVR.
Odpowiedz
#5
(02-01-2023, 08:05 PM)heppen_ napisał(a): Fakt, miałem o tym wspomnieć. Wersja we flatpaku zawiera już skompilowane wszystkie dodatki, w tym także klienty PVR.
No i niestety, ani źródła "nocne" ani z "flatpak" nie zawierają w sobie skompilowanych klientów iptv. Kombinowałem ze wszystkimi jakie udało mi się znaleźć. Poniżej zrzut ekranu z wersji 19.5 we flatpak - jak widać na załączonym obrazku nawet nie ma takiej pozycji w menu. W tym momencie mam zainstalowaną najnowszą wersję Kodi i w nim repozytorium od kodiwpigułce. [Obrazek: T0FvY20l.jpg]
Nie wiem, może ja jakiś niepełnosprytny jestem, albo mój systemik nie do końca ogarnia to co powinno działać. Na razie dam sobie spokój, to i tak miało służyć do testowania list m3u i miało trochę przyspieszyć te testy.
Odpowiedz
#6
W przypadku flatpaka powinieneś wejść w "Moje dodatki", gdyż te wtyczki są już zainstalowane. I tam jedynie aktywować je.
1
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(03-01-2023, 12:20 PM)heppen_ napisał(a): W przypadku flatpaka powinieneś wejść w "Moje dodatki", gdyż te wtyczki są już zainstalowane. I tam jedynie aktywować
Szukałem we wszystkich miejscach menu dodatków i nigdzie nie widziałem niczego związanego z klientem IPTV.
Ale dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#8
(03-01-2023, 03:43 PM)Wiskoler napisał(a):
(03-01-2023, 12:20 PM)heppen_ napisał(a): W przypadku flatpaka powinieneś wejść w "Moje dodatki", gdyż te wtyczki są już zainstalowane. I tam jedynie aktywować
Szukałem we wszystkich miejscach menu dodatków i nigdzie nie widziałem niczego związanego z klientem IPTV.
Ale dziękuję za pomoc.
Co prawda z beta flathuba, K20rc2, ale jest:
[Obrazek: w3IjYqX.png]

Sprawdź jeszcze ten branch, K20 niedługo ujrzy światło dzienne jako stabilne, więc można śmiało korzystać.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub-beta https://flathub.org/beta-repo/flathub-beta.flatpakrepo

flatpak install flathub-beta tv.kodi.Kodi

Tak od siebie dodam, że polecam Ubuntu 22.04, a nie 22.10, jednak LTS jest mocno stabilny, dużo rzeczy od wyjścia zostało już ogarniętych, a tu jak widać jeszcze nie wszystko. Zresztą więcej przykłada się uwagi do wydań LTS gdyż te dłużej się utrzymują, 22.10 za kilka miesięcy straci już wsparcie, wyjdzie 23.04 i tak koło się toczy Smile
Odpowiedz
#9
(03-01-2023, 03:43 PM)Wiskoler napisał(a):
(03-01-2023, 12:20 PM)heppen_ napisał(a): W przypadku flatpaka powinieneś wejść w "Moje dodatki", gdyż te wtyczki są już zainstalowane. I tam jedynie aktywować
Szukałem we wszystkich miejscach menu dodatków i nigdzie nie widziałem niczego związanego z klientem IPTV.
Ale dziękuję za pomoc.
oj tam coś słabo szukałeś. lub słabo w linuxy potrafisz [Obrazek: Mulan5Xl.png][Obrazek: K0pj7Pgl.png][Obrazek: miOjoAKl.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości