Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EPG dla Crystal IPTV
#11
W takim razie ja się poddaję. Mapuje, przeładowuje epg i cały czas dostaje komunikat 11: No matched data in source.
Mimo, że nazwa kanału faktycznie się zmieniła.

Czy to możliwe że w pierwszej kolejności szuka przewodnika z listy kanałów i w jakiś sposób bkokuje to zewnętrzne epg?
Korzystam z tego linku  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Edit:
Jednak naprawiłem. Wyłączyłem przewodnik od dostawcy i od razu się wszystko pojawiło. Czyli jednak jedno drugie blokowało.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Mam pytanie.czy trzeba kanał mapować pojedynczo czy jest jakaś opcja żeby od razu zmapowac wszystkie naraz?
Odpowiedz
#13
Ja Wam podpowiem co zrobiłem żeby sobie ograniczyć robotę dla crystala
1. Ściągam na komputer plik z epg.ovh/plar.xml
2. odpalam go w notepad++
3.Klikam sobie na sam początek pliku
4. Klikam CTRL + H
5. w pierwsze okno wklepuję(bez cudzysłowia) "<display-name lang="pl">"
6. w drugie okno wklepuję(bez cudzysłowia) "<display-name lang="pl">|PL| "
7.dajemy zamień wszystkie/replace all)

Teraz wrzucamy plik na konto dropboxa, udostępniamy podobnie jak na google drive i w linku do pobierania zmieniamy 0 na 1
przykładowo link do pliku to By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować., więc zmieniamy dl=0 na dl=1
Wklepujemy sobie ten link jako domyślne źródło EPG i 197 kanałów od strzała zacznie działać, więc niewiele zostaje do ręcznej korekty
[Obrazek: ZAtaWC9l.png]
Jedyne co to jeszcze można o Canal + pamiętać, bo te są pomieszane najbardziej i tu trzeba już indywidualnie poprawić, choć można sobie trochę odjąć roboty podmieniając na podobnej zasadzi jak wyżej, czyli przy włączonym match case
|PL| Canal+ zmieniamy na |PL| Canal +  oraz
|PL| CANAL+ zmieniamy na |PL| CANAL +

Poświęcony czas - jakieś 3 minuty, a większość roboty jest za nami (z podmienioym canal + mamy już 207 kanałów z głowy)

Ekipa kodiwpigulce nie jest w stanie zrobić epg, które będzie działać dla wszystkich list, więc trzeba sobie radzić

Podziękowali: sky02
1
Odpowiedz
#14
W drugą stronę też działa usuwając z listy.m3u |PL| Wystarczy raz a nie co 5 dni.
",|PL| " na "," Zmień wszystko.
Pozdrawiam Smile

[Obrazek: 1nUuamyl.png]

Podziękowali: GREG11
Odpowiedz
#15
Też, choć tutaj obawiam się, że mogą się bardzo szybko pojawić problemy z filmami/serialami, dlatego sam póki co stosuję moje rozwiązanie - jeśli ktoś ogląda tylko standardowe TV, to jak najbardziej jest to rozwiązanie, które wymaga odświeżenia raz na długi czas

najważniejsze, że da się to zrobić, a może kiedyś albo dostawcy albo kodiwpigulce wprowadzą zmiany
Odpowiedz
#16
@Norskee stawiam że zmiany w liście m3u zachodzą rzadziej niż mijające dni w epg. Ale jak kto woli. Ty podałeś jedną opcję ja 2. Obie się nie wykluczają jest wybór Smile A KWP już ma dość dziwnych nazw by to wszystko przetrawić. Wystarczy odrobina chęci.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
W zasadzie jeszcze lepszy pomysł mi podsunąłeś, który może rozwiązywać problem bardziej długoterminowo. Dziękuję


Przecież można dodać dwa razy tą samą listę, tylko jeden raz jako edytowane m3u, a drugi raz jako xcode/oryginalny link do linijki

czyli edytować sobie listę m3u jak wyżej, czyli podmienić
,|PL| 

na
,

Ale ładować z pliku tylko programy Live TV

a dla VOD dodać drugą listę, ale ściąganą już normalnie od dostawcy i tutaj z kolei wyłączyć z wyświetlania programy live


I w ten sposób mamy na bieżąco aktualizowaną listę VOD, a listę TV mamy z edytowanego pod epg.ovh pliku m3u, który raz na jakiś czas można sobie odświeżyć

Powinno to w sumie zamknąć  temat na ten moment dla wszystkich zainteresowanych korzystających z VOD crystala
Odpowiedz
#18
OTT Navigator:
- ustawiamy opcję "Przemianuj, jeśli nazwa zaczyna sie i kończy na..." - wpisujemy |PL| , HD, FHD, (ewentualnie inne prefiksy/sufiksy, które chcemy usunąć z nazw kanałów)
- opcja "Usuń kod kraju - NIE ZAZNACZAMY"
- w opcjach dostawcy wpisujemy adres listy EPG OVH i zaznaczamy: "Wyłącz EPG dostawcy..."
- ładujemy dostawcę (Crystal)
- ładujemy EPG z opcji "Odśwież EPG"... (chyba, że się samo wcześniej załaduje)
- 95% programów zmapuje się prawidłowo automatycznie - sprawdzamy sobie i zapisujemy te programy, które się nie zmapowały
- wchodzimy w edycję nazw kanałów i zmieniamy nazwy tych kanałów, które się nie zmapowały automatycznie; wpisujemy logiczne nazwy tych kanałów, czyli np. Canal+ Premium czy Warner TV (a nie CANAL + PREMIUM czy Warner HD - nazwy mają być takie, by EPG się samo zmapowało)
- po zmianie nazw niezmapowanych kanałów używamy opcji "Usuń pobrane dane EPG", odczekujemy chwilę, restartujemy OTT N i powtórnie pobieramy EPG z opcji "Odśwież dane EPG"
- odczekujemy chwilę, aż się wszystko poukłada i mamy idealnie zmapowane EPG; z filmami/serialami z VOD również wszystko w porządku
Robimy to jeden raz i mamy spokój forever (chyba, że coś sami w międzyczasie namieszamy).

Podziękowali: woland357
1
1
Odpowiedz
#19
Witam wszystkich , może mi ktoś pomóc bo męcze sie z EPG 3 dzień , mam liste o Crystal i żadne nie działa . Działa na paru programach , właściwie na Canal+ reszta nie , co trzeba zmienic żeby zadziałało ....dziękuje za pomoc[Obrazek: KWOM5fD.png]
Odpowiedz
#20
Usunąć z nazwy w liście.m3u "|PL| " Notepad++. Poszukaj było wiele razy na tym forum.
Ja pierdziele masz wszystko wyżej opisane.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości