Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
x96 max plus wyłacza się
#1
Witam. Posiadam boxa x96 4gb 1gbps lan,   wgrywam coreeleca np 19matrix Czy tam 18.9 to sie instalije uruchamia. Problem nastepuje gdy chce odpalic film. Obojetnie jaki (Fhd, 4k itp)  to kodi sie wyłacza. Trzeba resetowac. Jak to rozwiązać?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Albo się przegrzewa, albo problem z http2. Mało informacji. Przydałyby się logi.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Już opanowałem, przynajmniej w połowie Smile okazało się że ustawienie koloru na 4.2.2 rozwiązało problem. Przynajmniej teraz filmy w 4k hdr sie wyświetlają. Za to nadal nie mogę uruchomić filmów nagranych gopro 8 też w 4k. Obraz znika , tv zgłasza ze brak sygnału, jak wyjdę z nagrania do menu obraz wraca. Mam też drugi problem. Mam kino domowe denon avr1611 z hdmi 1.4. Do przesyłania pełnego dźwięku DTS HD i trueHD używałem splitera hdmi. Na coreelec gdy mam ten spliter podłączony to wymusza mi na TV rozdzielczość 1080p dla materiałów 4k.

Powalczyłem jeszcze z różnymi plikami wideo i sie wysypał coreelec na karcie sd. trzeba było ponownie zainstalować. Nie wiem bardzo problematyczny ten soft jest. połowę plików jakie posiadam nie odtwarza lub z problemami. gdzie od 4 lat używałem fabrycznego softu bezproblemowo, jedynie czego brakowało to wypuszczania dźwięku DTS HD i trueHD. Na coreelec dźwięk full wypas. Gorzej z wideo. Niektóre filmy potrafią zmienić pozycje na ekranie i trzeba przesuwać ręcznie. Zauważyłem też na niektórych filmach 4k ze się tworzą duchy lub rozmazania obrazu. Spróbowałem potem jeszcze raz starsza wersje 9.8.5 i tam na spliterze nie było problemów z rozdzielczością , ale jeszcze więcej problemów z odtwarzaniem plików.
Odpowiedz
#4
(07-01-2023, 12:15 PM)hetm4n napisał(a): Już opanowałem, przynajmniej w połowie Smile okazało się że ustawienie koloru na 4.2.2 rozwiązało problem. Przynajmniej teraz filmy w 4k hdr sie wyświetlają. Za to nadal nie mogę uruchomić filmów nagranych gopro 8 też w 4k. Obraz znika , tv zgłasza ze brak sygnału, jak wyjdę z nagrania do menu obraz wraca. Mam też drugi problem. Mam kino domowe denon avr1611 z hdmi 1.4. Do przesyłania pełnego dźwięku DTS HD i trueHD używałem splitera hdmi. Na coreelec gdy mam ten spliter podłączony to wymusza mi na TV rozdzielczość 1080p dla materiałów 4k.

Powalczyłem jeszcze z różnymi plikami wideo i sie wysypał coreelec na karcie sd. trzeba było ponownie zainstalować. Nie wiem bardzo problematyczny ten soft jest. połowę plików jakie posiadam nie odtwarza lub z problemami. gdzie od 4 lat używałem fabrycznego softu bezproblemowo, jedynie czego brakowało to wypuszczania dźwięku DTS HD i trueHD. Na coreelec dźwięk full wypas. Gorzej z wideo. Niektóre filmy potrafią zmienić pozycje na ekranie i trzeba przesuwać ręcznie.  Zauważyłem też na niektórych filmach 4k ze się tworzą duchy lub rozmazania obrazu. Spróbowałem potem jeszcze raz starsza wersje 9.8.5 i tam na spliterze nie było problemów z rozdzielczością , ale jeszcze więcej problemów z odtwarzaniem  plików.
Cześć. Może to wina że mieszkamy w Bytomiu  Smile . Na poważnie , ja używam 9.9.637  m-TVGuide , i co jakiś czas muszę na sztywno odłączać zasilanie bo pudełko (i o ile pamiętam miałem tak od zawsze, moje jest podobne , bo też   s905x2 i 4gb) się zawiesza. Wychodzi na to że to chyba wina złej współpracy naszego boxa i coreelec. Nasze boxy nie są oficjalnie wspierane.
Odpowiedz
#5
Rozwiązałem problem. W moim tv pełna obsługa 4k60p jest tylko na 2 złączach hdmi. Przepialem na właściwe i problem znikł. Niewiem dlaczego oryginalny android uruchamiał pliki 4k60p z gopro na tych złączach bez obslugi.

Teraz tylko mam problem z spliterem bo źle sygnał odbiera i wystawia mi na 2 złączach 4k z hdr gdzie amplituner nie obsługuje 4k. Jak zmienię tryb splitera na auto to znów działa amplituner ale tv odbiera tylko 4k bez hdr.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości