Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niektóre filmy przeskakują o kilka(naście) klatek
#1
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. W skrócie, niektóre filmy z poszczególnych źródeł przeskakują w czasie odtwarzania o kilkanaście klatek do przodu. Nie da się oglądać. Tymczasem z poziomu przeglądarki www na TV BOXie działają prawidłowo. Problem leży ewidentnie po stronie Kodi. Wtyczki nie mają znaczenia - zdarza się na wszystich (ekino, fanfilm, cda, the crew itp.). Jak napisałam na początku taki temat już był na forum, ale proponowane rozwiązanie nie działa. Może coś jeszcze trzeba zrobić.  Kodi 19.5. Czy ktoś może coś doradzić?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Podane rozwiązanie jest dobrym kierunkiem ale nie pełna receptą.Musisz dodatkowo wciagnac na białą listę wszystkie częstotliwości odświeżania poniżej 59.94hz dla rozdzielczości 1080 i 4k.To spowoduje ,że materiały w tych formatach będą podawane w natywnej częstotliwości bez konwersji frame rate a co za tym idzie bez artefaktów z tym związanych.

Podziękowali: Anita
Odpowiedz
#3
(19-02-2023, 06:59 PM)somer napisał(a): Podane rozwiązanie jest dobrym kierunkiem ale nie pełna receptą.Musisz dodatkowo wciagnac na białą listę wszystkie częstotliwości odświeżania poniżej 59.94hz dla rozdzielczości 1080 i 4k.To spowoduje ,że materiały w tych formatach będą podawane w natywnej częstotliwości bez konwersji frame rate a co za tym idzie bez artefaktów z tym związanych.

Jak wciągnąć na białą listę te częstotliwości? Poniżej dwa zrzuty z telewizora: opcja Player i opcja System w konfiguracji (mam angielską wersję interfejsu). Czy to jest prawidłowo ustawione?

[Obrazek: rSzf8SHl.jpg]

[Obrazek: KSP5LC0l.jpg]
Odpowiedz
#4
Masz menu na poziomie "advanced" musisz mieć "expert".

Podziękowali: Anita
Odpowiedz
#5
Hej,
Od pewnego czasu mam ten sam problem co Anita. Bawiłem się trochę z ustawieniami playera (akcelerator i refresh rate) jak i systemu (biała lista) jednak bez skutku. Wydaje mi sie, ze problem leży w uploadzie filmu lub ewentualnie w playerze. Zauważyłem, ze to pojawia się tylko w tych filmach (używam FanFilm) gdzie można cofnac film do wartości minusowych np. -00:00:20 mimo ze film zaczyna się od 00:00:00. Przeskakiwanie klatek występuje mniej wiecej co 25 sek. Ma ktos pomysł jak to rozwiązać?
P.S. U mnie ten problem występuje np. w filmie Toy Story (obojętnie jaki upload). Pisze to w razie Jeśli chcialby ktos sprawdzić czy ta usterka występuje u niego ?
Z gory dziekuje
Odpowiedz
#6
(31-05-2023, 10:51 PM)Emumaniak napisał(a): Hej,
Od pewnego czasu mam ten sam problem co Anita. Bawiłem się trochę z ustawieniami playera (akcelerator i refresh rate) jak i systemu (biała lista) jednak bez skutku. Wydaje mi sie, ze problem leży w uploadzie filmu lub ewentualnie w playerze. Zauważyłem, ze to pojawia się tylko w tych filmach (używam FanFilm) gdzie można cofnac film do wartości minusowych np. -00:00:20 mimo ze film zaczyna się od 00:00:00. Przeskakiwanie klatek występuje mniej wiecej co 25 sek. Ma ktos pomysł jak to rozwiązać?
P.S.  U mnie ten problem występuje np. w filmie Toy Story (obojętnie jaki upload). Pisze to w razie Jeśli chcialby ktos sprawdzić czy ta usterka występuje u niego ?
Z gory dziekuje
U mnie to samo zauważyłem że zależy od hostingu zazwyczaj jak jest źródło z filmana to nie ma problemu
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Tak samo u mnie Kodi 20 Nexus na Android Tv (skin Aeon Nox Silvo) nie sprawdzałem czy ten problem występuje też na windows i android
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości