Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodanie katalogu z nagraniami domowymi
#1
Witajcie.
Mam katalog z nagraniami domowymi, najczęściej zgranymi automatycznie z telefonów. Jak to można w analogiczny sposób do filmów czy seriali dodać do KODI?
Obecnie muszę przeglądać przez menadżer plików lub ewentualnie katalog wideo. Idealnie byłoby aby była oddzielna zakładka (co nie jest problemem) i jeśli coś się do katalogu dorzuci z nowych plików to automatycznie powinno się to też pojawić w tej nowej bibliotece.

Jak wy macie temat takich nagrań domowych rozwiązany na Kodi?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Kodi/Ustawienia/Media/Biblioteka i wybierasz Wideo,w wideo kliknij "+Dodaj źródło" wybierasz folder z nagraniami domowymi...
Później tworzysz sobie link w submenu lub odzielne menu z widgetami do tego folderu

np submenu;
(skin Aeon Nox:Silvio) Ustawienia skóry/Menu główne/Konfiguracja menu startowego/Filmy i po prawej kliknij Zarządzaj podmenu,w lewym okienku dodajesz pozycje np. Nagrania Domowe,w prawym oknie klikasz Wybierz pozycje,w nowo otwartym oknie klikasz Źródła/Wideo i tam będzie Twój folder z nagraniami domowymi,klikasz i wybierasz "Utwórz pozycje menu tutaj" później wybierasz "Widok plików" i w menu Filmy w submenu pojawi sie napis Nagrania Domowe.
Odpowiedz
#3
(21-02-2023, 03:38 PM)Kasio napisał(a): Kodi/Ustawienia/Media/Biblioteka i wybierasz Wideo,w wideo kliknij "+Dodaj źródło" wybierasz folder z nagraniami domowymi...
Później tworzysz sobie link w submenu lub odzielne menu z widgetami do tego folderu

np submenu;
(skin Aeon Nox:Silvio)  Ustawienia skóry/Menu główne/Konfiguracja menu startowego/Filmy i po prawej kliknij Zarządzaj podmenu,w lewym okienku dodajesz pozycje np. Nagrania Domowe,w prawym oknie klikasz Wybierz pozycje,w nowo otwartym oknie klikasz Źródła/Wideo i tam będzie Twój folder z nagraniami domowymi,klikasz i wybierasz "Utwórz pozycje menu tutaj" później wybierasz "Widok plików" i w menu Filmy w submenu pojawi sie napis Nagrania Domowe.

Dzięki za odpowiedź. To wszystko wiem i mam zrobione. Bardziej chodziło mi czy jest jakiś dodatek, coś co ogarnie to podobnie do seriali czy filmów.
Odpowiedz
#4
Seriale i filmy mają swoje scrapery które pobierają informacje o poszczególnych filmach seriali. Nie ma żadnej bazy która by ogarniała temat "urodzin cioci Hani" i "popisów wujka Gienka na tym weselu co nie pamiętamy".
Ale zawsze możesz to ogarnąć przez prawidłowo przygotowany plik nfo:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Są nawet generatory tych plików w sieci:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
No to jak będziesz miał pliki nfo porobione to dodasz to sobie do biblioteki i potworzysz kolekcje przecież.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(22-02-2023, 07:07 AM)Tomek napisał(a): No to jak będziesz miał pliki nfo porobione to dodasz to sobie do biblioteki i potworzysz kolekcje przecież.
Domyślam się, ale do setek albo i więcej nagrań raczej za leniwy jestem aby robić każdemu z osobna pliczek dodatkowy Smile

Czyli reasumując, widzę że każdy w ten sam sposób te nagrania domowe przegląda.
Odpowiedz
#8
Ja ma dwie metody - pierwsza - to właśnie pliki nfo. Druga, to podczas importu z aparatu/komórki importuję za pomocą shotwell do katalogów w formacie: Rok/Miesiąc/Dzień
Ewentualnie zaprząc jakiś skrypt pythona który to ogarnie na zasadzie tworzenia pliku nfo na podstawie nazwy pliku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#9
(22-02-2023, 07:32 AM)Tomek napisał(a): Ja ma dwie metody - pierwsza - to właśnie pliki nfo. Druga, to podczas importu z aparatu/komórki importuję za pomocą shotwell do katalogów w formacie: Rok/Miesiąc/Dzień
U mnie za pomocą synology moment robi się sama kopie za telefonów i nadawane są od razu katalogi z datą danego dnia i potem plik już ma numer kolejny. 
Przybrałem się do porządkowania tego wszystkiego ręcznie, bo opisów i tak inaczej nie dam rady zrobić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości