Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie urządzenia posiadacie?
#71
Smile dziś brakuje mi troche czasu ale w tygodniu biore sie za konfiguracje i instalacje Coreelec z naszego forum Smile

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
REKLAMA:



#72
Ja mam mi box 4k , 2 dni śmigał do póki nie zrobiłem dziś aktualizacji androida. Masakra
Odpowiedz
#73
Ja 2 lata korzystam z boxa Zoomtak t8v 
- 2 GB RAM 
- 16 GB pamięci 
- Android 5.1
- WiFi 2.4/5 GHz 
- Ethernet 

Oprócz skonfigurowanego androida z kodi i innymi aplikacjami w tym tygodniu dołożyłem kartę SD i wgrałem CoreELEC, na którym teraz oglądam tv .
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#74
Przez pół roku miałem Mecoola M8S Pro L 3/32, w chwili zakupu większość serwisów vod działała, po pewnym czasie działało już niewiele, coreelec załatwił sprawę, mecoola sprzedałem. Jest to idealny przykład urządzenia, które pokazuje, iż mimo świetnych parametrów, niewielkie wsparcie producenta i samego google, sprawiają iż tak naprawdę te parametry nic nie znaczą, gdy sam box jest niewspierany.
Odpowiedz
#75
Najpierw miałem takie cudo które zwało się mk808b plus mini box jeszcze na procku s805
Działało całkiem ok - po za tragicznym wifi, dlatego też kupiłem raspberry pi 1b+ ,póżniej 2b , 3b...
Obecnie mam 3b+ .
Zastanawiam się nad wymianą na raspberry pi 4, ale cena trochę odstrasza.
Odpowiedz
#76
Ja przez jakis czas uzywalem rpi3 ale wiecznie cos nie grało. Najlepiej teraz coreelec i s905x2 się sprawuje.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#77
Kupiłem Raspberry Pi 4 wersja 4GB. OS LibreElec. Używam wyłącznie do oglądania filmow przez Kodi. Wydaje mi się że odtwarzane filmy w naprawdę dobrej jakości, ważące około 3GB 265x, nie działają idealnie płynnie na Raspberry. Porównując płynność obrazu między Netflixem po SmartTV na moim Panasonicu z płynnością z Raspberry mam wrażenie że na RP4 klatkuje.

Czy jeśli kupię np Beelinka GT-King to mogę oczekiwać dużo lepszego efektu pod względem jakości i płynności obrazu w stosunku do RP4?
Odpowiedz
#78
(02-02-2020, 07:50 PM)natan napisał(a): Kupiłem Raspberry Pi 4 wersja 4GB. OS LibreElec. Używam wyłącznie do oglądania filmow przez Kodi. Wydaje mi się że odtwarzane filmy w naprawdę dobrej jakości, ważące około 3GB 265x, nie działają idealnie płynnie na Raspberry. Porównując płynność obrazu między Netflixem po SmartTV na moim Panasonicu z płynnością z Raspberry mam wrażenie że na RP4 klatkuje.

Czy jeśli kupię np Beelinka GT-King to mogę oczekiwać dużo lepszego efektu pod względem jakości i płynności obrazu w stosunku do RP4?

Zanim zamówisz nowe urządzenie sprawdź w Libreelec dwie rzeczy:

1. KODI/USTAWIENIA/ODTWARZACZ/WIDEO/dostosuj częstotliwość odświeżania  ustaw na "Po uruchomieniu/zatrzymaniu"


2. Nie piszesz czy twój TV jest 4k czy nie?
Jeśli masz TV 4k nie ustawiaj w kodi rozdzielczości 2160p. Najlepiej zostawić rozdzielczość interfejsu na 1080p.
Na razie Kodi nie jest gotowe na obsługę GUI w 4k (filmy oczywiście odtwarzają się w 4k jeśli sprzęt na to pozwala)


Wsparcie Raspberry pi 4 jest na ten moment dalekie od optymalnego -min. brak obsługi HDR, sytuacja poprawi się wraz z premierą Kodi19/Libreelec 10.
Występują podobno jakieś niewielkie problemy z odtwarzaniem cięższych plików tzn bitrate powyżej 50mb.
Ty piszesz o problemach z filmami które mają 3GB/H265 (bitrate 3-4mb) - takie filmy bez problemu odtwarza nawet stare RPI 3, dla tego przypuszczam że to po prostu kwestia ustawień kodi.
Odpowiedz
#79
Przyjechał UGOOS AM6 PLUS.
Ma obsługę plików DOLBY VISION/ATMOS, YouTube VP9 profil 2 i Automatic Refresh Rate.
Teraz telewizor zmienia Hz i optymalizuje do fps treści video, które AM6 sam rozpoznaje.
Dzięki temu płynność jest wzorcowa.
Wyprzedza Shelda PRO o 100 kilometrów.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#80
(06-02-2020, 11:22 AM)jadwinin napisał(a): Ma obsługę plików DOLBY VISION/ATMOS, YouTube VP9 profil 2 i Automatic Refresh Rate.
Teraz telewizor

No właśnie, tak z kronikarskiego obowiązku, na jakim modelu TV testujesz/wykorzystasz te wypasione jak na BOX-a parametry?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości