Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie urządzenia posiadacie?
#91
Jaki koszt budowy takiego sprzętu? Też myślałem nad zbudowaniem media center. Na jakim sofcie masz to oparte?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#92
(10-09-2020, 09:38 AM)mjw napisał(a): Jaki koszt budowy takiego sprzętu? Też myślałem nad zbudowaniem media center. Na jakim sofcie masz to oparte?
Najdroższa jest ta karta do TV Sat. U nas ponad 1600zł. Ale kupiłem taniej. Co się dało kupiłem używane. Na nowych elementach i kupowanych u nas w kraju to by wyszło pewnie około 4500-5000zł. Mnie kosztowało chyba ( nie liczyłem dokładnie) 2000-2500zł. No ale na sprzedaż pójdzie VU+4K i Vero 4K, czyli 1500zł będę miał z odzysku:-)
Co do softu to nie wiem na 100% ale chyba jakiś debian. Zapytam młodego. Do TV Sat miała być Enigma2 ( na razie też jest) ale chyba samo Kodi mi wystarczy. Poużywam i zdecyduję co zostawię.
Odpowiedz
#93
Tak, system to Debian, Kodi 18.8
Odpowiedz
#94
(10-09-2020, 09:16 AM)redhunter napisał(a): Z pomocą syna kończę właśnie uruchamianie kombajnu z Kodi na pokładzie, do TV Sat, Netflixa, torrentów i filmów z twardego dysku.
Młody zbudował mi go w oparciu o płytę główną MSI H110M PRO-D z procesorem Intel G4600 Socket 1151, 4GB Ram, dysk SSD 120GB ( na soft) i dysk HDD 2 TB na filmy z nagrywarki i z sieci, karta graficzna Radeon Sapphire RX 570 ( bo zależy mi dwóch wyjściach HDMI), chłodzenie procesora Be Quiet Rock Slim BK008, zasilacz Be Quiet Straight Power CM BQT E8-CM 480W i karta-tuner TV Sat TBS6909X V2 DVB S/S2/S2X 8 PCIe. Do tego moduł z diodą na podczerwień do obsługi pilota i wyświetlacz z softem napisanym przez syna.
Sprzęt już działa, wszystkie kanały SAT pracują idealnie, łącznie z nagrywarką. Jeszcze pozostaje montaż wyświetlacza i wymyślenie co chcę żeby pokazywał.
Budowany kombajn ma zastąpić i pomieścić w jednej obudowie funkcjonalność tunera VU+4 Uno  4KSE i Vero4K+. Do tego oprócz możliwości oglądania i nagrywania aż ośmiu strumieni kanałów ( więc kanałów dużo więcej) z satelity obsługuje mi teraz Netflix w 1080p. Vero 4K+ niestety dawało radę tylko do 720p.
No już zabawa prawie zakończona. Jeszcze tylko dorobimy wyświetlacz. Aby w pełni wykorzystać możliwości karty-tunera SAT musiałem przerobić instalację antenową i dołożyć kolejne dwa kable antenowe i wymienić konwerter antenowy na konwerter typu Quatro. Teraz z konwertera idą cztery kable do karty. No ale możliwości jednoczesnego nagrywania i oglądania kanałów teraz są praktycznie nieograniczone.
A takie jest wykorzystanie procesora podczas oglądania C+4K i Netflixa.
[Obrazek: rocbUyNl.jpg]
[Obrazek: qWg2FYKl.jpg]
Odpowiedz
#95
Wygląda fajnie, trochę większe zużycie procesora wychodzi w amlogic s922x. Jednak z tymi tunerami to nie przesadziłeś? Big Grin
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#96
(30-09-2020, 10:25 AM)mjw napisał(a): Wygląda fajnie, trochę większe zużycie procesora wychodzi w amlogic s922x. Jednak z tymi tunerami to nie przesadziłeś? Big Grin
Wiem że tak. To jest jasne. Ale ja mam w domu młodego programistę. To on to wymyślił i zbudował. A dopiero co skończył podstawówkę:-)
Ja się godzę na jego pomysły, bo dla niego oprócz zabawy też jest to nauka. Ja w domu mam wszystko jego projektu i wykonania. Nie mam już chyba nic sklepowego. Router z NASem nawet pod światłowód zabezpieczony jakimiś Eapami, wszystko na dyskach szyfrowane ( na tym w HTPC też tak jest), dwa osobne systemy audio w innych pokojach niż kinowe sterowane ze smartfona( DAC-i jego produkcji też), markiza, klimatyzacja, oświetlenie w domu i na zewnątrz po WiFi, sterowane ze smartfonów z aplikacji które sam napisał,( oczywiście wszystko zabezpieczone protokołami Eap, żeby nie było niebezpieczeństwa włamania tamtędy).
Ostatnio nawet padł mi napęd do bramy dwuskrzydłowej. Serwis stwierdził, że jest już nie do naprawy, bo sterownik padł i tylko wymiana. Młody nalutował do niego kabli, podobnie do pilotów, sprawdził i orzekł, że fizycznie jest OK, tylko softowo udaje zepsuty, żeby trzeba go było wywalić. Nie miał oczywiście możliwości modyfikacji tego softu, bo nie jest udostępniony kod źródłowy ( tak mi to tłumaczył) więc napisał sam swój soft do tego sterownika i pilotów. Kazał mi tylko kupić jakiś programator do tego typu procesora z Aliexpress za parę dolców. No i brama działa. Dodatkowo dorobił do niej Wifi, też oczywiście z tym jego Eapem. I teraz podczas jej pracy można z tym inne funkcje programować. Np. włączenie oświetlenia zewnętrznego pod wiatą garażową czy przed domem.

A wracając do tego HTPC to wczoraj mi powiedział, że teraz na dowolnym urządzeniu podpiętym w domową sieć w domu mogę oglądać TV, Netflixa czy filmy z dysku twardego z tego HTPC.
Odpowiedz
REKLAMA:



#97
Do Google'a go jak taki zdolny  Cool
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#98
On jest wrogiem korporacji. Anty systemowy.

Na razie się stara żeby mu szkoła nie przeszkodziła w edukacji:-)

Próbowałem jego umiejętnościami zainteresować starostwo, szkołę, UŚ w Cieszynie żeby robili z nim coś więcej, bo na razie w sferze zawodowej nic ze szkoły nie wynosi a ja też mu w niczym nie pomogę, bo jestem zupełna noga. Ale bez szans. Wszystko co umie nauczył się sam.
Prawie.
Jeden zaprzyjaźniony informatyk przyjeżdża do niego raz w miesiącu na dzień, dwa z W-wy i coś tam razem robią.

Podziękowali: adam_broda
Odpowiedz
#99
(10-09-2020, 09:16 AM)redhunter napisał(a): Z pomocą syna kończę właśnie uruchamianie kombajnu z Kodi na pokładzie, do TV Sat, Netflixa, torrentów i filmów z twardego dysku.
Młody zbudował mi go w oparciu o płytę główną MSI H110M PRO-D z procesorem Intel G4600 Socket 1151, 4GB Ram, dysk SSD 120GB ( na soft) i dysk HDD 2 TB na filmy z nagrywarki i z sieci, karta graficzna Radeon Sapphire RX 570 ( bo zależy mi dwóch wyjściach HDMI), chłodzenie procesora Be Quiet Rock Slim BK008, zasilacz Be Quiet Straight Power CM BQT E8-CM 480W i karta-tuner TV Sat TBS6909X V2 DVB S/S2/S2X 8 PCIe. Do tego moduł z diodą na podczerwień do obsługi pilota i wyświetlacz z softem napisanym przez syna.
Sprzęt już działa, wszystkie kanały SAT pracują idealnie, łącznie z nagrywarką. Jeszcze pozostaje montaż wyświetlacza i wymyślenie co chcę żeby pokazywał.
Budowany kombajn ma zastąpić i pomieścić w jednej obudowie funkcjonalność tunera VU+4 Uno  4KSE i Vero4K+. Do tego oprócz możliwości oglądania i nagrywania aż ośmiu strumieni kanałów ( więc kanałów dużo więcej) z satelity obsługuje mi teraz Netflix w 1080p. Vero 4K+ niestety dawało radę tylko do 720p.
U mnie zmiana. Płyta główna MSI została zastąpiona płytą ASUS STRIX Z270G GAMING (DDR4 USB3.1/M.2).
Jeszcze czekam na przejściówkę z DP na HDMI i wywalę z HTPC kartę graficzną. Ta płyta ma wyjście DP i HDMI więc po zastosowaniu przejściówki będę miał dwa HDMI. Już przetestowałem, że z wyjścia z płyty formaty gęste czyli TrueHD i DTSHD Master Audio idą w 7.1 po HDMI jako pass-trougt HTPC po zmianie będzie więc żarł mniej prądu, będzie cichszy i zimniejszy.
Odpowiedz
Przejściówka doszła, więc karta graficzna wyleciała z HTPC. Wszystko działa idealnie, obciążenie procesora minimalne.
Jako ciekawostkę mogę dodać, że kartę Radeon Sapphire RX 570 kupiłem w zeszłym roku we wrześniu używaną za 390zł, wczoraj ją wystawiłem za 690 i zeszła po 15 min:-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości