Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszelkie próby pobrania materiału archiwalnego z listy M3U skończone na panewce
#1
Question 
Za pięć dni kończy mi się dostęp do listy m3u. Chciałbym pobrać jeden materiał z archiwum, który bezproblemowo mogę odtworzyć w takich aplikacjach jak Televizo. Ponieważ problem ten tyczy się również Kodi, a konkretniej wtyczki mTVGuide, a wiem, że IPTV jest tutaj jednym z tematów uznałem, że kto jak nie Wy możecie mi pomóc.

Na początek spróbowałem skorzystać z aplikacji IPTV Extreme, ponieważ na Reddicie bardzo dużo osób polecało tę aplikację właśnie do tego celu. Pomijam to, jak bardzo upierdliwa w użytkowaniu jest ta aplikacja, ale po ciężkich trudach i mękach aplikacja w pełni poprawnie wczytała listę kanałów i EPG. Normalnie odtwarzała materiały i w ogóle, ale niestety - próba uruchomienia czegokolwiek z archiwum kończy się niepowodzeniem, nie mówiąc już o funkcji "Nagraj", która ściąga jedynie pusty pliczek.

Dowiedziałem się więc, że najlepiej będzie skorzystać z MX Playera i opcji odtwarzania w zewnętrznym odtwarzaczu. MX Player bezproblemowo uruchamiał w ten sposób kanały na żywo. Można było nawet samodzielnie dać mu plik M3U8, który bezproblemowo odtwarzał. Niestety MX Player nie obsługuje EPG, a próba odtworzenia archiwum z IPTV Extreme w MX Playerze kończyła się tak jak wcześniej - ładowaniem bez skutku.

Znalazłem w Internecie program M3U IPTV CatchUp Downloader. Jest on zachwalany przez użytkowników rozmaitych forów, ale niestety - w moim przypadku wykrzacza się, jak tylko klikam przycisk "Download".

Czytałem też na Reddicie, że archiwa można pobierać poprzez wprowadzenie do adresu przeglądarki
Cytat:SERWERTongueORT/streaming/timeshift.php?username=LOGIN&password=HASŁO&stream=153&start=2023-03-08:22-30&duration=5
To również nie pomagało, przeglądarka za każdym razem wywalała 404 Not found.

Alternatywnie miało też działać 
Cytat:SERWERTongueORT/timeshift/LOGIN/HASŁO/153/2023-03-08:22-30/xxxxxxx.ts
Ale niestety, tu również nic.

Ostatecznie stwierdziłem, że poczciwe Kodi powinno pomóc. Czytałem na Wykopie, że ktoś z administracji KwP polecał użycie do tego celu mTVGuide. Postanowiłem więc spróbować i tutaj zmarnowałem chyba najwięcej czasu.

Najpierw próbowałem na media center zbudowanym z Raspberry Pi 3 i OSMC, ale ciągłe problemy z ffmpeg dały mi znać, że nie tędy droga.
Ściągnąłem więc Kodi na Androida, żeby po zainstalowaniu repo mods-kodi.pl dostawać za każdym razem monit, że nie ma połączenia z repo.
Postanowiłem więc zainstalować wtyczkę zipką, ale tuż po jej wybraniu Kodi zaczęło wyświetlać, że coś się pobiera i tak do zasranej śmierci.

Ściągnąłem więc Kodi na Windowsa. Tutaj problem z repo również występował, ale zipka zainstalowała się bezproblemowo.
Myślałem, że już jestem w domu. Odpalam mTVGuide, wszystko pięknie konfiguruję dodając link do listy M3U, Waszego EPG, włączam archiwum, włączam nagrywanie, wybieram system, wszystko przebiegło pomyślnie... ale mTVGuide wyświetla z jakiegoś powodu tylko siedem kanałów spośród trzystu, które normalnie wyświetlają się w innych usługach IPTV. Nie mam zielonego pojęcia czemu akurat te, ponieważ sprawdziłem i niczym się na liście M3U nie wyróżniają, a pomimo trzykrotnego odinstalowania całego Kodi i ponownego stawiania wszystkiego na nowo mTVGuide cały czas pokazuje tylko te siedem tych samych kanałów.[Obrazek: C54U0tv.jpg]Gdy zmodyfikowałem listę, zostawiając na niej wyłącznie ten jeden, interesujący mnie kanał, mTVGuide nie wyświetlał nic, zachęcając mnie do tego komunikatem, żeby opuścić program.[Obrazek: JSokStU.png]Pytanie do Was Moi Drodzy, to oczywiście co zrobić, aby móc to nagranie z catch-upa ściągnąć.
W jaki sposób mogę na przykład dostać się do linka, który będzie bezpośrednio się do nagrania z archiwum odnosił.
Czytałem na przykład na Wykopie, że ktoś z KwP pisał o metodzie z ffmpeg przez terminal. Nie znalazłem w anglo- i polskojęzycznym Internecie wyjaśnienia jakby to miało wyglądać, a całkiem możliwe, że to właśnie ta metoda sprawdziłaby się najlepiej w moim przypadku.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jeśli chodzi o m-TVGuide, to z pewnością przeszkodą jest jakiś drobiazg w ustawieniach, np. może musisz wyłączyć tvg-id.
Odpowiedz
#3
Sytuacja trochę się zmieniła, ale nieznacznie. Doszły trzy kolejne kanały, ale niestety nadal żaden z nich nie jest tym, którego potrzebuję :/[Obrazek: qLLEk4el.jpg]
Dodatkowo, czytałem na Wykopie, że mój problem może rozwiązać program ProgDVB Professional.
Choć wygląda na to, że ma on funkcję catch-up, to niestety nie mogę go zmusić nawet do odtworzenia jakiegoś materiału z archiwum, nie mówiąc już o nagrywaniu czegokolwiek. Ot, z jakiegoś powodu przycisk "Play from archive" jest zaszarzony :/

Ponieważ mTVGuide było prawdopodobnie ostatnim co mi pozostało, postanowiłem faktycznie pogrzebać w ustawieniach dogłębniej i... udało się!
Wszystkiemu winna była włączona domyślnie opcja "Wyświetlaj tylko kanały we wstępnie zdefiniowanych grupach". Jej odhaczenie wyświetliło całą listę kanałów, a materiał udało się już bezproblemowo pobrać. Wielkie dzięki lolo99 za poradę. M3U pozostawiam, niech się jeszcze przyda Big Grin
Odpowiedz
#4
O jaki dokładnie materiał archiwalny chodzi ? ,bo jeśli jest on gdzieś na serwerze to możesz użyć wtyczki do przeglądarki "HTTP Header Live" lub "The Stream Detector" ,możesz tez użyć Wireshark do znalezienia serwera ,ale jeśli jest on kodowany DRM to nawet jeśli go ściągniesz będziesz potrzebował klucza do odkodowania.
Odpowiedz
#5
Jaki to dostawca IPTV? Próbowałeś wtyczki IPTV Downloader?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
(09-03-2023, 09:58 AM)mjw napisał(a): Jaki to dostawca IPTV? Próbowałeś wtyczki IPTV Downloader?
Szczerze mówiąc, to właśnie na szukaniu takiej wtyczki zacząłem, ba, googlałem dosłownie „iptv downloader kodi”, ale nic z tego. Taka wtyczka pewnie rozwiązałaby mój problem.

Tym razem na przykład m-TVGuide postanowił nie wykrywać strumieni na większości kanałów, mimo że oczywiście nie zmieniło się absolutnie nic.

Postanowiłem jeszcze zmienić listę M3U na inną, ale tu jest gorzej – kilkaset kanałów i nie wykrywa transmisji na żadnym z nich, stąd też szukam innej metody
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości