Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dysk SATA 2.5" w obudowie USB
#11
@coni 
Tak, ale to będzie nadal drugie pudełko na pudełku tylko trochę mniejsze. Poza tym mój dysk talerzowy 2.5" działa świetnie i podziała jeszcze bardzo długo jeśli chodzi o pracę jako magazyn danych - praktycznie tylko do odczytu. Do tego do odtwarzania filmów z dysku nie potrzeba kosmicznej prędkości i spokojnie wystarczy taki dysk talerzowy.

P.S. A dysk NVMe sobie kupiłem niedawno do PC i tam jest super sprawa prędkość działania Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
NVMe jako pen czy dysk USB to dopiero jest świetny, filmy kopiuje się w kilka sekund a obrazy dvd po 50-60 Gb w niecałą minute przy interfejsie USB-C 5 Gbps lub lepszym 10 Gbps

Standardowe dyski SSD po USB są pond 5 do 10x wolniejsze przy kopiowaniu danych.
Odpowiedz
#13
(16-03-2023, 05:30 AM)jzef napisał(a): ...będzie nadal drugie pudełko na pudełku tylko trochę mniejsze. Poza tym mój dysk talerzowy 2.5" działa świetnie i podziała jeszcze bardzo długo jeśli chodzi o pracę jako magazyn danych - praktycznie tylko do odczytu. Do tego do odtwarzania filmów z dysku nie potrzeba kosmicznej prędkości i spokojnie wystarczy taki dysk talerzowy...
W pierwszej kolejnosci chodzilo mi o "sprowokowanie" dyskusji a przy okazji o pokazaniu alternatywy
do pendrive'ów Big Grin

Ale waracajac do tematu.
Moim zdaniem dyski talezowe, dzieki wielu swoim zaletom zaczynaja powoli wypierac pendrivy.
A juz napewno w zakresie wyzszych pojemnosci.
Jak na razie sa jeszcze pudlami ale i w tym zakresie widac juz pierwsze zmiany.

Moj dysk talerzowy jest podlaczony do routera (Fritza) i uzywam go glownie jako pamieci masowej NAS.
Pozdrawiam Smile
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości