Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś lekkiego pod IPTV (Coreelec, Libre?)
#1
Cześć. Posiadam TV Boxa MXQ Pro 4K z proc. Amlogic 905 1gb RAM ANDROID 6.  Na karcie SD umieściłem Coreeleca. Zainstalowałem dodatki PVR IPTV SIMPLE CLIENT. W ustawieniach Kodi w "Uruchamianie" ustawiłem "Oglądanie TV" . Niestety po starcie nie uruchamia bezpośrednio TV, wiec trzeba przeklikac pare pozycji. Nie było by to problemem gdyby nie to, że postawiłem to dla babci i im więcej trzeba kombinować tym mniej sobie radzi. Czy istnieje może coś takiego jak coreelec czy libre, żeby był tylko i wyłącznie klient IPTV? Bez zbędnych dodatków itp. Sama TV
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Moim zdaniem ogladanie iptv na kodi to masochizm chyba, ze masz jakas super turbo liste (ja takiej nie widzialem). PVR IPTV SIMPLE CLIENT nie ma zadnych ficzerow zwiazanych z buforowaniem, jakiekolwiek zaciecie streamu i wywala do listy kanalow. U mnie to sie zdarzalo notorycznie, jakis glupi auto refresh kanalu by zalatwil sprawe ale tu nawet tego nie ma i trzeba brac co chwile pilota do reki i odpalac program spowrotem.
Zwykle apki iptv na androida np televizo to za duzo dla tego boxa?
Odpowiedz
#3
Coś dziwne masz to kodi - na plusx - jeśli wywali mnie raz na dwa trzy tygodnie - to max. Buforowanie - sporadycznie - podczas meczy reprezentacji ale to to tylko na tych kanałach. Teleele też dobrze mi działała - ale tam miałem problem z dogadaniem się z dostawcą (jak chyba większość).
@urabura - którą wersję coreelec masz? U mnie to dziala bez problemu i na coreelec i na windows.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#4
(28-03-2023, 08:20 AM)Tomek napisał(a): Coś dziwne masz to kodi - na plusx - jeśli wywali mnie raz na dwa trzy tygodnie - to max. Buforowanie - sporadycznie - podczas meczy reprezentacji ale to to tylko na tych kanałach. Teleele też dobrze mi działała - ale tam miałem problem z dogadaniem się z dostawcą (jak chyba większość).
@urabura - którą wersję coreelec masz? U mnie to dziala bez problemu i na coreelec i na windows.

TV Box jest na Androidzie 6 i wersja Kodi 18.9 Leia - CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.8-Generic.img.gz  z tego forum. Tak jak jest napisane w instrukcji instalacji itp. wersja 19.5 ma problemyb z uruchamianiem na androidzie 6 i tak też jest u mnie. Uruchamia się z karty ale staje na logo Coreelec. Mam kabel USB-USB ale nie wiem czy są dostępne w ogóle wersje android 7 na tego boxa. Płyta na boxie to p212.
Odpowiedz
#5
(28-03-2023, 08:20 AM)Tomek napisał(a): Coś dziwne masz to kodi - na plusx - jeśli wywali mnie raz na dwa trzy tygodnie - to max. Buforowanie - sporadycznie - podczas meczy reprezentacji ale to to tylko na tych kanałach. Teleele też dobrze mi działała - ale tam miałem problem z dogadaniem się z dostawcą (jak chyba większość).
@urabura - którą wersję coreelec masz? U mnie to dziala bez problemu i na coreelec i na windows.
No to moze tylko na liscie od plusxa dobrze dziala bo jest jedna z najstabilniejszych to fakt. Kazda inna iptv to masakra. Ogladanie w kodi to jak ogladanie w VLC. Chwilowy brak streama i z automatu wywala do listy kanalow. Przeciez to dobrze znany fakt i nic z tym nie zrobili od lat a tematow na forach calkiem sporo. Mogliby zrobic nawet najprostrze rozwiazanie, ze w przypadku braku streama jeszcze raz odpalal dany kanal ale nawet tego nie ma i trzeba brac pilota do lapy  Angry Przecietna lista jest nieogladalna na kodi podczas gdy np na televizo nawet nie widac zeby cos chrupnelo. Do tego duzo wolniejsza zmiana kanalow w kodi. Tak to wyglada w praktyce.
EDIT: robie testa. plusxa smiga juz prawie godzine bez sciny czyli faktycznie dobrze. do tego w koncu zaczela dzialac lista kanalow TV z pilota kodi na smartfonie Smile
Odpowiedz
#6
(28-03-2023, 08:27 AM)urabura napisał(a): Kodi 18.9 Leia - CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.8-Generic
No i tu będzie pies pogrzebany - nawet nie mam jak sprawdzić - to już naprawdę spory zabytek.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości