Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Aktualizacje softu do vectra/play
#11
@477112 dzieki za wyjasniajacy wpis Smile
Opcja b i c jeszcze mi sie nie zdarzyla kupujac w lombardzie a lacznie mialem juz 3 sztuki w rekach DV8519, zawsze byl jakis pakiecik. Dobrze zrozumialem, ze w razie co trzeba wtedy wejsc w menu uzywajac komend glosowych a pozniej wrzucic np Wolf launcher. W ogole sie menu apek itd nie odpala?
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
W ogóle się launcher vectry nie odpala do strony z ustawieniami/aplikacjami jak są systemowo zdjęte pakiety za niepłacony abo, a pudło przypisane jest do systemu.
Wtedy tak: odpalasz mikrofon 'uruchom ustawienia' 'open settings' i działasz z czym trzeba.

A i dodam jeszcze, że dv8988 bardzo często ma problemy z sygnałem z przeplotem - obraz nagle traci płynność i leci w 25fps. Zarówno na tv z kabla - obraz czka jak i na tivimate często zrzuca z 50klatek przeplot na 25fps i brak płynności.
Play now 3 nie ma takiego problemu, dv8519 też nie, więc albo android 11 albo skośni coś skiepścili - dlatego vectra nigdzie się nie chwali dv8988 a skanowanie tunera jest wyłączone w launcherze.
Shield też miał ten problem ale naprawili w którymś hotfixie.
Odpowiedz
#13
Odpowiedz
#14
SDMC klepie boxy b2b - czyli jesteś operator/hurtownik i zamawiasz co chcesz, a oni ci przygotowują produkt, a dalsza customizacja i nadanie pakietów jest po stronie operatora.

W rumunii nie ma takiego produktu, operator EON z bałkan w wersji V2 ma nasz odpowiednik play boxa 3, a w wersji v3 odpowiednik 8988 - tam jest czysty leanback i aplikacja eon'a + ograniczenie, że bez konta eon nie uruchomisz boxa Big Grin
Generalnie to w tv smarcie nie ma śladu vectry bo cały produkt sygnują marką tvsmart, wcześne wypusty dv8519 miały logo vectra na obudowie - ale od dawna tego zaniechali.

I nie wybijałbym się tak z tym poleceniem tych pudeł na kiki-sklep-telewizory.com.pl bo op w każdej chwili może ograniczyć funkcjonalność tych pudeł, zwłaszcza, że aktualizacje ota wpadają przez serwery google, a nie com.sdmc.tms jak u pleja Big Grin
Odpowiedz
#15
(29-03-2023, 02:10 AM)477112 napisał(a): W rumunii nie ma takiego produktu, operator EON z bałkan w wersji V2 ma nasz odpowiednik play boxa 3, a w wersji v3 odpowiednik 8988 - tam jest czysty leanback i aplikacja eon'a + ograniczenie, że bez konta eon nie uruchomisz boxa Big Grin
Generalnie to w tv smarcie nie ma śladu vectry bo cały produkt sygnują marką tvsmart, wcześne wypusty dv8519 miały logo vectra na obudowie - ale od dawna tego zaniechali.

W przypadku Rumunii i Bułgarii miałem na myśli rynek prywatny, a nie rynek operatorów - spotkałem się z wpisami na forach na temat dyskutowanego urządzenia.
W niektórych TV Smartach są ślady Vectry, a a nawet jest ich całkiem sporo - jednym z przykładów jest zdjęcie, które zamieściłem na str.6
[Obrazek: 3hsm6rw.jpg]
Odpowiedz
#16
szukalem takiego forum z opisem tych ott dekoderow Big Grin
polecam wszystkim wywalenie przez adb com.sdmc.tms
Przez ta apke podgladac mozna kazdego co ma zainstalowane zobaczyc "pulpit" a nawet pokazac lokalizacje na google maps dodatkowo ma mozliwosc "blokowania ott" oraz wyswietlania errorow. mam ich kilkanascie i szukam wyjscia z orginalnego softa dv8519 i wspomnianego tez wyzej ale bootloader niestety to sztuka do zlamania certyfikat google :/ 8519 juz tak uwalilem i nie da sie wgrac nic jedynie start z karty kodi lub emulator retro. jak co moge porobic exprrimente bo mam kilkanascie sztuk. Jak by ktos cos wiedzial wiecej to chetnie pogadam
Jezeli chodzi o dostanie sie do adb a bedzie blad po wejsciu to trzeba dodac konto google i po problemie opcje sie pojawia

jezeli chodzi o wyszukiwanie dvbc to opcja skanowania tez sie pojawi w menu glownym launchera od vectry po prawej stronie informacje abonenta musi sie zrobic update apki wtedy pojawia sie opcja skanowane dvb . na sieci multimedia vectra skan okolo 15sec dziala wszystko to co jest dekodowane wystarczy miec opsluge pcmcia i karte abo Big Grin i powinno smigac ale skosni maja to w dupie bo firma nie za bardzo inwestuje
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
[Obrazek: 3hsm6rw.jpg]
 aby wyszukac kanaly trzeba odinstalowac aktualizacje orginalnej apki vectry w opcjach aplikacji
odlaczyc neta (najlepiej po kablu rj45 to zrobic) wejsc w opcje klienta ( chlopek po prawej stronie ) i pojawi sie opcja na dole kolo numeru klienta skanuj dvb .


pytanie ma ktos stara wersje com.google.android.tv.dtvsetup.demo ? taka ktora da sie odpalic ? bo juz w nowych wersjach tego boxa nie da sie odpalic tylko zatrzymac :/
Odpowiedz
#18
(03-04-2023, 02:20 PM)Exodusek napisał(a): jak co moge porobic exprrimente bo mam kilkanascie sztuk. 
To ty jestes tym gosciem co wykupuje wszystkie Dv8519 na allegro jak leci a pozniej wrzuca wolf launcher i sprzedaje 20-30zl drozej?
Odpowiedz
#19
Cytat:W niektórych TV Smartach są ślady Vectry, a a nawet jest ich całkiem sporo - jednym z przykładów jest zdjęcie, które zamieściłem na str.6

Proexe które robi launcher też należy do Vectry Rolleyes Nic więc dziwnego, że została nazwa robocza bo nikt nie zagląda w nazwy pakietów.


Cytat:pytanie ma ktos stara wersje com.google.android.tv.dtvsetup.demo ? taka ktora da sie odpalic ? bo juz w nowych wersjach tego boxa nie da sie odpalic tylko zatrzymac :/

A było jakieś OTA z nowym softem? Przez google czy tms?
Ja póki co 8988 schowałem do szafy przez problemy z przeplotem i przerzuciłem się na play boxa. Po południu wrzuce paczke z dtvsetup
Odpowiedz
#20
(04-04-2023, 12:43 PM)michaelred napisał(a):
(03-04-2023, 02:20 PM)Exodusek napisał(a): jak co moge porobic exprrimente bo mam kilkanascie sztuk. 
To ty jestes tym gosciem co wykupuje wszystkie Dv8519 na allegro jak leci a pozniej wrzuca wolf launcher i sprzedaje 20-30zl drozej?
nie to nie ja Big Grin

Cytat:pytanie ma ktos stara wersje com.google.android.tv.dtvsetup.demo ? taka ktora da sie odpalic ? bo juz w nowych wersjach tego boxa nie da sie odpalic tylko zatrzymac :/

A było jakieś OTA z nowym softem? Przez google czy tms?
Ja póki co 8988 schowałem do szafy przez problemy z przeplotem i przerzuciłem się na play boxa. Po południu wrzuce paczke z dtvsetup


powiem tak w starej wersji rzeczywiscie dziala dvbt wyszukiwanie i c nie nwiem jak s ale kiepsko z dzialaniem 
po aktualizacji boxa czyszcza wszystko co nie uzywane to co klient mogl by uzywac np wyszukiwanie dvb zostal napewno zrobiony up androida i aktualizacje apek i napewno po tym wszystlo ladnie chodzi ale duzo funkcji znika

po aktualizacji dtvsetup robi puff zostaje tylko dvbc i tylko z poziomu tvonline orginalnej apki vectry ktora ofc trzeba zrobic update uninnstall po tym odlaczyc siec wyszukac i zaktualizoawc po wpieciu neta no ale nie chodzi nam o to tylko o dvbt2 Smile 

przydal by sie root...... wiem napewno ,ze proba jaka kolwiek bez odblokowania bootloadera konczy sie brickiem Big Grin i tylko emuelec albo coreelec dziala z kadrty sd wiec niby recovery nie ma ale cos tam dziala
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości