Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Star trek
#1
Witam czy są jakieś skórki z serii Star trek na kodi 20 ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Niestety, ale obecnie nie ma osobnych skórek Star Trek na Kodi Nexus (ostatnie były na Kodi Krypton).

Jednak jest możliwy dostęp do skórki na Star Trek działających na Kodi Nexus w tym celu trzeba użyć kompilacji (Builds), która używa zmodowanej skórki AEON NOX Silvo (dla wiele zmodowanych skórek podstawą jest ta kultowa skórka).

Co to jest kompilacja (Builds) Kodi?
Kompilacje Kodi są jak gotowe zestawy, które konfigurują Kodi. Kompilacja Kodi konfiguruje skórki, dodatki, ustawienia ogólne i wiele innych. Kompilacja (Builds) na Twoim Kodi/WBMC automatycznie zainstaluje skórki, motywy i dodatki. Po zainstalowaniu kompilacji na Kodi/WBMC mamy też wybraną skórkę, w tym przypadku Star Trek. Mnie z tego wszystkiego zdecydowanie interesuje tylko możliwość zainstalowania skórki, ponieważ dla skórki Star Trek nie ma innej możliwości pozostaje tylko metoda opisana poniżej:

W trakcie instalacji kompilacji mamy 2 możliwości wyboru instalacji tzn. świeża lub zostawiająca posiadane wtyczki. 

Uwaga!!! Podkreślam, że zalecam zainstalować aplikacje WBMC v20.2 (ARM32 bit) Nexus i na niej przetestowanie skórki Start Trek:  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
W systemie Androida TV oraz Firestick , Kodi i WBMC (fork Kodi) działają niezależnie. Daje to nam możliwość użytkowania 2 Kodi (WBMC to fork Kodi) w jednym systemie (WBMC jest to aplikacja identyczna w działaniu do Kodi).

Zaznaczam, że niniejszą instalację nie powinno się robić na Windows i smartfony, jedynie na Android TV oraz Firestick.

W WBMC lub Kodi instalujemy repozytorium Twisted Nutz Repo, który da nam dostęp do skórki Start Trek w Kodi Nexus.

Następnie wchodzimy do tego Repo tj. Twisted Nutz Repo > Programy > Twisted Wizard > Zainstaluj > Continue > Build Menu Builds > tutaj z około 110 propozycji, wybieramy Start Trek (nazwa podświetlona na zielono) > 
Instal (instalacja zostawia zainstalowane wtyczki) lub zalecana Fresh Instal (świeża instalacja) przechodzimy prawym klawiszem i potem dół lub góra wybieramy opcję np. Fresh Instal (wybrana opcja podświetli się na zielono) > na wyświetlonej planszy wybieramy "Yes" Czekamy aż instalacja Star Trek się skończy klikamy "OK", restartujemy Kodi wciskając "OK"

Załączamy Kodi/WBMC, na początku użytkowania skórki, w systemie w ustawieniach skórki można zmienić język na polski:
System > Interface > Regional > Language > Polish

Interesuje nas tylko skórka, dlatego warto się pozbyć się niepotrzebnych, utrudniających obsługę skórki dodatków. Punkt pierwszy jest raczej konieczny, punkt drugi wedle uznania.
 
1. W menu głównym startowym wchodzimy do Add-Ons > Menadżer dodatków > Moje dodatki > Wtyczki wideo > Usuwamy wszystko co jest po koleji > Odinstaluj "Czy na pewno chcesz to zrobić" - Tak, "Czy chcesz usunąć wszystkie, powiązane z dodatkiem, dane (np. ustawienia)" - Tak  Jedyny dodatek, który nie jest możliwy do odinstalowania to Libry Data Provider, ponieważ jest integralną częścią skórki

2. Można też usunąć jak jest taka potrzeba dowolne repozytorium Add-Ons > Menadżer dodatków > Moje dodatki > Repozytorium dodatków > wybieramy repo które chcemy usunąć > "OK"

Wtyczki które sami zainstalujemy będą w zakładce Menu startowego tj. Add-Ons klikamy > Wtyczki wideo  lub będąc na Add-Ons klikając dolnym klawiszem wchodzimy do podmenu > VIDEO

Dla fanów Start Trek wiele ciekawych informacji jest w zakładce Start Trek.

Tak jak ze wszystkim co pochodzi z internetu (nie znaczy, że wszędzie sa wirusy), jednak testowanie i korzystanie z każdej kompilacji na odpowiedzialność użytkownika.


Źródło:  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Stanowczo zaznaczam, że nie interesują mnie żadne build-y tj. "kombajny".  Co prawda nie jestem miłośnikiem tego typu "kombajnów" - kompilacji (samodzielnie wolę instalować wybrane wtyczki/dodatki), ale dla zainteresowanych, gwoli informacji, że jednak można zainstalować skórkę Start Trek i wiele innych, które znajdują się w kompilacjach (Build- ach). Sam jestem wierny mojej ukochanej skórce Titan (obecnie Titan Vanilla Matrix+ oraz Titan MOD), lubię też wszystkie skórki autortstwa  Tgx, w tym Chroma i Andromedę.  Skórka Titan MOD w wersji na Nexusa obecnie jest nawet lepsza od Titan Vanilla, ponieważ autor tego moda dba o rozwój skórki. Zaznaczam, że jest to maja subiektywna opinia.

pozdrawiam

Edit. Większość skórek stosowanych w kompilacjach ma bardzo mocno ograniczoną funkcjonalność , skórka Start Trek ma wszystkie potrzebne funkcje dla użytkowania Kodi Nexus tj. funkcjonalnością nie ustępuje standardowej skórce Kodi np. można z niej przejść na inną skórkę Kodi, instalując dowolna skórkę.  Oczywiście, że dzięki temu zawsze można wrócić do każdej skórki która została wcześniej zainstalowana i znajduje się cały czas od instalacji w ustawieniach INTERFEJSU (wyglądu) Kodi, to w przypadku gdyby użytkownikowi skórka nie pasowała lub się znudziła. Co najważniejsze, można zachować bibliotekę skórek w INTERFEJSIE i przełączać się między nimi, gdy się któraś z nich znudzi i ma się ochotę na nowy wygląd i funkcje w skórce. Początkowo skórka Start Trek może sprawiać problemy, ale obsługa skórki jest naprawdę prosta. Wiem, że podany w poście sposób instalacji skórki Start Trek wymaga trochę zachodu, ale niestety nie ma innej alternatywy.   Gdyby pokazała się możliwość instalacji skórki Star Trek, dam znać...  Na razie nie ma innej opcji, dostępna jest tylko ta wymieniona powyżej (skórka Start Trek dostępna poprzez kompilację).
Odpowiedz
#3
Bardzo istotne uzupełnienie postu.
Podałem możliwy sposób instalacji skórki Stark Trek, ale chciałbym zwrócić jeszcze raz uwagę, aby nie instalować żadnych kompilacji na smartfonach i Windows.

Czemu na smartfonach, napisałem to w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Powyższy watek dotyczy przeglądarek, ale zawarte uwagi tyczą się wszystkich instalacji tj. nie instalować niczego co nie jest pewne, internet niesie wiele zagrożeń dla smartfonów i systemu Windows.

Co do Windows, z tego powodu, jest to system, wyjątkowo podatny na wirusy.

Nie słyszałem, aby w kompilacjach dla Kodi były wirusy, ale ostrożność jest wskazana, szczególnie dla smartfonów i Windows. Wszystko może ulec zmianie i trzeba uważać co się instaluje z internetu, a najlepiej i najpewniej jest nie instalować z sieci na smartfona i Windows niczego co pochodzi z nieznanych źródeł tj. aplikacji, programów, plików, linków itp.

Dlatego instalacja jakichkolwiek kompilacji nie powinna wykroczyć poza Android TV oraz Firestick, ja w ramach testu zainstalowałem na Android TV, sprzęcie Canal+ i Xiaomi Mi Box S. Nie mam i nie będę miał na Android TV żadnych ważnych danych...

Na Windows i smartfonie nie instaluję, ponieważ żaden, nawet bardzo dobry antywirus nie działa w 100%.

Warto wziąć też pod uwagę fachowe porady znawców tematu Kodi, @Tomek:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Tak jak ze wszystkim co pochodzi z internetu, nie wszystko jest niebezpieczne, ale trzeba zachować rozwagę. 

Pozdrawiam

Edycja 1.  Ta kompilacja (Build) jest wyjątkowo podana (kompilacje mnie nie interesują, dlatego żadnych nie używam), jednak ze względu na to, że niniejszą zawiera poszukiwaną przez użytkownika @Jmno skórkę Star Trek została opisana, ale dedykowana jest tylko na Android TV oraz Firestick, z oczywistych powodów, które wyjaśniłem powyżej.

Edycja 2.  Przez długi czas dla mnie najlepszą skórka dla Kodi był Titan MOD (i dalej uważam, że jest to zawsze godna uwagi skórka na Kodi), ale ostatnio doszło u mnie do zmiany lidera. Obecnie moim zdaniem po zmianach dokonanych przez @DenDy zdecydowanie najlepszą skórka dla Kodi jest Arctic Zephyr 2: Resurrection.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości