Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepszy box bez względu na koszta do filmów i seriali 2023
#11
"poza tym tracisz i tak wtedy wszystkie licencje."
Nie zależy mi na nich. Czyli rozumiem, że w takim przypadku zostaje RPi oraz inne podobne sprzęty typu odroid. Dzięki wszystkim za pomoc! Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Do używania Libreelec musisz posiadać sprzęt bez blokad bootloadera by zainstalować czy uruchomić inny system. Gdziekolwiek go zainstalujesz zawsze masz ograniczone rozdzielczości.

Niestety licencje nie dość że są powiązane z boxem to tylko działają w oryginalnym systemie w którym możesz zainstalować Kodi.
Praktycznie wszystkie opcje udostępniania posiad Shield.
Odpowiedz
#13
Poniżej w linku fajny sprzęt, ma certyfikaty i moc... Problemem jest jednak spora cena, ale gdyby trafiłaby się jakaś super promocja, sprzęt jest godny uwagi. Jest też możliwość odbioru DVB - T2 naziemnej/C kablowej telewizji, ale przez sticka na wejście USB. 
Info, Homatics - Box R 4K Plus:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
Czekałem na niego i się bardzo rozczarowałem. Stabilność tragedia, problemy z HDR, brak TrueHD i kilka innych mniejszych czy większych blefów. Dołożyłem 20€ i kupiłem AppleTV 128GB z portem Ethernet. Poczekam, aż dopracują firmware w tym lub w Nokii 8010. Szkoda mi było kasy na shield Pro który jest 4 letnim już sprzętem, a obecnie AppleTV nie ma przeciwnika.

Jako platformę do odtwarzania mam Plex oraz Infuse. Ten drugi dekoduje wszystko wliczajac TrueHD, ale wysyła audio jako LPCM. Rzadko się zdarza aby jeden program miał problemy, wtedy drugi daje rade.

Wszystkie pliki mam na kilku dyskach sieciowych i serwerach.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#15
Jak już jesteśmy, przy innych systemach operacyjnych to możliwym rozwiązaniem do oglądania filmów i seriali jest korzystanie z pudełka NUC, minikomputera na Windowsie (coś w wyższych modeli). Jest drożej, ale jak ktoś lubi Windowsa, jest to alternatywa do korzystania z multimediów.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
(08-05-2023, 11:46 AM)salata napisał(a): Czekałem na niego i się bardzo rozczarowałem. Stabilność tragedia, problemy z HDR, brak TrueHD i kilka innych mniejszych czy większych blefów. Dołożyłem 20€ i kupiłem AppleTV 128GB z portem Ethernet. Poczekam, aż dopracują firmware w tym lub w Nokii 8010. Szkoda mi było kasy na shield Pro który jest 4 letnim już sprzętem, a obecnie AppleTV nie ma przeciwnika.

Jako platformę do odtwarzania mam Plex oraz Infuse. Ten drugi dekoduje wszystko wliczajac TrueHD, ale wysyła audio jako LPCM. Rzadko się zdarza aby jeden program miał problemy, wtedy drugi daje rade.

Wszystkie pliki mam na kilku dyskach sieciowych i serwerach.


Dziwny punkt widzenia- szkoda kasy na sprzet na którym wszystko działa ..... co z tego ,że konstrukcja ma 4 lata ,skoro jak widać wspołczesne nowinki mu nie dorównują ...?!

Apple TV nie jest sprzetem złym ,jednak jesli ktos chciałby go kupić pod katem instalacji Kodi to brak wsparcia DV go dyskwalifikuje .Chyba ,ze ktoś ma TV Samsunga lub jedyną wtyczką z jakiej korzysta jest FF. Wink

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Ja też wolę Androida lub Windows, systemy na które jest dużo więcej aplikacji i programów.
Co do sprzętu, NVIDIA Shield TV Pro, faktycznie z Android TV obecnie dalej jest to szczytowy sprzęt. Cena około 1000 - 1200 złotych (zależy od sklepu i promocji), ale zdecydowany lider. Coś za coś, nie jest tanio, ale najlepsze, bez konkurencji...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
AppleTV ma DoVi i wsparcie dla HDR10+. Wydajnościowo jest to najwyższa półka. Wada ze nie ma Kodi. Znaczy może być ale wymaga to konta developera. ATV mam na przeczekanie, póki nie pojawi się urządzenie warte wydanoa 200€+ zapewniające jakość .

Co do Shield to bez posiłkowania się forkami DoVi nie działa poprawnie, bo nie było commitu w kodzie przy najmniej na czas wydania wersji 20. Nie gloryfikował bym Shield a, bo NV ma problemy z firmware i często coś psują jak coś naprawiają. Miałem na testy i były problemy. Nie ma idealnego boxa. Osobiście przydałby się następca Shielda, bo 3g ramu w tym za tą cenę urządzeniu to porażka.

Każdemu wg potrzeb. Trzeba nauczyć się żyć z kompromisami.

PS. Czekam najbardziej na nowe Vero. Liczę że Sam Nazrko dogada się i OSMC będzie miał wsparcie i licencje od Dolby i DTS. Vero 4K+ to IMO najlepsze urządzenie do kodi bazujące na linuxie.
Odpowiedz
#19
Nie zrozumieałeś mnie- brak obsługi DV w mkv poprzez Kodi dyskwalifikuje dla mnie ten sprzęt.Jest to oczywiste dla kazdego kto korzysta z usług debrida spietego z porzadną wtyczką.Chyba,ze jak wspomniałem ktoś ma wyswietlacz nie obsługujacy DV.

Kodi 20 w wersji master obługuje DV w kompilacjach pózniejszych niż bodajże 15.01.
Nie wiem co wywnioskowałes ze ze swoich testów i jak długo one trwały, w każdym razie uzytkuje Shield pro 2019 od kilku lat i nie wiem o jakich problemach mówisz.
Owszem nie jest idealny bo mankamentem jest brak obsługi HDR10+ i HLG.Z tym np. bezproblemowo radza sobie sprzety Fire .Te z kolei w praktycznym uzytkowaniu niewiele ustepują Nvidii w responsywnosci , obsługują również DV w Kodi , niestety nie obsługują formaty bezstratne audio.Przy czym na uwagę zasługuje Fire Cube 3g.bo to akurat urządzenie gęste formaty audio obsługuję , jednak nie miałem okazji tego samodzielnie potwierdzić.

Po prostu obecnie w czasach szybkiego internetu i streamingu urzadzenie nie wspierające w pełni Kodi jest technologicznie opóżnione lub ograniczone obojętnie jaka cyferka przez RAM by wystepowała .

btw.3GB RAM wystarcza by odtwarzać pliki w streamie w DV i Dolby True HD Atmos o wadze powyżej 100 GB......
Potrzebujesz sprzęt do obsługi plików z większym bitrate ?!Skad takie bierzesz ?!

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#20
To się nie zrozumieliśmy. Wink. Też brak DoVi jest dla mnie dyskwalifikujacy. Mam FireTV max i kodi działa OK, ale trzeba było się nagimnastykować. Szczególnie przy większych bibliotekach.

Mialem Shielda (nie pro) i potrafił mi się zawieszać podczas oglądania. Raz po upgradzie prawie go wywaliłem bo tak zwolnił UI. Oddałem kumplowi, po tym kupiłem AFTKA i sprzęt za 35€ działał lepiej od tego za 130. Oczywiście bez gęstych formatów. Do Shielda się lekko zraziłem. Pro niby jest lepsze, ale...

Między czasie wymieniłem sobie serwer w domu i zrobiłem upgrade dyskow I uruchomiłem dockera na którym postawiłem m.in. Plex. Od tego czasu to moja główna platforma. Nie streamuje z RD ani nie używam wtyczek. Mam zautomatyzowany proces pobierania z "arr" i zaufane serwery z contentem.

Testowalem nokie 8010 oraz Homatics R+ obydwa wymagają sporo poprawek. W takim tempie jak łatają to może za rok coś z tego będzie. Mam nadzieję że do tej pory NV wyda nowa wersje.

Lubię nowe zabawki na których mogę zainstalować kodi. Z tym softem jestem od czasu XBMP.

Mam kilka remuxów UHD, ale największy to lekko ponad 100gb chyba LOTR EE. Firetv przez adapter LAN nie ma problemu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości