Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Box z DVB-T2 co polecacie obecnie?
#41
Jak ktoś ma nokie albo homatics to jest tanio tuner do kupienia. Teoretycznie do nokii 8000, ale w komentarzach jest że działa z 8010, a skoro ten od homatics działa z nokią to pewnie tu jest odwrotnie.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#42
Tunery obu producentów są w sumie identyczne dla Nokii i Homaticsale każdy wymaga tylko i wyłącznie tunera własnego producenta.

Miałem wszystkie 4 z tych boxów ( 8000/8010, R i Q ) wzajemnie nie dało sie uruchomić tunerów DVB-T2 i DVB-S2 z noki na Homatics i odwrotnie.


Gdzie słyszałeś że Homatics działa z Nokią ?
Odpowiedz
#43
Tu na forum i gdzieś w opisach na allegro itp. Była informacja o kompatybilności.
Tak na szybko np. tu jest takaie info: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#44
Była informacja o tym że to identyczne tuner. To @chris_a pisał porównując box Nokii i Homatics. Nigdzie nie pisał że działają tunery na boxie u innego producenta.
Niestety mają inne ID urządzenia które działa tylko z konkretnym modelem producenta boxa.

To są tunery sprzętowe, z nich wychodzi gotowy stream, sterowne są bezpośrednio cyfrowo z chipsetu boxa czyli normalnie nie obsłuży ich żadna aplikacja do obsługi TV poza odpowiednią wersją aplikacji producenta czy LiveTV.
Odpowiedz
#45
Witam, zastanawiam się nad:
-Homatics Box R 4K Plus
-Nokia Streaming Box 8010
i dodatkowo tuner dvbt-2 jako dodatek, czego oczekuję? głównie na szybkim działaniu androida i aplikacji, a telewizja naziemna to dodatek który po prostu chce.
Btw czy da się nagrywać treści z tv naziemnej jak podłączy się dysk zewnętrzny?
co myślicie? czy nie warto brać tych droższych i wziąć wersje poprzednie?
Odpowiedz
#46
(31-08-2023, 03:28 PM)iknow napisał(a): Witam, zastanawiam się nad:
-Homatics Box R 4K Plus
-Nokia Streaming Box 8010
i dodatkowo tuner dvbt-2 jako dodatek, czego oczekuję? głównie na szybkim działaniu androida i aplikacji, a telewizja naziemna to dodatek który po prostu chce.
Btw czy da się nagrywać treści z tv naziemnej jak podłączy się dysk zewnętrzny?
co myślicie? czy nie warto brać tych droższych i wziąć wersje poprzednie?
jak mialbym wybierac to bralbym nokie. osobiscie mam taka i jest zadowolony, chociaz ja nie potrzebuje tunera bo lece na iptv
Odpowiedz
REKLAMA:



#47
a czy na noki 8010 działa apka play now ?
i wiadomo czy nagrywanie naziemnej działa? Chris pisał wcześniej, że w noki 8000 nie można. a co w 8010 ?
Odpowiedz
#48
Odpowiedz
#49
(12-08-2023, 02:47 PM)Działa tuner Homatics w Nokii 8000 napisał(a): Tunery obu producentów  są w sumie identyczne dla Nokii i Homaticsale każdy wymaga tylko i wyłącznie tunera własnego producenta. 

Miałem wszystkie 4  z tych boxów ( 8000/8010, R i Q )  wzajemnie nie dało sie uruchomić tunerów DVB-T2 i DVB-S2 z noki na Homatics i odwrotnie.


Gdzie słyszałeś że Homatics działa z Nokią ?

(31-08-2023, 03:28 PM)Homatics Box R 4K (bez plus) + dvb-t od czasu do czasu zamula lub traci dźwięk - jedyna rada restart. Raz nie pomogło i musiałem robić reset do ustawień fabrycznych. Nokia 8000 działał sprawniej pomimo słabszego procka napisał(a): Witam, zastanawiam się nad:
-Homatics Box R 4K Plus
-Nokia Streaming Box 8010
i dodatkowo tuner dvbt-2 jako dodatek, czego oczekuję? głównie na szybkim działaniu androida i aplikacji, a telewizja naziemna to dodatek który po prostu chce.
Btw czy da się nagrywać treści z tv naziemnej jak podłączy się dysk zewnętrzny?
co myślicie? czy nie warto brać tych droższych i wziąć wersje poprzednie?

[quote pid="45974" dateline="1693495726"]
Witam, zastanawiam się nad:
-Homatics Box R 4K Plus
-Nokia Streaming Box 8010
i dodatkowo tuner dvbt-2 jako dodatek, czego oczekuję? głównie na szybkim działaniu androida i aplikacji, a telewizja naziemna to dodatek który po prostu chce.
Btw czy da się nagrywać treści z tv naziemnej jak podłączy się dysk zewnętrzny?
co myślicie? czy nie warto brać tych droższych i wziąć wersje poprzednie?
[/quote]
Play Now Box Tv 3
Homatics Box R + USB-C Homatics Tuner DVB-T
Odpowiedz
#50
Proszę was o podpowiedz czy Nokia 8000 z dodatkowym tuner bedzię dobrym wyborem jeśli chodzi o oglądanie naziemnej DVB-T2 oraz korzystanie z popularnych aplikacji interenetowych (Youtube, Netflix, HBO, Prime ... itp).

Priorytetem jest stabilna praca, oraz swobodna możliwość konfiguracji listy dostępnych kanałów TV. Nie planuję nagrywania na dysk.

Miałem już Canal+ Boxa i ze względu na obsługę nie przypadł mi do gustu.
Potem zmieniłem Luncher i dosyć długo oglądałem na Play TV Box 2. Pojawiły się kłopoty z dzwiękiem i chcę zmienić sprzęt.

Początkowo myślałem o Play TV Box 4 ale mało zachęcające opinie skłaniają mnie do Nokii.

Napiszcie jak w rzeczywistości  jest z tą Nokią ? Cena wydaje się być atrakcyjna Undecided
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości