Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Box z DVB-T2 co polecacie obecnie?
#11
Jeśli wyłączy się domyślny launcher w V3 na taki ogólny to wyszukiwanie kanałów działa normie przez live channels czy nadal przez standardowy. Po prostu czy można wyłączyć zupełnie całe oprogramowanie od Play? Tak aby było jak na zwykłym czystym andku? Oglądałem filmik ze on nie uruchamia się bez połączenia z internetem i problem był z wyszukiwaniem kanałów
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Zobacz sobie dv8988 od vectry bo play box 3 sporo drozszy a to praktycznie to samo.

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#13
Fajny ten box od Vectry, uruchamia się on bez internetu?
Odpowiedz
#14
Ja mam Box-a od Canal+ on uruchamia się bez internetu, jak jest z box-em od Vectry nie wiem, ponieważ nie posiadam Box-a od Vectry.

Tak prawdę powiedziawszy, mam uwagę trochę na marginesie. Przecież ta sprawa z internetem, to nawet nie jest problem, a jak już to problem marginalny, trzeciorzędny. Android TV bez internetu nie ma sensu, a zaniki internetu, są bardzo, bardzo sporadyczne. A jak naprawdę nie masz dostępu do internetu, to wystarczy kupić zwykłego Box-a z DVB-T2, są już w cenie 60 - 70 złotych. Jednak rozumiem, że akurat dla Ciebie może mieć to istotne znaczenie, dość tanio można dostać używane Box-y Canal+.  Oczywiście mam na myśli wcześniejszą wersję z DVB - T2, te uruchamiają się bez internetu.

Co do dekodera Vectry, jeżeli chodzi o DVB T2/C może któryś z użytkowników Forum udzieli  Ci informacji.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Dekoder Vectry ma dość dobra specyfikację, pod względem Android TV. Są dostępne w internecie jako DV8988 produkowane przez firmę SDMC  (Box TV Smart 4K DV8988).  Specyfikacja:
Wideo: 4K Ultra HD, 4Kx2K 1080i/p, 720p, 576i/p, 480i/p
Obsługiwane audio: Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, DTS
Android 11
Amlogic S905X4, czterordzeniowy Cortex-A55,
Karta graficzna - ARM Mali-G31 MP2 850 MHz
2 GB RAM, 16 GB eMMC Flash
Porty: HDMI, 2 USB 2.0, dźwięk cyfrowy (optyczny), Ethernet LAN
Wi-Fi: 802.11 b/g/n/a/ac/ax 2,4 GHz/5 GHz 2T2R (WiFi6)
Bluetooth: 5.0

Nie wiem czy podobnie jak w play box 3 jest w dekoderze Vectry konieczny jest dostęp do internetu do uruchomienia, ale moim zdaniem jest to drobiazg... Co do parametrów technicznych Android TV dekodery branżowe z Play, Canal+, Vectry, są niezłe (podstawowe podzespoły płyta główna, procesor i tak są robione tylko w kilku fabrykach w Azji, Chiny/Tajwan).

Co do DVB - T2/C w dekoderach mogą być duże różnice (interfejs, obsługa, szybkość, czułość głowicy DVB - T2/C), nie wiem który jest lepszy do telewizji naziemnej. Dekoder Strong SRT 420 wydaje się mieć dobrze rozwiązaną obsługę telewizji naziemnej, ale ma słabszą specyfikacje techniczną Android TV (podobna do Xiaomi Mi Box S, jednak już z Androidem 11). Co nie zmienia faktu, że nawet ta słabsza specyfikacja, pozwala dekoderowi Strong SRT 420 na działanie bez żadnego problemu, zaletą jest gwarancja i niska cena.

Tak jak wcześniej napisałem, jeżeli zależy Ci na cenie oraz niezłej specyfikacji technicznej Android TV, dobrym wyborem są dekodery od operatorów. Jednak, gdy jest to zakup z tzw. "drugiej ręki" obarczone jest to największą wadą takiego rozwiązania tj. brak gwarancji.

Pozdrawiam

Edit.  Przydałoby się określenie priorytetu, co jest najważniejsze w dekoderze tzn. Android TV czy odbiór z DVB T2/C. Nie ma Złotego Graala w tańszych dekoderach Android TV z DVB T2/C.  Biorąc pod uwagę tylko cenę i parametry techniczne  Android TV, przy tym, pomijając brak gwarancji, dekoder Vectry lub play box 3 to dobry wybór.
Odpowiedz
#16
Priorytet opisałem w 1 poście.
Ja na działanie Mi Box S narzekam o to bardzo. Mam jeszcze Mecool KM9 Pro Classic i to jest przy Mi Box S petarda, tylko nie ma Netflixa
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Ja też mam Xiaomi Mi Box-a S,  też są problemy. W moim przypadku, nie jest to kwestia specyfikacji technicznej, ponieważ działa płynnie, Netflix itd. zresztą inne sprzęty o podobnych prockach i podobnej ilości pamięci operacyjnej też działają płynnie. W Xiaomi mi Box nie ma problemu z płynościa działania. Jednak są inne problemy, nie spotykane w innych Box-ach np. co jakiś czas, po 3 - 4 godzinach jest zanik obrazu i trzeba go wyłączyć/załączyć z pilota, aby był obraz... Są też niekiedy problemy z załączeniem Xiaomi Mi Box - a. Jednak, nie ma to nic wspólnego z parametrami technicznymi, jako takimi. Po prostu jest to dziwny specyficzny problem spotykany w tylko tych modelach od Xiaomi.

Mam też Box-a Canal+ żadnych problemów z nim nie ma...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
(08-05-2023, 08:00 PM)r0siu napisał(a): Priorytet opisałem w 1 poście.  (...).


Netflix w każdym z wymienionych Box-ów z 1 postu powinien działać płynnie. Wszystkie mają wystarczające 4 - ro rdzeniowe procesory do płynnego działania, każdy ma też podobną pamięć operacyjną RAM tj. 2 GB.

Co do DVB - T2 w Box - ach od operatorów, to jest tylko dodatek i jest z tym różnie (interfejs, obsługa, szybkość, czułość głowicy DVB - T2). Trzeba by było wszystkie przetestować, aby mieć obiektywną opinię, który jest naprawdę najlepszy... 

W moim dekoderze Canal+ mam DVB - T2, trochę potestowałem z niego odbiór telewizji naziemnej, rewelacji żadnej nie ma (chociaż działa bez dostępu do internetu). Na pewno DVB - T2 w Strong SRT 420 jest lepsze (wygląda na to, że w tym Box - ie nacisk położono na DVB - T2). 

Natomiast mogę pochwalić Box - a Canal + pod względem Android TV, to przyzwoity Box za bardzo małe pieniądze. Jeżeli priorytetem ma być Android TV (DVB -T2, jest i działa, oczywiście w pierwszej wersji), używam Box - a Canal+ już od dłuższego czasu i mogę polecić ten sprzęt (zaletą jest też fakt, że jest to bardzo popularny sprzęt, o którym jest sporo informacji na różnych forach internetowych).

Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
A jakie waszym zdaniem odtwarzacze z android tv i dvb-t2 bardzo dobrze działają?
Odpowiedz
#20
Nie ma żadnego "certyfikowanego" boxa ATV na polskim rynku (a i na świecie nie widziałem żeby ktoś się chwalił), który miałby porządną obsługę DVB-T tzn hbbtv, własną listę sortowania itd. wszystko co mają telewizory... TVP chciało wypuścić na rynek taki dedykowany DVB-T androidowy box z obsługą HBBtv ale na zapowiedziach się skończyło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości