Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Philips 43PUS8807 i antroid TV
#41
(19-05-2023, 01:13 PM)Toov napisał(a):
(19-05-2023, 01:02 PM)Ktosi napisał(a): Tylko jakiego masz androida w TV że tak twierdzisz.


Generalnie do obsługi Android TV (pełnej!) potrzebne są dokładnie tylko te aplikacje, które podałem na początku, tzn.:
- file manager: X-plore (ze sklepu Play dla TV)
- przeglądarka: wg uznania - ja używam Firefoxa (potrzebna mysz) (z Aptoida lub skądkolwiek)
- Kodi (wiadomo skąd)
- manager pobierania (+przeglądarka gratis): 1DM+(z Aptoida lub skądkolwiek)
- VLC - do odtwarzania wszystkiego (ze sklepu Play dla TV)
- SmartTube (do YouTube - z Aptoida lub skądkolwiek)
- Aptoide (skądkolwiek;-))
- Rotate Screen Orientation v1.0 (dla aplikacji nieprzystosowanych do Android TV) - skądkolwiek
- chmura (np. Dropbox) - dostęp do chmury uruchamiamy w X-Plore
X-Plore to podstawa (nie żaden X-Plorer czy cooś, tylko X-Plore File manager), ma tyle funkcji, że nic więcej nie trzeba...
Generalnie to nawet bez chmury można działać, bo X-Plore znajduje nam udostępnione foldery na komputerze (w domowej sieci LAN albo na FTP).
Być może coś tam Philips z Goole razem ostatnio poblokowali, tego nie wiem i ciekawi mnie to.
Natomiast nigdy takich problemów nie miałem, wszystko widać, wszystko się instaluje, wszystko działa.
To co napisałeś mam ale np, kodi nie chce zrobić backup na dysku USB jak i nie pozwala nigdzie  niby mogę jeszcze na dropboxie ale wklepywanie API trochę meczące
Niestety nie bardzo wiem jak skonfigurować X-plore żeby widział jakiś folder z filmami ktore mogę kopiować na pendrowe a same gry hmmm te które Philips pozwala to jakiś kpina
Android 11
Odpowiedz
REKLAMA:



#42
Na Android TV 9+ (Philips TV) nalezy sie zdecydowac, do czego chcesz uzyc Pendriva czy tez twardego dysku na USB
Albo do nagrywania + TimeShift lub tez uzyc go jako nosnika pamieci.
W zaleznosci od wyboru bedzie on odpowiednio sformatowany.
I tak w przypadku powrotu do ustawien fabrycznych TV nosnik pamieci staje sie byc w tym momencie bezuzyteczny poniewaz przy formatowaniu jest on "szyfrowany"

Nie da sie tak poprostu cos z TV na pendriva, znajdujacego sie na zlaczu USB kopiowac jesli zostal on sformatowany pod katem nagrywania + TimeShift.

Oczywiscie Root moglby te sprawe rozwiazac ale dla Android TV 9+ jest to bardzo trudne i jednoczesnie  ryzykowne.
Pomijajac to, trzebaby do niego znalezc jeszcze odpowiedni Image.

Ale za pomoca triku da sie to jednak obejsc.

U mnie na USB3.0 znajduje sie 250Gb twardy dysk (7A53-19FB)  sformatowany do nagrywania i TimeShiftu.
Teoretycznie nie ma mozliwosci zakladania czy tez kopiowania plikow czy folderow  na ten tak sformatowany nosnik pamieci.

Praktycznie jednak za pomoca ADB czy tez wykorzystujac Folder z Total Comander (com.ghisler.android.TotalCommander) mozna dokonywac kopiowania w obie strony a jednoczesnie uzyc go do nagrywania.
[Obrazek: 3MrfOXfl.jpg]
Poza tym bylby jescze dla niektorych otwarty temat nie funkcjonowania USB2.0 na Philips TV z Android 9
Jesli ma ktos z tym problem, to prosze pisac na PW

Podziękowali: arkady1964
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#43
Do czego ? a przechowywanie zapisanych filmów i programów, w tej chwili mam sformatowany pendrive i to mogło by wystarczyć, nie udaje mi się uruchomienie nagrywania na sweet,tv
chciałbym mieć możliwość zainstalowania programów takich jak np. Orange TV go jakieś gry
Niestety nie mogę robić backup kodi a to by się przydało
Odpowiedz
#44
Trochę temat odpuściłem ale odnośnie komunikacji tu jest napisane jak zrobić konfiguracje poprzez wi-fi
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
najprawdopodobniej mam to nie właczone dlatego nie mam połączenia
Odpowiedz
#45
A jak przywrócić zapisaną kopię zapasową jak się Kodi nieuruchamia?
Odpowiedz
#46
Niestety nie ma takiej mozliwosci chyba ze poprzez dropboxa ale tego nie chciało mi sie robic
Odpowiedz
REKLAMA:



#47
W jaki sposób przez dropboxa? Kopie mam na serwerze domowym.
Odpowiedz
#48
Jak kodi nie odpala bo tak zrozumiałem to odinstaluj i ponownie zainstaluj może ruszy tyle ze nie ma dostępu do ustawień niestety
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości