Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12 skór, skąd preferencje
#1
Heart 
Od wielu już lat używam różne skórki na Kodi, ogółem około 12 skórek. Wydają się one różne, ale gwoli wyjaśnienia.  

W wyborze skórek na Kodi kierowałem się pewnymi preferencjami tj:

1. Skórka gotowa do użytku bez żadnych modyfikacji przez użytkownika (nie mam tu na myśli ustawień itp. tylko zmiany w kodzie skórki).
2. W niektórych skórkach, trzeba się "przebijać" głębiej za każdym razem do informacji np. o mediach tj. info o filmie (opis filmu), parametry audio - wideo itp.  Preferowałem zawsze skórki, gdzie dostęp do info jest bezpośredni (wyświetlona okładka jako dodatek informacji, a nie jedyna informacja, a nie chce mi się wchodzić w boczne menu, aby mieć informacje opisującą film).
3. Jak już info o filmie jest od razu wyświetlana, to niekiedy jest wyświetlane błędnie. Najczęściej jest to we wtyczce Phantom, objawia się to "krzaczkami", kropki, kreski, zamiast informacji o filmie. Taka skórka jest od razu u mnie odinstalowana...
4. Nie we wszystkich skórkach działa pilot Air Mouse np. dla mnie przydatny w szybkim przewijaniu na pasku postępu filmu (daje to błyskawiczny i precyzyjny dostęp do danego miejsca w filmie).
5. Wygodna nawigacja pilotem od Android TV. Wygodny w obsłudze pilotem od Android TV pasek postępu filmu, gdy wystarczy zjechać na pasek postępu filmu, aby kursorami po lewej i prawej stronie przycisku "OK" bardzo precyzyjnie przesunąć do wybranego miejsca filmu. W przypadku sprzętu z systemem Android TV powinno to działać tak:
- kliknięcie OK  (Pauza)
- kliknięcie w górę lub w dół (w zależności od skórki), aby przejść na pasek postępu filmu.
- następnie klikniecie w prawo lub w lewo i na suwaku w pasku wyszukiwania przewija się film w prawo lub w lewo.
Podkreślam, że w większości skórek dla Kodi ta funkcja na Android TV nie działa po kliknięciu OK  (Pauza).
6. Interfejs w języku polskim (przynajmniej w 90%).
7. Szybkie i stabilne działanie.

Oczywiście, są to tylko moje indywidualne preferencje decydujące o nieprzypadkowym wyborze skórki instalowanej na Kodi. Powyższe warunki spełniły dla mnie skórki:

1. Arctic Zephyr 2: Resurrection
2. Titan MOD
3. Chroma
4. Black Glass Nova
5. Nebula
6. Andromeda
7. Titan Vanilla
8. Cosmic
9. Blue Twilight
10. EstuaryPVR+  (modyfikacja standardowej skórki Estuary)
11. Estuary Mod V2  (modyfikacja standardowej skórki Estuary)
12. AEON MQ 7 - NEXUS MOD

Z tych 12 skórek pierwsze 7 najczęściej używałem, dla mnie były najbardziej wszechstronne. Do tego dochodzi też przyzwyczajenie, nawet pewien sentyment, o czym w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Oczywiście to zestawienie to tylko mój subiektywny wybór, ale oparty na pewnych założeniach, o których napisałem powyżej.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Heart 
Jedną skórkę dołożyłem do wątków o skórkach tj. AEON MQ 7 - NEXUS MOD, wcześniej o niej nie wspominałem, ale myślałem, że jest dalej obarczona bardzo uciążliwym błędem występującym przy buforowaniu. Skórka już nie ma tego błędu, w najnowszej wersji zmodowanej i tę wersję podaję poniżej:

AEON MQ 7 - NEXUS MOD  1.0.0.2 - 03/05/2023

Powyższa skórka stanowi jakby połączenie elementów skórki  Aeon MQ 5  i  skórki Ace 2 (polecam skórkę Ace 2, dla lubiących skórki z motywem o wielu różnych kolorach i tapetach, wersja 1.6.1  Matrix/Nexus, skórka Ace 2 charakteryzuje się wielobarwnością). Wszystkie skórki Aeon MQ oraz Ace wywodzą się od jednego autora, ale maja różnych twórców modów. 
Skórka AEON MQ 7 - NEXUS MOD jest fajna i mogę ją polecić do przetestowania. 

Info o skórce AEON MQ 7 - NEXUS MOD, w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



Jest tez inny mod AEON MQ 7 tj: AEON MQ7 CDTV ENVISION NEXUS, ale Uwaga!!!  AEON MQ7 CDTV ENVISION NEXUS w wersji tego moda niestety, ale dalej występuje uciążliwy błąd przy buforowaniu... Do tego jeszcze duży biały napis "Trwa buforowanie... ...", ten napis na samym środku ekranu podczas wyświetlania filmu (inne skórki nie maja takich problemów, w ty samym czasie, zaraz po zmianie skórki, problemu nie ma).

Są też wersje Aeon MQ 8 i Aeon MQ 9 (miałem je zainstalowane na Kodi), ale mi się najbardziej podobają wersje zmodowane, akurat te: Aeon MQ 5 NexusMod oraz Aeon MQ 7 - Nexus Mod. Mod AEON MQ 7 tj: AEON MQ7 CDTV ENVISION NEXUS też mi się bardzo podobał, jednak występujący błąd przy buforowaniu bardzo utrudniał korzystanie z tej skórki.


Edycja.  Przez długi czas dla mnie najlepszą skórka dla Kodi był Titan MOD (i dalej uważam, że jest to zawsze godna uwagi skórka na Kodi), ale ostatnio doszło u mnie do zmiany lidera. Obecnie moim zdaniem po zmianach dokonanych przez @DenDy zdecydowanie najlepszą skórka dla Kodi jest Arctic Zephyr 2: Resurrection.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości