Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana dysku na większy i backup.
#1
Witam. Kodi zainstalowane na Nvidi Shield do której mam podłączone dwa dyski po 1 TB  na których znajdują się filmy. Zamierzam przekopiować filmy z jednego dysku na dysk większy 2 TB. Jeśli zrobię backup przed kopiowaniem i przywrócę po zmianie dysku to czy kodi będzie „wiedział” które filmy były obejrzane?
Odpowiedz
REKLAMA:#2
To twój problem wiedzieć na jakiej zasadzie jest przeprowadzana identyfikacja urządzenia czy dysku a potem zapisywane dane. Jeśli to wiesz zawsze istnieje możliwość poprawienia wpisów bazy danych tak by dane w nowym miejscu traktowało jak te na starym dysku .
Po prostu trzeba umiejętnie dostosować aktualną bazę danych po zmianie na jeden dysk by prawidłowo odczytała już zapisane dane z filmami na dysku.

Zobacz podobny temat : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: fietko
Odpowiedz
#3
Do zrobienia backupu stanu oglądania zastosuj wtyczkę By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zrób kopię na jednym dysku odłącz dysk 1, wyczyść bazę, skonfiguruj drugi dysk, dodaj do biblioteki filmy. Po zrobieniu biblioteki przywróć kopię. W tym przypadku do rozpoznawania filmów używane są znaczniki tmdb/IMDb, więc lokalizacja plików (w znaczeniu punkt montowania, katalog) nie ma znaczenia.

Podziękowali: fietko
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości