Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki box?
#1
Jaki box wybrać?

Zastosowanie: Kodi, Netflix, YouTube, ew. Showmax i Spotify.

Myślę o Mecool M8S PRO, pewnym minusem jest brak Bluetootha.

Ogólnie myślę o kupnie boxa w dwóch egzemplarzach - dla mnie (i tu zależałoby mi dosyć na możliwości sparowania słuchawek na Bluetootha) i dla drugiej osoby (gdzie to bez znaczenia - chociaż czy są jakieś nie-bluetoothowe sensowne rozwiązania z klawiaturą/myszką?).

Ma być bezproblemowo i prosto, z jakością HD (ale już 720 nas urządza, byle płynnie chodziło).
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Witam. Jaki budżet?
Odpowiedz
#3
Witam.
Przyłącze się do pytania, bo potrzebuję tego samego. Do niedawna (przed chwili) moim faworytem był Mecool M8S Pro L 3/32GB z wbudowanym BT, ale... Zaczęły się jego problemy z poprawnym dostępem do Netflix-a Sad
Moj budżet: w kraju do 400 PLN u Chińczyka +- 250 PLN Wink
Odpowiedz
#4
Witam. Jeśli interesuje ciebie pewne wsparcie dla netflix to tylko urządzenia certyfikowane z oficjalnym wsparciem android tv i licencjami drm jak widevine L1. Z tańszych tego typu urządzeń to xiaomi mi box. Konkret to oczywiście nvidia shield ale cena już dość wysoka . Możesz też pokusić się na coś bez android tv czyli np. amazon fire tv 4k lub cenowo podobne do shielda apple tv 4k. Reszta to masa tanich chińczyków gdzie dziś coś działa ale jutro już nie musi. Kupisz tanio ale z supportem jest już różnie. Jeśli ktoś lubi libreelec to nowe buildy działają naprawdę dobrze na tych chińczykach Smile

Podziękowali: Danio
Odpowiedz
#5
@Danio ja mam 3 Mecoole M8S Pro L i żaden z nich nie ma problemu z Netfliksem. Popatrz też na Fergusona albo na Miboxa chociaż mój mibox leży nie używany i głównie w ostatnim czasie używam Mecoola z pilotem z voice control. Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Dziękuję Panowie. 

Mi Boxa od Xiaomi już mam i naprawdę daje radę skubaniec, ale jego 8GB ROMU przy obecnych realiach to sporo za mało. Do tego jego procek do gierek (ala konsola z dwoma padami) też trochę marnie... Liczyłem na to, że nowa wersja Mi Boxa 2018 wniesie jakiś powiew świeżości w świecie TV Boxów a tu kurczę taka premierowa porażka od Xiaomi  Angry
Nvidia to zbyt dużo jak dla mnie jeżeli chodzi o wydajność w grach, na bank bym jej nie wykorzystał. Dlatego nie ma sensu płacić mi prawie tysiaka, po to żeby zagrać w Real Racing 3 NFS-a czy jakąś platformówke. 

Ze mną jak z dzieckiem... Wink  Na nowym boxie ma śmigać stabilnie: sklep Google Play, KODI, YouTube, Netflix, Showmax, IPLA, HBO GO, TVP VOD, VEVO, Spotify i Tidal, "szybkie" gierki ze sklepu Google-a. Do tego sensowny procek (jak na obecne czasy), pilot BT z Voice Control, min. 2GB ramu i przynajmniej 16GB romu.
Nic mi wiecej do szczęścia nie będzie trzeba  Big Grin


Przy okazji Panie Administratorze... Korzystając z okazji chciałbym Cię "wykorzystać"  Wink  Skoro posiadasz u siebie na stanie M8S Pro L z pilotem VC oraz Mi Boxa od Xiaomi... To czy mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić czy owe piloty nie są przypadkiem bliźniacze jeżeli chodzi o ich nadawanie sygnału BT (ich częstotliwość)??? 
Chodzi mi dokładnie o to, czy gdy dwa boxy (Xiaomi i Mecool) są włączone w tym samym czasie, to czy przypadkiem jeden pilot (obojetnie który) nie steruje dwoma boxami na raz. 
Pytam Cię o to, ponieważ zauważyłem u siebie, że pilot BT od Mi Boxa działa u mnie na sporych odległościach. Dokładnie to gdy box stoi podpięty do TV i uruchomiony na dolnej kondygnacji domu, to mogę nim sterować będąc piętro wyżej. Box jest w salonie a ja leżę w sypialni i steruję jego głośnością (a box od pilota dzieli żelbetowy strop). 
Boję się, że mając na metrażu dwa boxy tj. Mi Boxa i M8S Pro L z bliźniaczym pilotem BT, jeden pilot będzie w tym samym czasie sterował dwoma urządzeniami  Sad
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Nie wiem jak w Mecool (mam shield i jakby nie było to też system android) ale pilot BT musi być sparowany i połączony z jednym konkretnym urządzeniem.
Trochę jak zwykłe słuchawki BT, w autobusie wszyscy mogą mieć telefon z włączonym BT, ale słuchawki odbierają sygnał tylko z tego z nimi sparowanego i połączenego w tym czasie telefonu.

Możesz z jednym TV Boxem dwa (i pewnie więcej) piloty sparować i każdy będzie sterował. Ale w druga stronę to konkretny pilot może być sparowany i połączony jednocześnie z jednym TVBoxem, dla każdego innego TVBoxa z którym był wcześniej sparowany taki pilot będzie "niepołączony".

Tak przynajmniej w teorii BT działa. Urządzenia BT, żeby "działać" ze sobą i reagować muszą być i sparowane i połączone w tym czasie.
A praktyka... hmmm... sam jestem ciekaw.

Podziękowali: Danio
Odpowiedz
#8
Tv box Mecool M8S pro+ nie posiada bluetooth. Można jednak sterować pilotem z Tv który jest na bluetooth włączając opcję CEC w TV boxie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#9
Jeśli chodzi o mój budżet - myślałam o 300 zł / box, raczej taniej niż drożej.

Sugestie b. mile widziane!
Odpowiedz
#10
Xiaomi mi box będzie ok. Po prostu podłączasz i używasz bez zbędnego grzebania. Jeśli lubisz pogrzebać wiesz co to libreelec to coś pokroju mecool m8s pro L powinno cię zadowolić. W ostatnich buildach libreelec pod zabawki na chipsecue amlogic s912 udało się je znacznie przyspieszyć mimo braku odpowiedniego drivera do obsługi gpu (producent nie chce wydać source to trzeba się posiłkować driverem z androida z pewnymi ograniczeniami)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości